Sari la conținut

BMW C1-E, un scuter electric "mai sigur si mai rezistent la intem


tomoiaga
 Share

Postări Recomandate

"BMW a publicat informatii despre un nou scuter electric, aflat inca la stadiul de concept, dezvoltat de divizia sa Motorrad. BMW C1-E este o versiune mai performanta a modelului BMW C1, lansat in premiera in 2000. C1 a fost vandut in peste 10.000 de unitati in primul an din momentul lansarii, dar vanzarile au scazut brusc pana in 2002. Acesta a fost repede scos din productie. Scooterul electric BMW ruleaza cu ajutorul unei baterii litiu-ion. Informatiile despre puterea motorului si autonomia sa nu au fost inca facute publice."

 

33980af732c86f0ed11219e933b52099.jpg

 

stiriauto.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place ca BMW insista cu conceptul asta insa nu cred ca va avea succes mai mare decat prima generatie (asta daca ajunge pe piata). Centura aia de sigurata cred ca sperie pe multa lume (bine, exista posibilitatea sa nu o pui). Ce nu scrie in articolul din linkul de mai sus e ca motorul e dezvoltat de compania americana Vectrix, specializata pe tehnologiile de propulsie electrica insa cu mari dificultati financiare in prezent. Design-ul a evoluat mult fata de prima generatie. Stau si ma intreb cat de mult afecteaza vizibilitatea barele alea de protectie.

 

2317.jpg

3592.jpg

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...