Sari la conținut

Dilema


Postări Recomandate

o sa mi iau permisul si vreau sa imi cumpar un enduro(cam peste 6 luni asta ca sa acumulez cat de cat ceva experientza) pe langa motocicleta de strada.vreau o motocicleta care sa tina foarte bine la drum accidentat si in special nisip ,namol loess si sa urce usor dealuri.apoi vreau sa fie destul de mare si puternica incat sa pot cara ceva bagaje(nu va imaginati munti de bagaje ci strictul necesar vorba aia cu o pusca si o unditza nu mori de foame) poate si un calator inclusiv ceva aparatura foto pentru o calatorie mai lunga ( 1 sap sa zic) in locuri izolate.e destul de important sa fie si destul de agila si nu excesiv de grea ca sa nu crap daca snt nevoit sa o ridic de 20 de ori intr o zi.a si inca o kestie .nu vreau sa moara daca din intamplare i a contactul prelungit cu apa sau nimereste intr o mlastina.lasati la o parte aspectul, marca si/sau pretul spuneti ce anume credeti ca s-ar putea inscrie in cerintze..si daca necesita preparare speciala(la partea cu apa)cam care ar fi acelea. :angryfire: va multumesc anticipat si astept cu interes opiniile voastre.

Editat de allias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa mi iau permisul si vreau sa imi cumpar un enduro(cam peste 6 luni asta ca sa acumulez cat de cat ceva experientza) pe langa motocicleta de strada.vreau o motocicleta care sa tina foarte bine la drum accidentat si in special nisip ,namol loess si sa urce usor dealuri.apoi vreau sa fie destul de mare si puternica incat sa pot cara ceva bagaje(nu va imaginati munti de bagaje ci strictul necesar vorba aia cu o pusca si o unditza nu mori de foame) poate si un calator inclusiv ceva aparatura foto pentru o calatorie mai lunga ( 1 sap sa zic) in locuri izolate.e destul de important sa fie si destul de agila si nu excesiv de grea ca sa nu crap daca snt nevoit sa o ridic de 20 de ori intr o zi.a si inca o kestie .nu vreau sa moara daca din intamplare i a contactul prelungit cu apa sau nimereste intr o mlastina.lasati la o parte aspectul, marca si/sau pretul spuneti ce anume credeti ca s-ar putea inscrie in cerintze..si daca necesita preparare speciala(la partea cu apa)cam care ar fi acelea. :angryfire: va multumesc anticipat si astept cu interes opiniile voastre.

bla bla bla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un DR 650 RSE. Varianta din prin 95-96. Apoi vb cu baietii de la Hestler si til prepara ei.

Sau poti lua un KTM LC4 hard enduro. Iti iei pt el rezervor mare de raliu si inca cateva acesorii si gata poti pleca 1 saptamana in salbaticie.

Sau mai bine iti iei un ATW si e mult mai bine :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire: :angryfire: depinde pe ce de enduro vrei sa o iei:) hard sau soft Editat de solo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa mi iau permisul si vreau sa imi cumpar un enduro(cam peste 6 luni asta ca sa acumulez cat de cat ceva experientza) pe langa motocicleta de strada.vreau o motocicleta care sa tina foarte bine la drum accidentat si in special nisip ,namol loess si sa urce usor dealuri.apoi vreau sa fie destul de mare si puternica incat sa pot cara ceva bagaje(nu va imaginati munti de bagaje ci strictul necesar vorba aia cu o pusca si o unditza nu mori de foame) poate si un calator inclusiv ceva aparatura foto pentru o calatorie mai lunga ( 1 sap sa zic) in locuri izolate.e destul de important sa fie si destul de agila si nu excesiv de grea ca sa nu crap daca snt nevoit sa o ridic de 20 de ori intr o zi.a si inca o kestie .nu vreau sa moara daca din intamplare i a contactul prelungit cu apa sau nimereste intr o mlastina.lasati la o parte aspectul, marca si/sau pretul spuneti ce anume credeti ca s-ar putea inscrie in cerintze..si daca necesita preparare speciala(la partea cu apa)cam care ar fi acelea. :angryfire: va multumesc anticipat si astept cu interes opiniile voastre.

 

KTM LC4 Adventure se potriveste cel mai bine la ce vrei tu sa faci.

Da-i un PM lui Univet (Adi). Are unul in Constanta si-ti poate povesti mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thanks everybody!!

 

 

off topic:am avut placerea :angryfire: (onoarea pot spune) :angryfire: de a calatorii intr un Lamborghini LM 002(nu s kiar atat de scumpe un model in stare buna si cu unele modificari costa cam 50 000 de euro) pe un traseu f dur(o vanatoare prin grindul chituc cu namol de 60 cm ploaie nisip teren accidentat si cam tot ce iti doresti sa nu ai parte.)si am ramas surprins de usurintza cu care trecea si peste cel mai greu obstacol(are niste roti imense pe care nu am vazut sa se afunde prea mult in noroi in ciuda greutatii de aproape 3 tone) si cu noi mai erau un land rover defender si un nissan mai vechi(nu stiu care da cred ca era patrol dupa dimensiuni) care se poticneau chiar si in nisip.in plus lamborghini avea un v12 imens(cica e imprumutat de la countach) care facea un zgomot teribil de se zguduia bordul.pacat ca a ramas fara benzina cu 20 de km pana acasa(proprietarul cunostea problema si avea vreo 4 canistre cu benzina in porbagaj-cica masina consuma si 150 de litrii de combustibil la 160 de km pe teren dificil :lol: :lol: :hurt: :eek: ).

post-9103-1145279077_thumb.jpg

post-9103-1145279091_thumb.jpg

Editat de allias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...