Sari la conținut

Maine plecam !


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Asta-i traseul Bucuresti –Cheia-Brasov- Sf. Gheorghe- Baile Tunsnad- Miercurea Ciuc- Gheorghieni –Bicaz- Poiana Teiului-Toplita –Reghin- Bistrita- Vatra Dornei- Borsa- Viseaul de sus- Sighetul Marmatiei-Baia mare- Dej- Cluj- Turda- Alba Iulia- Deva- Hunedoara (parcul national Hateg) Sibiu- TRansfagarasean- Pitesti- Bucuresti. Plecare 08 august(sambata) intoarcere 16 august (duminica)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i traseul Bucuresti –Cheia-Brasov- Sf. Gheorghe- Baile Tunsnad- Miercurea Ciuc- Gheorghieni –Bicaz- Poiana Teiului-Toplita –Reghin- Bistrita- Vatra Dornei- Borsa- Viseaul de sus- Sighetul Marmatiei-Baia mare- Dej- Cluj- Turda- Alba Iulia- Deva- Hunedoara (parcul national Hateg) Sibiu- TRansfagarasean- Pitesti- Bucuresti. Plecare 08 august(sambata) intoarcere 16 august (duminica)

 

de la Ghorgheni la Lacul Rosu inspre Bicaz e varza drumu. dupa lacu rosu nu stiu cum e.

distractie faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Dupa Bicaz recomand sa o luati direct Vatra Dornei pe valea Bistritei,drumul este bun,iar peisajele mirifice.,daca o luati spre Toplitza,drumul este varza(acum 2 ani era plin de petice),si nici ca peisaje nu ai ce vedea.Din Vatra-Dornei,luati-o pe Tihutza,pana in Bistritza,pt ca daca o luatzi pe Prislop spre Borsa-drumul este rau.

Sa aveti parte de drum uscat si vreme buna!

Va asteptam cu poze frumoase :laugh:

post-13982-1249666953_thumb.jpg

post-13982-1249667012_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, vedeti ca drumul de la Bicaz spre Vatra Dornei este destul de prost, acum cateva zile am fost pe acolo. Cam jumatate este acceptabil dar cu cat te apropii de Vatra Dornei devine din ce in ce mai prost, la un moment dat mergeam si cu 30 kmh. Drumul de la Vatra Dornei catre Sighetul Marmatiei nu este stralucit dar se poate merge acceptabil. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de informatii si urari !!!!

 

Florine, nu vreau sa ma crezi un tradator, nici nu stiu cum o sa mai dau ochii :) cu tine dar nu pot sa mai merg cu voi acum, am ceva probleme si sper sa ma intelegi,............ ar mai fi o varianta sa ne vedem pe drum :blink: ( sa vin in cursul saptamanii), mai vedem, ne auzim oricum,................iar pentru ca mi-ai promis ca ma violezi daca nu merg cu voi, de data asta ma supun, nu am ce sa fac, oricum mi-am luat crema si prezervativ :o.

 

Sa aveti vreme buna, sa va bucurati de aceasta drumetie si ASFALT USCAT.

 

Numai bine.

Mesaj completat

I-am asteptat la OMV-ul de pe sos. Colentina, au aparut pe la 08.45, erau frumosi si bine echipati, mi-a parut rau ;) ca nu am luat aparatul foto sa le fac o poza la plecare.

 

Astept impresii si poze de pe drum.

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florine, nu vreau sa ma crezi un tradator, nici nu stiu cum o sa mai dau ochii :) cu tine dar nu pot sa mai merg cu voi acum, am ceva probleme si sper sa ma intelegi,............ ar mai fi o varianta sa ne vedem pe drum :blink: ( sa vin in cursul saptamanii), mai vedem, ne auzim oricum,................iar pentru ca mi-ai promis ca ma violezi daca nu merg cu voi, de data asta ma supun, nu am ce sa fac, oricum mi-am luat crema si prezervativ :o.

 

Sa aveti vreme buna, sa va bucurati de aceasta drumetie si ASFALT USCAT.

 

Numai bine.

Mesaj completat

I-am asteptat la OMV-ul de pe sos. Colentina, au aparut pe la 08.45, erau frumosi si bine echipati, mi-a parut rau ;) ca nu am luat aparatul foto sa le fac o poza la plecare.

 

Astept impresii si poze de pe drum.

...acum vorbesc cu "cuvintele lui Florin" :) ,cu de la el mine putere,esti iertat!

...lasand asta la deoparte,hai sa iti spunem tie si celor ce mai ne viziteaza topicul,cam cum a decrs prima noastra zi...am ajuns pana la Lacul Rosu-nici o sansa de cazare...intorcerea...pana la Bicaz,nimic!Ne-am cazat intr-un final in Bicaz,lapensiunea Cehlaul-SA O EVITATI!!!!-aviz amatorilor...asternuturi murdare,prosoape negre,jeg peste tot,iti este sila sa atingi ceva...abia asteptam dimineata sa fugim in maramu'(am ramas aici pentru ca era singura pe o raza de 15-20km care mai avea camere libere)...revin si maine seara,sper ca ziua de maine sa ne pregateasca ceva surprize placute,sa sterga amarul asteia,cand dupa cateva sute de km in sa speram la un dus fierbinte si un pat curat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...acum vorbesc cu "cuvintele lui Florin" ;) ,cu de la el mine putere,esti iertat!

...lasand asta la deoparte,hai sa iti spunem tie si celor ce mai ne viziteaza topicul,cam cum a decrs prima noastra zi...am ajuns pana la Lacul Rosu-nici o sansa de cazare...intorcerea...pana la Bicaz,nimic!Ne-am cazat intr-un final in Bicaz,lapensiunea Cehlaul-SA O EVITATI!!!!-aviz amatorilor...asternuturi murdare,prosoape negre,jeg peste tot,iti este sila sa atingi ceva...abia asteptam dimineata sa fugim in maramu'(am ramas aici pentru ca era singura pe o raza de 15-20km care mai avea camere libere)...revin si maine seara,sper ca ziua de maine sa ne pregateasca ceva surprize placute,sa sterga amarul asteia,cand dupa cateva sute de km in sa speram la un dus fierbinte si un pat curat...

 

 

Bre, nu va luatti dupa el.....vede numai negru in fata ochilor de la viziera aia neagra, totul este ok, dar sa nu opriti in viata voastra aici........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pensiunea Cehlaul-SA O EVITATI!!!!-aviz amatorilor...asternuturi murdare,prosoape negre,jeg peste tot,iti este sila sa atingi ceva...abia asteptam dimineata sa fugim in maramu'(am ramas aici pentru ca era singura pe o raza de 15-20km care mai avea camere libere)...

 

Ati inteles de ce, da????? Sunt deja la a doua fiola de algocalmin. Urmeaza 4 beri (la pet), dupa care m-am gandit cum voi dormi: imbracata, in poponeata pe noptiera, rezemata de perete. Sper sa fie o noapte scurta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pentu voi ca ati ajuns cu bine acolo,.......... cat despre cazare, la un astfel de drum unde nu prea stii pe unde o sa te cazezi, trebuie sa iei in calcul si astfel de surprize, surprize :blink: :) ;)

 

..........bafta in continuare si mai puneti si voi niste poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati, mai bine fiti atenti pe drum, oricum ati plecat la plimbare, va place - va opriti, nu, mergeti mai departe. Nu trebuie neaparat sa bagati 800 km pe zi ca daca nu se sfarseste pamantul... simtiti-va bine si luati doar aspectele pozitive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem in Sighetu Marmatiei, mai exact in Rona de Jos. Superba zona , pensiunea dar mai ales mancarea.Totul este traditional exact cum trebuie ca sa uiti de tot..............

Aici o stam pana maine dimineata (marti) dupa care aruncam moneda pe harta.........unde cade este locul urmatoarei opriri.

Am fost azi de am vizitat Cimitirul vesel, Inchisoarea din Sighet(Memorialul bla, bla..) si cea mai inalta manastire din Europa care are 87m.

Cam asta pe ziua de azi, acum urmeaza un somn de 3 ore dupa o masa foarte copioasa.

Ne vedem maine.

Salutari de la Beea, Ionut, Emil si

 

P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asfalt uscat mai departe! ;). Puteti sa o luati spre nordul Moldovei. Peisajul merita desi drumurile cam lasa de dorit.

Sper ca voi ati prins vreme mai buna pe cheile bicazului. cu doua zile mai devreme, eu am luat torentiala de la Lacul Rosu si am mers cu ea cam pana la iesirea de pe chei. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CORECT!!! Pozele fara mici commenturi, n-au nici un farmec, asa ca, SDS, nu te supara pe noi, dar ne vom rezuma doar la cateva cuvinte de pe unde mai oprim, lasand pozele pentru intoarcere.

Am sa adaug totusi cateva din episodul "povestiri din cripta".Asta pentru ca tot zice lumea ca motociclistii sunt satanisti.Mai traziu, vom adauga si poze din manastiri, ca sa combatem zicala.

Revenim curand!

Mesaj completat

M-am laudat degeaba. Sunt incepatoare in ale Linux-ului si nu stiu sa reduc dimensiunea pozei. Parca nici chef de incercari nu prea am, asa ca mai aveti un pic de rabdare cu pozele, pana ajungem acasa.

Seara frumoasa tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cluj-Turda sunt radare la greuceanu, nu va hazardati ca e foamea mare la pulitai.

In rest numai de bine!!

Go go go!

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns in Hateg !!!!! dupa 400 km facuti din Sighetu Marmatiei ne cam doar poponetele. Am tras tare sa ajungem aici ca se anunta ploi in toata partea de vest a Romaniei, prin urmare o sa o lalaim si maine tot pe aici. O sa mergem sa vedem zimbrii, mamutii sau bizonii ;) ce naiba sunt aia dupa care o sa-i prindem cu lasoul apoi o sa-i luam la o portie de viraje sa-i invatam sa se aplece pe curbe.................

Cam atat pe seara asta ca suntem rupti de oboseala

 

PS aveti idee daca in parcul national retezat pe portiunea virajata stau zimbrii cu radarele????? nu de alta dar sa stiu daca iau cu mine un balot de paie ca sa-l dau spaga !!!!!;)

 

Cu respect Bobo, Bubu, Didi si Dodo

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur sa vad ca se mai poate pleca la plimbare si p`aici pe la noi prin tara .

bine ca sunteti voi destepti ...

ca noi ceilalti , oricum suntem prosti si multi , si ne mai si inmultim....

 

sa va intoarceti cu bine , ca trebuie sa votati si sa mai si traiti dupa cum oti vota

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu respect Bobo, Bubu, Didi si Dodo

:lol: ;), pai care si cum sunteti, prezentativa sa va cunoastem si noi ;)

 

Mesaj completat

ne cam doar poponetele.

 

Pai vezi de ce nu m-am strofocat prea tare sa vin, stii ca eu am un fund mai sensibilos :D , sa nu se interpreteze totusi gresit , ..............glumesc nenea Florine, vreau sa-mi mai inec si eu amarul, ma oftic , dar e asa bine la munca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...vreau sa-mi mai inec si eu amarul, ma oftic , dar e asa bine la munca ;)

 

Mie-mi spui?!?! sa vezi adevaraciune cand se intarzie si salariile, o placere, nu alta ;))

SDS-ule, maine seara ne vedem cu ale noastre sa mai povestim?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor. Va scriu din Sarmizegetusa.Nenea Florin a cam incurcat Sarmizegetusa, cu Hategul.Deh...oboseala de la ursus si-a spus cuvantul.

Afara a plouat pana mai adineaori.Acum da semne ca ar vrea sa apara soarele. Deci planul pentru astazi, este cel cu rezervatia si cu virajele, asa cum spunea si Florin mai sus.Ieri am mai avut parte de o portiune frumos virajata intre Sighet si Baia Mare, portiune pe care am reusit sa rup capul elefantilor (elefantii de pe anvelope-hehehehehe!!!).Mai atentasem eu la trompa lor....dar ieri le-am rupt capul pur si simplu.

Vom reveni pe seara, cu amanunte "despre vreme".

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...