Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

era inevitabil sa se puna potera dupa un astfel de eveniment. dupa cum spunea cineva mai sus, toate eforturile unor campanii antiaccidente de lunga durata se duc naibii intr-o fractiune de secunda....pe de alta parte cam asta e tot ce pot si aia de la circulatie, doar atat ii duce capul, sa se ascunda dupa vreo tufa sau pom cu radarul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu vă mai lamentați

Încercați să circulați cât de cât regulamentar, căscați ochii bine de tot, intuiți ce urmează să facă maÂşinile/pietonii din raza voastră vizuală Âşi o să fie bine

ÂŞi pe mine m-a oprit miliția a doua zi dupa acest accident Âşi i-am pus "agentului constatator" o întrebare:

Câți agenți există la Circulație în Arad?

Răspuns: 25 în total, 4 pe tură!!!

E clar că tot ce pot face e să constate urmările accidentelor

 

Suntem pe cont propriu, nu vă bazați pe nimeni decât pe voi înÂşivă

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, mi-ai salvat viata cu sfaturile astea.

raman dator vandut!

 

bine c-o sa fie bine. de-acum incolo voi beli ochii pe sosea si voi dormi linistit noaptea.

multzam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, mi-ai salvat viata cu sfaturile astea.

raman dator vandut!

 

bine c-o sa fie bine. de-acum incolo voi beli ochii pe sosea si voi dormi linistit noaptea.

multzam!

 

Daca mi-ai luat sfaturile in serios, ma bucur

Daca faci misto de mine, e problema ta

Eu sunt pe motociclete de aproape 28 ani, aplic zilnic acest mod de a conduce si nu mi-am rupt nici macar pantalonii

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cînd mantaua domnească este de piei de oaie,

Atunci judecătorii fiți siguri că despoaie.

Multi lupi moralisti pe aici.

 

Date concrete: nu a avut permis categoria A, si a trecut cu viteza mare pe culoarea rosie a semaforului.

De curand mai avusese un accident minor cu aceeasi motocicleta. Singurul vinovat este "motociclistul"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Din partea mea sa se faca o astfel de actiune zilnic.. eu nu ii consider motociclisti responsabili/oameni respomsabili/OAMENI - pe astia care gonesc cu 100+ in oras in pantaloni scurti cu pitzi in spate fara casca...

NU are ce cauta nimeni printre masini/pietoni cu astfel de viteza, de semafor sa nu mai vorbesc.. PENTRU CA PUN IN PERICOL VIATA ALTORA! cu viata lui face fiecare ce vrea.. dar da-l incolo de treaba daca pt unii aia inseamna adrenalina/distractia ca trec pe rosu cand stiu ca altii au verde si se poate intampla orice..

Mie imi pare rau sincer pt cei care nu vad de lacrimi acuma, de parinti, prietena etc.. ei sufera.. pt ce? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din partea mea sa se faca o astfel de actiune zilnic.. eu nu ii consider motociclisti responsabili/oameni respomsabili/OAMENI - pe astia care gonesc cu 100+ in oras in pantaloni scurti cu pitzi in spate fara casca...

NU are ce cauta nimeni printre masini/pietoni cu astfel de viteza, de semafor sa nu mai vorbesc.. PENTRU CA PUN IN PERICOL VIATA ALTORA! cu viata lui face fiecare ce vrea.. dar da-l incolo de treaba daca pt unii aia inseamna adrenalina/distractia ca trec pe rosu cand stiu ca altii au verde si se poate intampla orice..

Mie imi pare rau sincer pt cei care nu vad de lacrimi acuma, de parinti, prietena etc.. ei sufera.. pt ce? :disappointed:

 

Bine punctatbagree.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te bagi si tu in seama?app de faza cu "LEGALIST" , ai uitat cand mergeai beat cu masina de la padure dupa ce aveai 2 l de bere in tine si asta nu odata.

inainte sa ma ataci pe mine veziti de ograda ta.

 

 

Da sefu''....,,Trebe avut grija !'' :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu il plang, ba multumesc celui de sus ca nu erau pietoni la semafor in acel loc. Si daca apuc sa intalnesc vreun superman din acesta care merge cu 100+ prin oras, promit sa ii pun numarul aici pe forum, toti ar trebui sa luam atitudine, poate va avea efect... oare cum ar aprecia sa treaca cineva cu asa viteza si el sa isi plimbe familia pe trotuar? Sa mearga la Hungaroring daca are nevoie sa dovedeasca ceva, si sa ne lase in liniste.

Alo, Primaria, puneti va rog camere fixe cu radar la fiecare colt si angajati cati politisti trebuie, sigur se vor autofinanta consistent din amenzi - pana ne vom civiliza.

 

Condoleante familiei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mi-ai luat sfaturile in serios, ma bucur

Daca faci misto de mine, e problema ta

Eu sunt pe motociclete de aproape 28 ani, aplic zilnic acest mod de a conduce si nu mi-am rupt nici macar pantalonii

:cheers:

 

Man, admit ca is io mai rau de gura atunci cand ma ia cineva de sus fara sa ma cunoasca. Nu mi s-a parut ca noi ne lamentam aici, si nici nu cred ca ceream sfaturi.

Pana la urma, toti facem acelasi lucru aici: ne dam cu parerea, atunci cand viatza ne obliga sa avem in fatza ochilor monitorul, in locul unui drum asfaltat.

Oi fi fost un pic ironic, da' chiar misto (de-ala grobian) nu l-as numi.

 

Daca te-am suparat, imi cer scuze.

:cheers: cu proxima ocazie.

Editat de Razv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu il plang, ba multumesc celui de sus ca nu erau pietoni la semafor in acel loc. Si daca apuc sa intalnesc vreun superman din acesta care merge cu 100+ prin oras, promit sa ii pun numarul aici pe forum, toti ar trebui sa luam atitudine, poate va avea efect... oare cum ar aprecia sa treaca cineva cu asa viteza si el sa isi plimbe familia pe trotuar? Sa mearga la Hungaroring daca are nevoie sa dovedeasca ceva, si sa ne lase in liniste.

Alo, Primaria, puneti va rog camere fixe cu radar la fiecare colt si angajati cati politisti trebuie, sigur se vor autofinanta consistent din amenzi - pana ne vom civiliza.

 

Condoleante familiei...

 

La campania Alege Viata ,spunea un politist...,mai aveti si voi grija de astia teribilisti(punetii la punct..),oare se va ajunge la o lupta intre noi motociclistii?...,sau deja ma gandesc la vreo campanie motocicllisti pt. motociclisti..,unde se va ajunge?...ca deja e batjocora din partea unora dintre noi...vrem respect dar nu oferim,vrem sa fim vazuti dar cum? la facut slalom intre masini cu 100km in oras ?.... :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La campania Alege Viata ,spunea un politist...,mai aveti si voi grija de astia teribilisti(punetii la punct..),oare se va ajunge la o lupta intre noi motociclistii?...,sau deja ma gandesc la vreo campanie motocicllisti pt. motociclisti..,unde se va ajunge?...ca deja e batjocora din partea unora dintre noi...vrem respect dar nu oferim,vrem sa fim vazuti dar cum? la facut slalom intre masini cu 100km in oras ?.... :rose:

 

Oooo, v-ati prins si voi?

Ia uite ce va scriam eu anul trecut:

 

Initiativa este minunata, dar nu stiu ce va rezolva

Nu din cauza conservarilor (majoritatea motociclistilor sunt si conservari) ci chiar din cauza motociclistilor

Anul acesta nu mai sunt la moda wheelie-urile pe centru

Anul acesta avem "membri ai comunitatii moto" care efectiv isi baga piciorul in toate eforturile noastre de a crea o perceptie favorabila din partea opiniei publice, si se falesc "pe centru" cu tobe Akrapovich modificate sau home made care depasesc cu mult pragul suportabil de perceptie

De limita legala nu mai vorbesc, e depasita din start

Oameni buni, lumea nu ne agreeaza, lumea ne injura la fiecare aparitie a unui astfel de viteaz

Ei, cu ASTA trebuie sa luptam, raul e intre noi, nu in afara comunitatii noastre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooo, v-ati prins si voi?

Ia uite ce va scriam eu anul trecut:

Printre altele, ai perfecta dreptate(chiar ieri am vazut unu' trecand podul de la micalaca in pielea goala si fara casca pe ceva vitezana de care tragea in ultimul hal) dar...si intotdeauna exista un dar, exista "smecherasi de trafic" care pur si simplu nu ca nu te vad, nu vor sa te vada(am patit-o duminica cu unul care era sa se urce pe mine cu toate ca m-a vazut), care probabil sunt aceeasi care merg si se dau fara casca si minimul de echipament...si fara carnet.

Si mai sunt si cei ce nu stiu sa conduca o masina...pur si simplu. Motivele le stim cu totii, consecintele la fel.

 

Asa ca "dragi tovarasi si pretini" lupta asta tre' dusa pe doua fronturi (cu toate ca pe unul dintre ele e cu mult mai greu :disappointed: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La campania Alege Viata ,spunea un politist...,mai aveti si voi grija de astia teribilisti(punetii la punct..),oare se va ajunge la o lupta intre noi motociclistii?...,sau deja ma gandesc la vreo campanie motocicllisti pt. motociclisti..,unde se va ajunge?...ca deja e batjocora din partea unora dintre noi...vrem respect dar nu oferim,vrem sa fim vazuti dar cum? la facut slalom intre masini cu 100km in oras ?.... :rose:

 

Eu nu cred ca ne poti baga in aceeasi oala cu fitosii astia de care tot vorbim,.. cu pantaloni scurti, care au moto un sezon-doua.. cu noi, restul, care circulam cat de cat regulamentar, mai luam si un echipament pe noi, si care ne straduim cu organizari, campanii sa fim bine-vazuti de lume... Problema este ca lumea judeca dupa aparente..si ce vad/aud oamenii.. pe Gica care goneste in a 1-a, max. a 2-a in oras ca nu mai apuca sa schimba viteza mai sus pana la urmatorul semafor... Pe alalalt care trece sub bariera si zboara pana in parbrizul tirului, sau pa astalalt care crapa in doua... Tu crezi ca te observa cineva pe tine care umbli cu 40-50 km/h pe centru in echipament la 40 grade? NU. din pacate.

:disappointed:

 

 

@Nicu, permite-mi te rog sa te corectez: Ei, cu ASTA trebuie sa luptam, raul e intre noi, nu in afara comunitatii noastre ... Raul e SI intre noi... ca pe de alta parte tot trebuie sa ne ferim de cocalarii cu masini de lux si blondele habarniste la volan...

Editat de Hondita500
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nicu, permite-mi te rog sa te corectez: Ei, cu ASTA trebuie sa luptam, raul e intre noi, nu in afara comunitatii noastre ... Raul e SI intre noi... ca pe de alta parte tot trebuie sa ne ferim de cocalarii cu masini de lux si blondele habarniste la volan...

 

De cocalari si pitipoance stiu sa ma feresc

Dar ce fac cu "motociclistii" kamikaze?

Pentru ca, asa cum scriam mai devreme, militia practic nu exista, nu are cine sa faca ordine

E legea junglei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca ne poti baga in aceeasi oala cu fitosii astia de care tot vorbim,.. cu pantaloni scurti, care au moto un sezon-doua.. cu noi, restul, care circulam cat de cat regulamentar, mai luam si un echipament pe noi, si care ne straduim cu organizari, campanii sa fim bine-vazuti de lume... Problema este ca lumea judeca dupa aparente..si ce vad/aud oamenii.. pe Gica care goneste in a 1-a, max. a 2-a in oras ca nu mai apuca sa schimba viteza mai sus pana la urmatorul semafor... Pe alalalt care trece sub bariera si zboara pana in parbrizul tirului, sau pa astalalt care crapa in doua... Tu crezi ca te observa cineva pe tine care umbli cu 40-50 km/h pe centru in echipament la 40 grade? NU. din pacate.

:disappointed:

 

 

@Nicu, permite-mi te rog sa te corectez: Ei, cu ASTA trebuie sa luptam, raul e intre noi, nu in afara comunitatii noastre ... Raul e SI intre noi... ca pe de alta parte tot trebuie sa ne ferim de cocalarii cu masini de lux si blondele habarniste la volan...

Ai dreptate,ma refeream la fitosii...,nu pot baga pe nimeni in aceeasi oala...,eu ma chinui zilnic cu echipament la 35grade..,si merg regulamentar cel putin in oras..acord prioritati..(si celor care nu au)...,caci altfel esti dauna una doua..,cu gandul sa se vada ca si motociclistii pot fi ok...,dar degeaba...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.,dar degeaba...!

 

Nu e degeaba

Am mai spus de cateva ori ca daca fiecare îÂşi vede de treabă se va simți o schimbare

GânedeÂşte-te (gândiți-vă) la picătura chinezeasca

Sau ceva mai aproape de noi, la proverbul "strop cu strop se face marea"

 

Nu vreau să dau nume, dar Âşi în Arad Bikers aveți câteva fenomene din astea

Sau aveați, nu sunt la curent cu evoluția persoanelor de acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu vreau să dau nume, dar Âşi în Arad Bikers aveți câteva fenomene din astea

Sau aveați, nu sunt la curent cu evoluția persoanelor de acolo

 

...scz ca ma bag .. da, daca nu esti la curent nu vb ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma duc in pantaloni scurti si tricou pe motor zi de zi. E vre-o problema?

Atata timp cat imi vad de drumul meu si ma duc cu maxim 60-70 in oras nu vad care e problema, nu mai catalogati motociclistii dupa cum se imbraca pe motor, pe caldura asta sa iti iei echipamentul pe tine e nebunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma duc in pantaloni scurti si tricou pe motor zi de zi. E vre-o problema?

Atata timp cat imi vad de drumul meu si ma duc cu maxim 60-70 in oras nu vad care e problema, nu mai catalogati motociclistii dupa cum se imbraca pe motor, pe caldura asta sa iti iei echipamentul pe tine e nebunie.

 

Acum cativa ani scriai :

 

INCONSTIENTA ROMANULUI , fara casca si fara echipament, doar in pantaloni scurti.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...