Sari la conținut

Modificare Mt...


conu
 Share

Postări Recomandate

Fratilor,conasilor,ajutor!As vrea sa-mi modific MT-ul...sa-i pun roata de Kawa. pe spate...latime de 180...si nu stiu ce si cum!Daca a-ti putea sa-mi dati si mie un nr. de telef. al cuiva care se pricepe,v-as ramine tare indatorat... :D Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru orice informatii referitoare la o modificare profesionala a unui MT poti sa ma suni la 0744 582148 sau da-mi mail , sau raspunde-mi , am pe site-ul asta un MT10 de vanzare, pe pagina cu motoare de vanzare la titlul "ma vindeee!!!" .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o sugestie:poti folosi o roata pe 18 sau mai mica pe care o centrezi (din spite)spre stanga , iar sa mai castigi ceva cm poti pune niste saibe distantiere la suruburile care fixeaza motorul in cadru sa muti putin mai in dreapta motorul.Eu am facut treaba asta la Simsom am pus saibele pe diagonala si am mutat si bascula cu un distantier mai la dreapta , la Dnepr nu am incercat.

E o solutie simpla iar daca te hotarasti te pot ajuta cu centratul , cunosc un batranel in Sibiu care cu 100-150 000 iti spiteaza orice roata super bine.

Tel meu e 0722 400 406

Spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu poti pune roata de Kawa mai ales daca e sport

alea au butucul lat

cea mai buna solutie mi se pare aia cu roata de 1100

si gasesti si gume de 15' moto, nu auto

 

cat despre mutatul motorului... ce faci mergi intr-o parte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

cat despre mutatul motorului... ce faci mergi intr-o parte?

Motorul e "mutat" (deviat) cativa cm axial , fapt care nu modifica centrul de greutate.La Harley , pentru a monta roti groase , se pune o flansa care deviaza cutia cu pana la 10 cm si odata cu ea intreaga transmisie si cu toate astea isi pastreaza directia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...