Sari la conținut

Cbr1000rr-test


Andi
 Share

Postări Recomandate

Nu va speriati fratilor.Honda are o politica tare ciudata.Face motociclete de serie relativ cuminti pt.a putea fii conduse de marea masa care "E prosti dar e multi".

Daca vrei in schimb sa alergi la curse cu o Honda poti sa o faci "sa fie cea mai buna"dar te costa de doua ori mai mult si nici atunci nu gasesti sa cumperi kit-ul A.

post-6-1075806891_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una peste alta...concluziile nu imi par grozave!La putere,vechia vrajeala cu controlul vs putere maxima;e ceva mai greu de "culcat" decit gsxr1000....mai bine cititi!

http://www.motorcycledaily.com/02february0...00rr_street.htm

Nu trageti concluzii pripite !!!!! Sa asteptam si celelalte teste precum si testele Europenilor.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e cum era cu masina anului si era fiat (cea mai buna ) ha ha.

 

din experienta mea cbr 1100xx honda imi promitea 165 Cp am fost cu ea la asociatul meu din germania care are banc de masurat puterea si avea 154 Cp.

Mi s-a spus apoi de baiatul care lucreaza la acest banc ca honda e printre cele mai"mincinoase" la CP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e cum era cu masina anului si era fiat (cea mai buna ) ha ha.

 

din experienta mea cbr 1100xx honda imi promitea 165 Cp am fost cu ea la asociatul meu din germania care are banc de masurat puterea si avea 154 Cp.

Mi s-a spus apoi de baiatul care lucreaza la acest banc ca honda e printre cele mai"mincinoase" la  CP

Pot sa fiu deacord cu tine in privinta cailor putere insa...since cati dintre noi chiar folosesc motoarele la capacitate maxima??? Io unu stiu ca nu il folosesc nici la 40%. De altfel cu creierul ma strofoc sa rup bariera celor 4% :lol: :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am in fata prinul test comparativ al rr-ului 1000 vs gsxr1000!Desi la punctajul final rr-ul bate cu un punct (484-483),citind testul observi ca gsxr-ul bate la toate capitolele mai putin stabilitatea la drum intins si asta pt ca rr-ul are 211 kg cu plinurile facute fata de 199.De altfel cei care au facut testul spun ca pe strada suzuki e mai bun dar "pertotal" Honda isi detroneaza rivala!Cel mai putin entuziasmanta este puterea maxima a hondei (151,9 cai masurati la roata desi sint pretinsi 172 la arbore),adica cu doar 1,6 cp mai mult decit cei masurati la roata gsxr-ului in conditiile in care aceasta din urma e mai usoara cu 12 kg!Gsxr-ul bate la viteza maxima (291 vs 290),la curba de cuplu,la acceleratiile in ultima treapta,la senzatii,la agilitate...

La sfirsit exista o fraza ::"...in ceea ce priveste manevrabilitatea 954 ramine suverana!"

(testul din MotoJournal)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...