Sari la conținut

Sudura Capac Dreapta


dabix
 Share

Postări Recomandate

In Bucuresti in spatele benzinariei Agip de la Pacii. mergi pe strada dintre Agip si bloc si faci stanga inainte sa intrii pe strada margelelor. la cca 50 de metrii pe dreapta este o curte cu o cladire de vreo 3 etaje. la poarta scrie pe o tabla ca fac reparatii chiulase&stuff

Editat de Bulinu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde se fac suduri pentru capace din aluminiu?

Adica SC.ROBNEC.SRL unde o sa ma gasesti pe mine si o sa-ti sudez ce ai nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) va multumesc pentru raspuns.

 

In Bucuresti in spatele benzinariei Agip de la Pacii. mergi pe strada dintre Agip si bloc si faci stanga inainte sa intrii pe strada margelelor. la cca 50 de metrii pe dreapta este o curte cu o cladire de vreo 3 etaje. la poarta scrie pe o tabla ca fac reparatii chiulase&stuff

 

Mi se pare foarte cunoscuta descrierea. Nu cunva tu erai prin zona, acum 2 sapr jumate cind i-am tras o buseala pe arc ?

 

 

Adica SC.ROBNEC.SRL unde o sa ma gasesti pe mine si o sa-ti sudez ce ai nevoie.

 

Daca imi spuii si o adresa si esti mai aproape de piata progresu e posibil sa facem cunostinta.

Editat de dabix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) va multumesc pentru raspuns.

Mi se pare foarte cunoscuta descrierea. Nu cunva tu erai prin zona, acum 2 sapr jumate cind i-am tras o buseala pe arc ?

 

:crack: nu inteleg ce vrei sa zici :)

 

Daca imi spuii si o adresa si esti mai aproape de piata progresu e posibil sa facem cunostinta.

 

Locatia ti-am dat-o eu. Chiar el mi-a sudat si mie vre 2-3 chestii. Una dintre ele fiind chiar un capac ca al tau dar de pe stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu capacul de la ambreiaj 'ciobit' in locul unde intra tija actionata de cablul de ambreiaj (e si un semering acolo). cat costa o astfel de sudura?

 

Trebuie si prelucrata zona dupa sudare?

Adica trebuie refacuta cota interioara, unde intra parghia de la ambreiaj?

Daca este numai de sudat, costa intre 35 - 50 lei noi.

 

Scuze, am citit mai atent mesajul tau.

Vino cu piesa si aranjam cumva, nu am obiceiul sa jupoi lumea, mai ales ca si eu mis motociclist.

Editat de cristian ionescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) nu inteleg ce vrei sa zici :)

Locatia ti-am dat-o eu. Chiar el mi-a sudat si mie vre 2-3 chestii. Una dintre ele fiind chiar un capac ca al tau dar de pe stanga.

 

Cind am cazut, acum vreo 2 sapt, a aparut un motociclist care mi-a descris aceeasi loactie.

Ma gindem ca tu erai persoana respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai puteti incerca si la Tony, pe Calea Grivitei, chiar langa cimitirul Sf. Vineri. Sudeaza orice, iar la aluminiu este maestru. Repara inclusiv radiatoare. Mie mi-a facut o super-lucrare: radiatorul dreapta avea nu mai putin de 5 (cinci) gauri, iar acum functioneaza perfect.

 

Bafta maxima si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai puteti incerca si la Tony, pe Calea Grivitei, chiar langa cimitirul Sf. Vineri. Sudeaza orice, iar la aluminiu este maestru. Repara inclusiv radiatoare. Mie mi-a facut o super-lucrare: radiatorul dreapta avea nu mai putin de 5 (cinci) gauri, iar acum functioneaza perfect.

 

Bafta maxima si asfalt uscat!

Pe vremuri, stiu ca Toni lipea orice, de sudura nu stiam ca s a apucat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

o sudura la un suport scarita (ala pe care e prinsa si pedala de frana) cat ma costa? precizez ca e rupt in doua suportul respectiv de langa cele 2 suruburi care il prind de cadru...

e de la un zzr 600 din 97

PM, va rog...

Editat de mercury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...