Sari la conținut

Caut Drive Shaft pentru Drag Star 650


highway
 Share

Postări Recomandate

Am raschetat canelurile de la cupla si roata dintata conica ce vine in prelungirea cardanului.Nu stiu cum am reusit.In europa am gasit cu 1700 de euro,iar in SUA cu 650 de dolari si transportul e vreo 400 dolari.Nu m-ar deranja sa o gasesc la second.In poza de mai jos am nevoie de nr. 27 si axul cu pinion(fara numar).HELP!!!

post-37869-1254850818_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te ajuta, in sensul ca se potrivesc/se pot adapta piesele de la crdanul de Suzuki GS 650 G Katana, da-mi un PM, ca am doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am raschetat canelurile de la cupla si roata dintata conica ce vine in prelungirea cardanului.Nu stiu cum am reusit.In europa am gasit cu 1700 de euro,iar in SUA cu 650 de dolari si transportul e vreo 400 dolari.Nu m-ar deranja sa o gasesc la second.In poza de mai jos am nevoie de nr. 27 si axul cu pinion(fara numar).HELP!!!

ebay.de?

 

ai incercat?

 

ebay UK?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un strungar sau dc e sa dai 1000 euro sa o iei e stupit. E un tip in craiova care are un dragstar 650 fara acte(el sustine ca are) Motorul a fost lovit si recuperat de la asigurari dar merge bine pentru ca l-am vazut. Are ceva bube dar consider ca dc ramai fara variante mai bine vorbesti cu el si iei motorul de la el si macar mai ai ceva piese decat sa dai banii aiurea. Sper sa iti fi fost de folos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-o face un atelier de strungarie,o trateaza in Vaslui sau Bucuresti, dar piesa se face in pereche cu cealalta pe care calca.Pinionul este conic si dintii sunt in arc de cerc; asta inseamna ca e naspa de facut.A spus ca chiar daca ii iese sunt sanse mari sa faca zgomot.Desi imi ia numiai 650 de RON mi-a recomandat sa iau piesa originala care se vinde doar in ansamblu.

Mesaj completat

un strungar sau dc e sa dai 1000 euro sa o iei e stupit. E un tip in craiova care are un dragstar 650 fara acte(el sustine ca are) Motorul a fost lovit si recuperat de la asigurari dar merge bine pentru ca l-am vazut. Are ceva bube dar consider ca dc ramai fara variante mai bine vorbesti cu el si iei motorul de la el si macar mai ai ceva piese decat sa dai banii aiurea. Sper sa iti fi fost de folos

Tipul din Craiova este dispus sa-si vanda drag starul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tipul din craiova asta incerca sa faca. Numa ca ultima oara cand am vb cu el (pe vremea aia aveam si eu dragstar 400) incerca sa il vanda de bun..sa faca rost de acte pentru el sa stanteze pe motor samd. Motorului ii merge bine motorul. Are doar roata spate lovita(a facut-o acum...)si chestii de astea pognite in urma unui accident. eu zic ca merita sa incerci sa iei legatura cu el. Decat sa dai pe o piesa cat pe un motor intreg...macar mai ramai cu cate ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...