Sari la conținut

Voi Ce Parere Aveti E Normala Tara Asta Sau Sunt Anormali Cei Care Veg


C.C.
 Share

Postări Recomandate

Pe data de 21.04.2006 ma indreptam catre un prieten care lucra inca la acea ora. Ajuns in apropierea semaforului incetinesc ( aproape ca stateam pe loc ) cand un destept fara sa semnalizeze si fara sa se asigure terce de pe banda 2 pe banda unu. Ideea e in felul urmator jos era nisip si tragand dreapra si franand brusc m-am dezechilibrat si am cazut. Eu nu am patit mai nimic pe moment ca nu simteam nici o durere cred ca din cauza adrenalinei si a fricii, dar soferul se da nonsalant jos se uita la mine se suie in masina si pleaca. Acum urmeaza partea frumoasa de la spital dupa vre-o 12 radiografii si altele vine politia cei drept ofuscati si deranjati din somn ca doar e inainte de Paste ce naiba ...........la etilotest 0,0 nimic rupt sau fisurat doar cateva intinderi musculare...........etc.(slabut)

Fiti atenti ce imi sugereaza ei sa declar ca ala nu mia taiat calea si ca am picat eu asa ca ce naiba doar e Pastele a si ca ala se prezentase la politie unde nu a dat nici o declaratie si nici nu a fost inregistrat si a zis ca a vazut un motorist cazand atata tot si a plecat.

Pana nu am facut putin circ si pana nu a venit comisarul de servici nu m-am putut intelege cu ei ( comunistii naibii ). A mai vroiau sa imi ia si permisul de conducere ca de e dosar penal si eu accidentasem asfaltul :)

Asta ca o concluzie si ca un sfat prietenesc : Norocul meu a fost ca stiu cat de cat bine legislatia si i-am cam facut sa citeasca decretul lucru pe care il faceau in momentul plecarii mele din sediu politiei si nu ma refer la vre-un sediu de la munte dela cucuiata din deal ci la cel de la Udriste.

Va urez asfalt uscat fara nisip si fara prosti ca degeaba esti destept si fff atent cand te omoara un prost :) nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema nu-i cu tzara! Problema-i cu unii din locuitorii ei !!!

Cand vezi cate un ...la volan, te intrebi pe drept, cum...a luat asta carnetu'? Ce cauta astfel de imbecili pe drumurile publice ??? Acel militzian care i-a dat un carnet, a stiut el ce face ???

Asta-i o discutzie interminabila, dar parca tot nu sunt nicaieri atatzia prosti ca la noi.

Salutare

Roli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu dosaru penal e cat se poate de reala.

 

Suntem o natie de imbecili:

 

- sefii de departamente: proveniti din vremea lui Ceausescu cu mentalitatea de atunci

- alegatorii: 80% tzarani si asta am spus tot

- hoti: in toate grupurile sociale, ...

- si cativa fraieri ca noi care au o facultate si muncesc ca sa aibe un motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...)

Simt cum renaste sentimentul national

Normal

Pacat ca-i vorba de alta tara si eu nu-s rational

(...)

de la Cheloo citire (Parazitii)

 

 

off-topic foarte on-topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tara e super, problema grava este, dupa cum stim, ca e populata.

Asta asa e,in proportie de 60 % mai sunt si oameni de treaba dar de ei nu prea dai :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima. Este prevazuta in lege situatia asta cand tu esti singurul ranit dintr-un accident si desteptii iti retin permisul ca e accident cu vatamare ? Ca am patit-o si eu acum ceva timp cu conserva si s-a aplicat principiul "si f... si cu banii luati", adica am tot tras cu dovezi 5 luni pana am reusit sa-l fac pe "colegul" de trafic sa-si recunoasca vina si s-a inchis dosarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ca am avut dosar de cercetare penala pentru vatamare corporala... pe numele meu ? Rasu' plansu', nu ?

 

Romania...

 

P.S. MEreu voi ramane cu intrebarea asta... daca ma gasea vinovat pt vatamare corporala, ce se intampla ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ca am avut dosar de cercetare penala pentru vatamare corporala... pe numele meu ? Rasu' plansu', nu ?

 

Romania...

 

P.S. MEreu voi ramane cu intrebarea asta... daca ma gasea vinovat pt vatamare corporala, ce se intampla ?

 

 

Super tare frate ....................... Romanica. :) :) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, vezi si cazul Zahei. Omul e de ~ 2 ani (daca nu ma insel cumva) in situatia de mai sus. Si dosarul nu i se rezolva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...