Sari la conținut

5. Michelin® Grand Prix de France - Le Mans


Postări Recomandate

 

depasire de campion, daca nu stiati cum arata.

a venit de departe, asta e clar.

 

 

 

merge prea bine JM si acum si anu trecut sa nu il ia, ar fi tradare in plm.

si MM sa primeasca moto la zi, eu nu m-as supara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 5 minute, Aurex a spus:

Numai mie mi se pare ca ultimele 2 curse au fost cele mai misto din ultimii 5 ani {incluzandu-l si pe cel actual) ?Coincidenta ciudata...fix cand are si dusmanul de serviciu o mobra care merge si mai e si apt fizic ..

Cursa de astazi nu a rupt deloc gura targului, la un moment dat era sa si adorm, insa a fost salvata de un final de zile mari. Practic, au contat ultimele 4? tururi. Coincidenta, in cele 4 tururi cabronul s-a aproiat de cei doi din fata... restul se stie...  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Q a pus-o jos si in sprint si cursa, smecher.

 

clipul asta spune tot despre situatia lui curenta.

 

nu e frumos sa ai secrete in public, asa stiam eu.

 

JM iar incarca regulile bunelor maniere.

 

 

Acum 3 ore, bmdbmw a spus:

Iese cartonul la suprafata, a venit mosul ala cu o mana beteaga de pe 13 😂

trolololol

Acum 3 ore, xt600 a spus:

O noua recuperare marca Marquez. Splendid final de cursa!

cand si-a rupta mana a fost blamat.

acum e aclamat.

 

nu prea are sens.

Acum 3 ore, Lup69 a spus:

Ba eu l-am vazut de doua ori cu reluare...

asa e cand unii comenteaza curse fara sa se uite la ele :grinbandit:

Acum 3 ore, danypop a spus:

Nu nu, nu se calculează numai când MM "ia bătaie" 😉

exact.

si-a luat bataie de la toti 1vs1 (dovi, rins, toti)

totusi are acasa in vitrina din sufragerie 8 cupe :crack:

Acum 3 ore, ENEOS a spus:

Deși locul 2 = primul învins. 😈

corect.

 

dar exista locu 2 la .5s sau locu 2 la 20s.

nu te uita doar la cifra 2.

Acum 23 minute, xt600 a spus:

Copilul e talent, fara nici o urma de indoiala, insa nu este Marquez.

nu stim asta, la ce salvari face zici ca e fratele ala real al lui MM.

 

gandeste-te la asta: nu are moto.

MM a mers la uzina.

Acum 16 minute, xt600 a spus:

Cursa de astazi nu a rupt deloc gura targului, la un moment dat era sa si adorm,

e o tensiune cand 2 din astia 3 sunt 1 langa altul, dar na, asa sunt eu - mai emotiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, Aurex a spus:

Numai mie mi se pare ca ultimele 2 curse au fost cele mai misto din ultimii 5 ani {incluzandu-l si pe cel actual) ?Coincidenta ciudata...fix cand are si dusmanul de serviciu o mobra care merge si mai e si apt fizic ..

Pai "nu a fost mișto deloc". Când dușmanu are cu ce și nu putem sa îl luam la mișto nu mai e nimic wow, e pustiu, "a fost o cursa ok", etc 🙂🤣🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tirbușonu' n-are learning curve, ncsf! :what: N-ați zice că le învârte mereu căștile-n cap kktm-ilor oficiali!

Nu vă mai 💩 pe voi, cursa chiar a fost mișto! Și, coincidență sau nu, crashquez n-a făcut meltenisme și nici nu s-a tăvălit, ceea ce m-a surprins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, danypop a spus:

Pai "nu a fost mișto deloc". Când dușmanu are cu ce și nu putem sa îl luam la mișto nu mai e nimic wow, e pustiu, "a fost o cursa ok", etc 🙂🤣🤣🤣

Peco și JM pleacă de pe 1 și 2

Mm vine de pe 13 și termina la cat de JM?

 

Plus ca a fost weekend greu pt mm.

Și totuși o pune pe 2.

Eu sper ca pe lângă faptul ca au găsit ceva setări ca MM sa fi făcut el ceva magie a la Honda.

Sa ma ajute cineva ca nu vad bine.

Sub juma de secunda.

IMG_3288.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, frigider a spus:

 

Sa ma ajute cineva ca nu vad bine.

Sub juma de secunda.

IMG_3288.jpeg

Daca mai era o tura, nu-l vedeam bine pe Mos Martin... ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Și iată cine a urcat pe locul 3 în camp.

 

 

IMG_3289.png

 

Cum ziceam,numai Peco sa nu fii, cu 2 bajeti rapizi pe lângă tine.

 

As da bani sa vad datele lui Peco de monitorizare a somnului din seara asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
35 minutes ago, bmdbmw said:

Hai ca usor usor ajungem la ce zicea Cal...nu l-am halit pe MM cat a fost a Honda, dar fata de baietii astia de acum e cu cel putin o clasa peste.

 

Crutchlow a spus că pe Ducati le va învârti la toți căștile în cap. Performează bine/foarte bine, mai ales de vreo 2 etape, dar nu suntem acolo. Este spectaculos și vizibil pe cameră, însă este cam la același nivel cu cei mai buni piloți Ducati + Acosta.

 

Pe un tur, Martín este cel mai rapid. Acosta face scheme pe care le făcea și el acum vreo 5-6 ani, și este începător. Chiar și Bagnaia surprinde anul ăsta cu agresivitatea. Márquez este bun, probabil cel mai complet pachet agresivitate-talent-experiență în momentul de față, dar nu este cu o clasă peste cei menționați.

5 hours ago, xt600 said:

Pacat pentru Quacalaro... facuse o cursa foarte buna.

 

A făcut oricum, chiar dacă a căzut. A forțat în fața compatrioților, a spus că preferă să cadă de pe 6 decât să se bată pentru locul 12. Foarte corect. Deocamdată îl eclipsează total pe Rins, un pilot departe de a fi slab.

 

5 hours ago, xt600 said:

Incet, incet, inceputul fulminant de sezon, intra intr-o stare de normalitate si pentru el. 

 

A spus chiar înainte de Le Mans că îi place circuitul și merge bine, dar tot timpul cade. Ceea ce s-a întâmplat din nou. Cursele ca cele de la Jerez sau Portimão vor fi norma pentru el, sunt convins.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, PzKpfW a spus:

A forțat în fața compatrioților, a spus că preferă să cadă de pe 6 decât să se bată pentru locul 12.

cu cazaturile vine si risc de buba.

plm.

 

 

daca si lui MM i se luase de cazaturi, o sa vina ziua si lui Q cand o sa zica "pentru ce sa fortez sa cad?"

 

speram sa nu, sa faca progrese yama.

stie cineva daca a rulat cu ceva noutati? doar au dezvoltare la liber.

Acum 26 minute, PzKpfW a spus:

A spus chiar înainte de Le Mans că îi place circuitul și merge bine, dar tot timpul cade. Ceea ce s-a întâmplat din nou.

mai mult de atat nu poti sa te cobesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 minutes ago, frigider said:

daca si lui MM i se luase de cazaturi, o sa vina ziua si lui Q cand o sa zica "pentru ce sa fortez sa cad?"

 

Cade rar. Acum a forțat pentru că era în Franța.

 

4 minutes ago, frigider said:

stie cineva daca a rulat cu ceva noutati? doar au dezvoltare la liber.

 

Din câte știu, nu au folosit nimic din ce au testat la Jerez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

spuneti-mi "fanatic" da cursa asta o descarc din nou cand apare le englezi, ca am vazut-o cu comentariu eurosport cred.

Acum 2 minute, PzKpfW a spus:

Cade rar. Acum a forțat pentru că era în Franța.

corect, am zis legat de gandirea asta cu 'mai bine cad de sus decat sa merg in anonimitate'.

Acum 3 minute, frigider a spus:

spuneti-mi "fanatic" da cursa asta o descarc din nou cand apare le englezi, ca am vazut-o cu comentariu eurosport cred.

*tipa ca animalele englezii,astia de la eurosport is mai calmi asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, B.B. said:

Eu am zis de ceva vreme sa ne calmam cu Tirbușon, e bun, e talent..dar mai e pana departe.

Pana acum nu a cazut mai mult decat MM, salveaza si el pana la un punct, mai are de invatat, asa este, dar chiar si MM-ul inca mai invata, nu??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreu si eu link cu comentariu de la englezi, te rog, daca ai....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Aurex a spus:

Vreu si eu link cu comentariu de la englezi, te rog, daca ai....

acum il dau jos

 

iti dau link dupa ce il pun pe GDrive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, frigider a spus:

acum il dau jos

 

iti dau link dupa ce il pun pe GDrive.

Foarte multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, danypop a spus:

io nu prea-s de acord.

Liberty media nu are nevoie de MM care sa castige cursa dupa cursa.

 

cat despre MM la Aprilia sau KTM?

iar acomodare, iar intelegere moto.. nu stie nimeni cum va iesi.

nu are 20j de ani sa faca experimente.

 

traim si vedem.

 

io cred ca JM factory ca merita si MM moto la zi.

Acum 26 minute, Aurex a spus:

Vreu si eu link cu comentariu de la englezi, te rog, daca ai....

https://drive.google.com/drive/folders/11PbQHnCgeiPvMgqGdCeQEstLU9rtzmqt?usp=sharing

 

zi-mi pls daca merge dat jos si rulat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi vezi tu, nu merge după cum credem/vrem/socotim noi. Evident ca pana în momentul de față JM ar trebui sa fie favorit însă mna, ei poate au alte socoteli. Cred ca după acest weekend Bestia are șanse infime sa rămână la factory. Nu a mers rău însă ceilalți 2 au mers fenomenal 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, danypop a spus:

Păi vezi tu, nu merge după cum credem/vrem/socotim noi. Evident ca pana în momentul de față JM ar trebui sa fie favorit însă mna, ei poate au alte socoteli. Cred ca după acest weekend Bestia are șanse infime sa rămână la factory. Nu a mers rău însă ceilalți 2 au mers fenomenal 

Cică dacă nu era cu long lap era și el sus cu cei 3.

Mi e frica sa ma gândesc ce ar fi ieșit.

 

Dar da, merge mai slab decât ăștia 3 parca, în general.

Și culmea e ca e și pe 4 in camp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

 

Cade rar. Acum a forțat pentru că era în Franța.

 

 

Din câte știu, nu au folosit nimic din ce au testat la Jerez.

Si eu am inteles ca s-a intors la cadru de la inceputul anului. Dar totusi a zis ca avea o mobra radical schimbata.

Acum 3 ore, PzKpfW a spus:

 

Crutchlow a spus că pe Ducati le va învârti la toți căștile în cap. Performează bine/foarte bine, mai ales de vreo 2 etape, dar nu suntem acolo. Este spectaculos și vizibil pe cameră, însă este cam la același nivel cu cei mai buni piloți Ducati + Acosta.

 

Pe un tur, Martín este cel mai rapid. Acosta face scheme pe care le făcea și el acum vreo 5-6 ani, și este începător. Chiar și Bagnaia surprinde anul ăsta cu agresivitatea. Márquez este bun, probabil cel mai complet pachet agresivitate-talent-experiență în momentul de față, dar nu este cu o clasă peste cei menționați.

 

A făcut oricum, chiar dacă a căzut. A forțat în fața compatrioților, a spus că preferă să cadă de pe 6 decât să se bată pentru locul 12. Foarte corect. Deocamdată îl eclipsează total pe Rins, un pilot departe de a fi slab.

 

 

A spus chiar înainte de Le Mans că îi place circuitul și merge bine, dar tot timpul cade. Ceea ce s-a întâmplat din nou. Cursele ca cele de la Jerez sau Portimão vor fi norma pentru el, sunt convins.


se aproprie Germania. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, ENEOS a spus:

Tirbușonu' n-are learning curve, ncsf! :what: N-ați zice că le învârte mereu căștile-n cap kktm-ilor oficiali!

Nu vă mai 💩 pe voi, cursa chiar a fost mișto! Și, coincidență sau nu, crashquez n-a făcut meltenisme și nici nu s-a tăvălit, ceea ce m-a surprins.

:10:

Perfect spus - nu-l mai comparați pe Acosta cu MM sau whoever - comparati-l cu coechipierii de la KTM factory în special cu Binder....unde e Acosta și unde e Binder?

 

Cursa a fost superba nota 20.

 

Respect pt JM ca a făcut fata tensiunii - s.a văzut la sfârșit când a trecut linia ca iar a rupt parbrizul s.a descătușat

Pecco...slăbuț.

MM ireproșabil nota 20 - având în vedere antecedentel3 lui m-a dat pe spate cumpătul- a zis ca va fi calm dar i didn't expect :D

Bai nene bai dar ce frânare a la Rossi vs Lorenzo Barcelona 2009 - când l-am văzut unde se baga și cum,am zis e clar acum o sa piardă fața și se duce cu Pecco cu tot în pietriș.Si atunci sa te ții scandal si Gigi samd.Dar nu,la fel ca Rossi atunci,he made it - cred ca pana la urma asta face diferența între campioni și restul.M-a lăsat fără cuvinte oricum,wow.

 

Totuși MM nu are viteza celor 2 dar pe unele circuite de mana (cum e asta și Jerez),reușește sa se apropie și iată,sa "fure" puncte mari.

Va fi un sezon cu cântec.

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

Din câte știu, nu au folosit nimic din ce au testat la Jerez.

Nuu.. deci Yamaha n-a progresat?Damn,deci am avut dreptate? :)

Acuma deh,iar o sa vina un coleg și o sa spună ca de fapt Q n-a oferit feedback ul corect,desigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am văzut cursa cu inca doi tipi din care unul mai rookie in domeniu. 

Pe final pe ultimele tururi ne spune: eu cred ca Marquez a renunțat, ramane pe 3.

La care eu si celălalt ne întoarcem spre el cu un rânjet... nu, nu s-a terminat, tu nu știi cine e Marquez, daca ii miroase si cea mai mică șansă se va băga..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În link-ul de l am pus mai devreme am văzut interviu cu Q înainte de cursa dar nu s fan asa ca am sărit peste.

Poate acolo sa vb despre cu ce au rulat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...