Sari la conținut

Autocolante - Se gasesc pe undeva?


Postări Recomandate

Salut

 

O intrebare la voi...kiturile de autocolante...se gasesc pe undeva pe net in format electronic, ca sa mi le listez eu, sa nu ma mai complic cu cumpararea lor si implicit pretul exagerat care il au?

 

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

O intrebare la voi...kiturile de autocolante...se gasesc pe undeva pe net in format electronic, ca sa mi le listez eu, sa nu ma mai complic cu cumpararea lor si implicit pretul exagerat care il au?

 

multam

nu-i pacat de bani?mai bine iei ceva util la motor..oricum iti bagi unghia in gat la prima tranta pe pietre..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i pacat de bani?mai bine iei ceva util la motor..oricum iti bagi unghia in gat la prima tranta pe pietre..

 

pai e pacat...tocmai de aia vroiam sa mi le fac eu...ca sa nu coste 100 eur, sa coste 10 eur :laugh:

 

faza e ca plasticele mi-s destul de varza...si nu vreau sa le mai schimb, cel putin nu sezonul asta...e drept, nu sunt absolut indispensabile...dar...mi-ar placea sa arate cat de cat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e pacat...tocmai de aia vroiam sa mi le fac eu...ca sa nu coste 100 eur, sa coste 10 eur :laugh:

 

faza e ca plasticele mi-s destul de varza...si nu vreau sa le mai schimb, cel putin nu sezonul asta...e drept, nu sunt absolut indispensabile...dar...mi-ar placea sa arate cat de cat...

 

Daca dai un search pe forum cred ca ai sa gasesti mai multe despre tema asta.

Oricum, alea de 10 euro nu fac nici doi bani, se strica la prima cursa. Cele de 50 sunt facute dintr-un autocolant special, foarte rezistent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca dai un search pe forum cred ca ai sa gasesti mai multe despre tema asta.

Oricum, alea de 10 euro nu fac nici doi bani, se strica la prima cursa. Cele de 50 sunt facute dintr-un autocolant special, foarte rezistent.

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vazut ?? Si o faci frumoasa cu material original... e Yamaha totusi nu Pegas ,merita .

 

Sa ne pui ceva poze cu scula ca inca nu ti-am vazut-o

 

 

Dada, asta si vreau...daca nu schimb plasticele...macar ceva stickere, sa nu se vada ca sunt ca porcu'plasticele... :D

 

O sa pun poze, chiar azi, un pic mai tarziu...inclusiv cu ce defecte a avut...sau ma rog, "genul" de defecte specifice romanesti - suruburi stranse cu clichetul de strans prezoanele la TIR, suruburi rugnite si / sau rupte in cadru, silicon, sarmulitze si zippere peste tot pe unde era prea costisitoare o reparatie, improvizatii "made in romania".......etc.

 

In sfarsit am inteles si eu de ce toata lumea imi recomanda sa imi iau motor de afara, ca astea din tara sunt varza...ce pot eu sa SPER e ca nu s-au bagat cu improvizatii de genul asta si in bocul motor...ca atunci e jale. Dar dupa cat erau de ruginite suruburile...ma indoiesc. Asta o sa vad doar la iarna, cand ii fac o reviziesi la motor. Acum i-am facut doar la restul componentelor...radiatoare, filtre, plastice, frane, ulei, si alte mici reparatii, printre care si inlocuirea fisei dela bujie...care era lipita cu silicon!!! ;)

 

 

Mesaj completat

ok...punem altfel intrebarea:

 

kituri de stickere pt WR400...mai exista??? ;)

 

nu gasesc nici pe bikebandit, nici pe siteurile din state, ce sa mai vb de europa. m-am uitat si pe fmracingmx.com, si nu au, decat pt modelel mai noi de wr. nici google nu reuseste sa ma ajute... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dada, asta si vreau...daca nu schimb plasticele...macar ceva stickere, sa nu se vada ca sunt ca porcu'plasticele... :)

 

O sa pun poze, chiar azi, un pic mai tarziu...inclusiv cu ce defecte a avut...sau ma rog, "genul" de defecte specifice romanesti - suruburi stranse cu clichetul de strans prezoanele la TIR, suruburi rugnite si / sau rupte in cadru, silicon, sarmulitze si zippere peste tot pe unde era prea costisitoare o reparatie, improvizatii "made in romania".......etc.

 

In sfarsit am inteles si eu de ce toata lumea imi recomanda sa imi iau motor de afara, ca astea din tara sunt varza...ce pot eu sa SPER e ca nu s-au bagat cu improvizatii de genul asta si in bocul motor...ca atunci e jale. Dar dupa cat erau de ruginite suruburile...ma indoiesc. Asta o sa vad doar la iarna, cand ii fac o reviziesi la motor. Acum i-am facut doar la restul componentelor...radiatoare, filtre, plastice, frane, ulei, si alte mici reparatii, printre care si inlocuirea fisei dela bujie...care era lipita cu silicon!!! :(

 

 

Mesaj completat

ok...punem altfel intrebarea:

 

kituri de stickere pt WR400...mai exista??? :cheers:

 

nu gasesc nici pe bikebandit, nici pe siteurile din state, ce sa mai vb de europa. m-am uitat si pe fmracingmx.com, si nu au, decat pt modelel mai noi de wr. nici google nu reuseste sa ma ajute... :D

 

Sunt si pentru al tau, ti-am spus la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si pentru al tau, ti-am spus la telefon.

 

stiu ca mi-ai zis...si mi-ai mai zis sa ma uit pe site, dar nu am gasit. daca stii ca 100% sunt, atunci ma cumintesc si astept pana in septembrie.

 

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...