Sari la conținut

Accident Grav In Vaslui 29-04-2006


orestte
 Share

Postări Recomandate

Insanatoshire grabnica lui Alex shi soferului (care a fost un crretin shi merita o mare :moto: dar sper sa fie shi el ok).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in vaslui zona industriala sambata pe la orele 8.30 alex (motociclistul, transalp) se deplasa u vre-o 60km/h cand un taran obosit si cum mai vreti voi a intors in loc conserva impactul fiind inevitabil pt alex.....dupa poze pot zice ca a scapat cu zile si ca cineva acolo sus a avut grija de el scapand doar cu o mana in ghips, un dinte rupt si limba muscata...

insanatosire cat mai rapida!!

ATENTIE LA NEATENTIE!!!

P.S. multumesc lui iulian si alex pt acordul dat sa pun pozele pe net

ia spuneti, oameni buni, idiotului aluia cu break-ul i-a crapat cineva capul? taran prost si jegos!......eu propun sa schimbam motocicletele cu niste trailere si sa intoarcem si noi in fata acestor idioti.....sa-i zdrobim intre fiarele lor ruginite........si sa stam frumusel cu cururile pe capota lor sa ne aprindem o tigara.....si sa-i privim cum ne implora sa-i ajutam......sa-i privim in ochi in timp ce mor....nu ar fi distractiv?......stiti ceva.....eu am o supenova rosie......si merg zilnic cu ea in bucuresti.....de acasa la munca.......e chiar atat de greu sa ma uit in oglinzi in aglomeratie...........si, daca vad un frate de-al meu motociclist sa ma dau 10 cm mai intr-o parte, sa-l las sa treaca printre masini?.......sincer, mie chiar nu mi-e greu..........care e problema?...ce, daca eu inca nu mi-am adus motocicleta in bucuresti, asta inseamna ca trebuie sa-i jenez pe ceilalti motociclisti care sunt mai subtiri si pot intra printre masinile blocate in trafic?....trebuie sa ma oftic ca eu fac o ora, o ora si jumatate de acasa si pana la munca sau invers iar un motociclist ar putea face aceeasi distanta, la aceeasi ora, intr-un sfert de ora?......care ar fi problema?...dar nu, taranii si prostii se oftica...ei.....haideti sa-i rupem pe tampitii astia in bataie.......haideti sa ne castigam dreptul de a merge pe doua roti pe strada!..................sa va spun ce am patit zilele trecute in Buzau (caci eu acolo m-am nascut si acolo am parintii, fratele si motocicleta)............ma plimbam cu fratele meu in spate, pe Bulevardul Nicolae Balcescu..........mergeam linistit, incet, pe Moto Guzzi-ul din poza profilului meu.............era seara...cred ca era vreo 9:00 seara.......cand........o dacie, cum am vazut ca-i spuneti voi - conserva- care venea de pe contrasens..........s-a gandit sa vireze brusc la vreo 15m in fata mea la stanga.........nu a fost mare pericol.....am franat, un pic mai puternic......totul ok......pana aici.......a trecut conserva..........dar, in spatele daciei, niste pusti intr-o suzuki swift parca era, de culoare albastru metalizat, cu TEO la numar (tot de BZ numarul)......plina de pustani de bani gata, s-au gandit ca ar fi bine sa ma sperie putin......si au luat stanga mult de volan, simuland ca intra in mine...........am inghetat..........ma temeam pentru fratele meu care avea o panarama de casca in cap, fara nici un fel de captuseala in interior.........am franat brusc, am derapat cu spatele putin.............si m-am oprit.........nu am cazut.......si m-am uitat la idiotii din masina....stiti ce faceau....radeau in hohote..............erau patru tarani prosti cu varste intre 18 si 20 ani......radeau la mine.....radeau de mine si de fratele meu..dupa care au sters-o.........asa ca am facut o imprudenta si am dat talpa dupa ei, sa-i prind si sa le rup capetele.........insa....cand e sa fie ghinion.....e ghinion, nu?......nu apuc sa merg mai mult de 200-300 m dupa ei, cand, pe la vreo 90km/h.....un alt taran cu o mazda...surprinzator, dar tot albastra, imi taie fata...........frana brusca..........derapaj nasol.............scartait de roti......l-am evitat si pe asta tot fara sa cad................acum analizati si voi............prima data, nu am avut decat vina ca ma plimbam incet si linistit cu fratele meu......adica NICI O VINA..........dar, stiind de casca fratelui meu.......am fost vinovat cand am hotarat sa-i dau talpa dupa idiotii aia........am fost vinovat sa alerg cu 90 acolo unde este restrictie de 30...........am actionat la manie.........si era sa ma frig........si nu era nimic daca as fi patit-o doar eu..........dar era si fratele meu..practic fara nici un fel de protectie............nu s-a intamplat nimic..a fost un caz fericit............insa......poate invatati si voi ceva din asta..........eu unul.....am invatat........cat despre masina cu TEO la numar............ce sa mai spun.........idioti.............sper sa-si gaseasca sfarsitul sub un tir..........dar sa nu moara pe loc acei pusti..nu, nu merita asta.............sa moara incet, dureros si sa fie perfect constienti...........asta le doresc din toata inima...........cu cea mai cruda si nepovestita ura!..........aveti grija de voi!.........si pazea la idioti! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca 90% din soferii din Vaslui sunt varza. Nah, au 2 semafoare in tot orasul.. :ok: Acum 2 ani eram cu cineva cu un VW LT (ditamai duba), veneam dinspre Vaslui spre Iasi si undeva prin Munteni depaseam o dacie papuc de vs si cand eram pe la jumatatea masinii, hop face si el stanga.. Normal ca ne-am ciocnit, si cand l-am intrebat dc nu s-a uitat in oglinda a zis: "Pai m-am uitat acum 5 min si erati in spate!" :moto: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele astea ar trebui puse pe un forum 'liber' (gen Softpedia) unde soferii sa poata vedea ca o colivie de tabla nu-i apara de bulire (in cazul asta sunt destul de sigur ca birjarul conservei are minim o mana, un picior si niste coate rupte).

 

 

Nici macar o mana doar toate cele patru coate de la picioare ....animalu!!!!!! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul accident de pana acum unde pot spune CLAR ca motociclistul NU a avut viteza mare.M-am saturat de cei care spun(sau ma rog ,cei care traiesc) ca nu am avut domne' decat 40-50km/h si motocicleta este varza total...m-am saturat de genul asta ipocrit. Inca odata ,insanatosire grabnica baiatului cu transalpul ,caci din poze ,chiar se vedea ca NU a avut viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...