Sari la conținut

Maine plecam !


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

:D ;), pai care si cum sunteti, prezentativa sa va cunoastem si noi ;)

 

 

Gata nenea Dan sa ne prezentam mai pe larg acum dupa ce am vazut cetatiile romane

 

Bobo= Bobos Trimfastus Foreverus

Bubu= Bubulinas Virajatus Elefantus

Didi= Kaleixux Maximus (160km/h)

Dodo= Dodos Decibelus Speriatus

 

Mai departe ramane la imaginatia ta ca sa ne recunosti dupa nume !!!

 

Si astazi am avut cel mai mare noroc din punct de vedere "meteorologicus". Ploaia a ocolit toate zonele in care noi am mers: Rezervatia de zimbrii (mamutus bizonus), Parcul National Retezat (un drum de 40 km de asfalt ca in palma de doua ori mai frumos decat Cheia, am tras toti de ele.....senzatie frateeeee) si ultimul obiectiv turistic din aceasta zona a fost Forumul Roman ULPIA TRAIANA SARMISEGETUZA.

Acum stam pe veranda si facem traseul pentru ziua de maine, banul a cazut pe urmatoarea destinatie: Sovata-Praid (jud Harghita).

 

Seara buna tuturor !!!!!

I'LL BE BACK zise Terminatorus kilomtricus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata nenea Dan sa ne prezentam mai pe larg acum dupa ce am vazut cetatiile romane

 

Bobo= Bobos Trimfastus Foreverus

Bubu= Bubulinas Virajatus Elefantus

Didi= Kaleixux Maximus (160km/h)

Dodo= Dodos Decibelus Speriatus

 

Mai departe ramane la imaginatia ta ca sa ne recunosti dupa nume !!!

 

Si astazi am avut cel mai mare noroc din punct de vedere "meteorologicus". Ploaia a ocolit toate zonele in care noi am mers: Rezervatia de zimbrii (mamutus bizonus), Parcul National Retezat (un drum de 40 km de asfalt ca in palma de doua ori mai frumos decat Cheia, am tras toti de ele.....senzatie frateeeee) si ultimul obiectiv turistic din aceasta zona a fost Forumul Roman ULPIA TRAIANA SARMISEGETUZA.

Acum stam pe veranda si facem traseul pentru ziua de maine, banul a cazut pe urmatoarea destinatie: Sovata-Praid (jud Harghita).

 

Seara buna tuturor !!!!!

I'LL BE BACK zise Terminatorus kilomtricus

 

 

Salutare plimbaretzilor...sa inteleg ca ati facut shi ceva "TEAMBUILDING DE LATINA?"...probabil cand vom vedea pozele ne va fi mai usor sa va identificam...daca nu dam o bere ;)...vacanta placuta in continuare, drum bun shi petreceri reushite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem in Sovata..............la 6 kilometri de salina Praid, avem cazare aici datorita prietenei noasta Ina. Multumim petru ajutor "tanti" Ina pentru ajutor

Mesaj completat

Gata am ajuns toti acasa................2400 km, multa distractie si fericire, pozele de maine incolo............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa excursia. Poate reusim sa o rezolvam si cu pozele, zilele astea.

Baietii....mai doarme careva????? Hai...., trezirea si reancarcarea!! Poate prindeti si voi ceva!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...