Sari la conținut

Kawasaki Gpz 550 1988


cristiroma
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor,

 

Va rog frumos, spuneti-mi si mie niste impresii, pareri despre acest motor (Kawasaki gpz 550 din 1988), imi place si as vrea sa il iau.

1. Cum sta la categoria procurat piese de schimb (as dori un mariaj indelungat). M-am documentat pe google, am vazut ca se gasesc mai multe manuale, piese etc. dar pentru gpz 500. Sunt similare (difera doar pistoanele) ?

2. Fiabilitate

3. la ce probleme sa ma astept de la un astfel de motor din 1988 avand in vedere ca are deja 44.000 km, distributie, axa cu came etc.? Ma pricep o idee la motoare de Dacie :) dar nu mai mult.

4. manuale? Nu prea am gasit nici de cumparat pe net, desi proprietarul zicea ca are, nu am vazut inca exact ce carti.

 

Va multumesc anticipat pentru pareri.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gpz550 difera mult de Gpz500; primul e in 4 cil iar al doilea e in 2

Eu din toamna am un GS550 din 78 care seamana f mult cu gpz550 la motor, numai ca are cativa calutzi mai putzin.

Pana acum sunt multzumit de el si n-am schimbat decat bujiile.

Despre manuale nu stiu ce sa-ti spun, cauta pe net, eu de exemplu nu am gasit pt gs550 nimic gratis dar am gasit manual de gs1000 care are motorul la fel numai ca e mai mare

Pentru mai multe detalii cauta si tu review-uri pe net si vezi ce mai zic si altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...