Sari la conținut

Caut presa de volanta


Qaz
 Share

Postări Recomandate

Caut de ceva vreme o presa pentru volanta de la o Yamaha Virago XV535. Prin metode neconventionale inca nu am reusit sa o scot afara de pe ax pe a mea. Asa ca daca are cineva, rog sa imi dea un PM sau un raspuns pe aici. Am nevoie de ea fix cat extrag volanta de pe ax. Si dau bere pentru treaba asta.

 

Presa (conform manualului) arata cam asa:

post-13113-1254727436_thumb.jpg

 

Daca nu presa, macar 3 suruburi, am inteles ca de 8 (metric), ceva mai lungi (macar 10cm) si DURE. Suruburile de la Hornbach / Rocast nu m-au ajutat, am reusit doar sa le indoi / rup. Asa ca ar fi bune 3 suruburi tzapene. Dau bere si pentru astea in caz ca ma ajuta careva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la un service moto daca nu gasesti presa si daca ai posibilitatea, aia ar trebui sa aiba...

Am intrebat la cateva service-uri si nu auzisera vreodata de presa asta.

Si chiar daca ar avea, singurul mod in care o pot rezolva e sa duc motorul cumva pana la ei. Eventual cu vreo masina. Pentru ca nu cred sa o imprumute un service...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrebat la cateva service-uri si nu auzisera vreodata de presa asta.

Si chiar daca ar avea, singurul mod in care o pot rezolva e sa duc motorul cumva pana la ei. Eventual cu vreo masina. Pentru ca nu cred sa o imprumute un service...

Aia cum o vad eu acolo e destul de usor de confectionat, daca ai vreun prieten strungar...

 

Tari de tot service-urile astea, daca o duceai la ei cum scoteau volannta? Cu ranga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa iti faci una, e foarte foarte simplu, eu cand am avut nevoie la un amic am facut una din tabla de 2, bineinteles ca nu a rezistat asa ca am ranforsat-o cu o saiba mare de 4mm in carne si in final a iesit ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...