Sari la conținut

Carte Tehnica Pentru Jawa 350


lostriza
 Share

Postări Recomandate

in primavara asta ( care pare sa nu mai vina, si sa faca shmecherii) vreau si io ca tot romanu sa imi pun la punct motoru.Adica sa imi schimb ambielajele pistoanele..etc si..o sa vad io ce mai trebuie schimbat.

dar pentru asta imi trebuie totusi o carte tehnica de la motoru asta, ca ar fi prima data cand il desfac si totusi nu cred ca e mare lucru, dar nu vreau sa ma " duc la razboi cu mana goala".

asha ca daca are cineva o carte tehnica de jawa 350 model 1987 2 cilindrii ar fi super ok un ajutor.

mersi mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am eu cartea de Jawa 350 model 638 in lb. maghiara, are 167 de pagini cu poze cu tot, cu schema electrica etc.

Daca te intereseaza, trimit xeroxat prin rambursare la posta.

Pret : 200.000 lei + taxe postale.

post-8-1076480393_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt din Sfantu Gheorghe, jud. Covasna, si ma numesc Pusztai Miklos.

Mailul de contact : pumiklos@yahoo.com

Iata si cuprinsul cartii:

post-8-1076480523_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am carte tehnica :

- de Hoinar (are coperta culoare orange) , pret: 100.000 lei + taxe postale

- de Mobra (coperta rosie) , pret : 100.000 lei + t.p.

- de MZ-ETZ 125/150, pret : nu stiu inca.

- de Voshod-3M (ВОСХОД-3M) , pret : 200.000 lei + t.p. (original rusa + traducerea in romana)

 

Relatii la :

- pumiklos@yahoo.com ,

- pe yahooo messenger cu ID pumiklos,

- numarul meu ICQ : 281134550

- sau tel.: 0742166403

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAHAHAHAHA Bai pe asta tre' sa-l dam afara de pe coltu comunistelor..... :lol: :D :P :lol: ;)

 

Ia frate manual pentru jawa ta...probabil e model 634 ca a mea si atunci t-ai scos..cat de curand termin un articol complet despre cum se repara si il pun pe net...chiar daca a ta o fi Jawa TS majoritatewa detaliilor tehnice sunt la fel...l-am inceput aici si mai urmeaza:

" Cum sa..." la Jawa

De aici te duci in pagina de start www.motorlife.ro si te mai uiti la sectiunea manuale.

 

Manualul zipat de jawa 634 il gasesti aici:

Manual jawa 634 - download

 

Alte manuale de jawa sunt aici :

Project Jawa

 

Daca mai ai nelamuriri poti oricand sa intrebi aici, sunt destui care se pricep...

 

Alte manuale de moto mai gasiti aici:

Alta discutie

 

...MOKA :lol:

 

 

SPOR LA TREABA !!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, atat face xeroxu si eu unul prefer mirosul proaspat de xerox (imi aminteste de facultate), decat raceala privirii reci cu care se uita un monitor la mine. Poate nu toti au acces la imprimanta ieftina si nici laptop sa depanezi jawazukiul "online".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moshulik, mersi.

 

Pt. Axa cu Scame: fa si tu un calcul, daca tragi la xerox o carte de 167 de pagini, asta iese pe 40 coli A4 aprox., iar aici un A4 fata-verso face 3000 lei, mai aduna la asta putina benzina cu masina pana la oficiul postal si inapoi (ca pe frigu asta nu ma duc pe jos nici cu motorul) si atunci sa-mi mai spui daca sunt un hot cand cer anumite sume de bani pt. manuale xeroxate.

 

Cu stima, Miki.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, cam asa e ... aritmetica va da dreptate, asa ca imi fac autocritica in fata colectivului :D .

Io unul sunt adeptul transferului rapid si usor de date in format electronic...Si Miki,nu poti fi considerat hotz, asa e :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axa, sa stii ca si mie-mi place sa gasesc lucruri interesante pe net, chiar despre si pentru motorul meu si pt. altele... nu te contrazic, e fain, e rapid si usor...Insa nu toti au posibilitatea sa le imprime ceea ce a gasit interesant de pe net....si poate ca are 167 de pagini, cum sa faci o schita din atatea? (in ipoteza cand n-ai cum a scoate pe imprimanta si ai vrea sa scrii cu mana).

In al doilea rand, cred, ca in timp ce repari motocicleta si tu preferi manualul "in mana", decat pe PC-ul tau. Nu cred, ca vei cobori in fata blocului (ma rog, in garaj) cu PC.

Numai bine.

Apropos, Axa cu Scame, ce motor ai? Parca am inteles ca ai avea o Jawa 350 tip 634 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...