Sari la conținut

Jante BST carbon


brembo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator stress_L&P

roti de carbon nu mi-as lua niciodata nici macar pentru pista daca nu as avea o echipa care sa le testeze dupa fiecare cursa. pe strada/joaca noastra pe circiuite (ca asa e, indiferent de timpii nostri, daca am fi de bagat in seama am fi fost demult) sunt nu numai o risipa de bani dar si un pericol mortal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

roti de carbon nu mi-as lua niciodata nici macar pentru pista daca nu as avea o echipa care sa le testeze dupa fiecare cursa. pe strada/joaca noastra pe circiuite (ca asa e, indiferent de timpii nostri, daca am fi de bagat in seama am fi fost demult) sunt nu numai o risipa de bani dar si un pericol mortal!

 

PURA IGNORANTA !!!

eu zic ca uneori e mai bine sa taci si sa nu confirmi ignoranta.

cred ca nu erai nascut cand se alerga deja cu jante de carbon ..

care parte n'ai inteles'o? jentile de carbon rezista mult mai bine la socuri decat MG sau AL..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

roti de carbon nu mi-as lua niciodata nici macar pentru pista daca nu as avea o echipa care sa le testeze dupa fiecare cursa. pe strada/joaca noastra pe circiuite (ca asa e, indiferent de timpii nostri, daca am fi de bagat in seama am fi fost demult) sunt nu numai o risipa de bani dar si un pericol mortal!

 

....kit de pistoane forjate,axe cu came,supape si arcuri speciale ti-ai lua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da am eu pe cbr-ul meu de 750 si imi modifica curba de cuplu si putere.

de la 130 de cai la 180 si de la 76Nm la 116Nm.

sunt EXTRAORDINARE.

de frane nu mai vorbesc.

 

 

eu unul nu am asemenea jante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
PURA IGNORANTA !!!

eu zic ca uneori e mai bine sa taci si sa nu confirmi ignoranta.

cred ca nu erai nascut cand se alerga deja cu jante de carbon ..

care parte n'ai inteles'o? jentile de carbon rezista mult mai bine la socuri decat MG sau AL..

 

tu nu ai inteles, da, rezista. in schimb te lasa cand nu stii. prefer o janta care sa se strice la un accident decat una aparent buna.

 

....kit de pistoane forjate,axe cu came,supape si arcuri speciale ti-ai lua?

 

culmea e ca am. in caz ca pateste ceva motorul am ambreiaj sau slipper, in functie de ce motor de-al meu te referi. nu conduc de ieri, am trecut prin multe cacaturi in 8 ani jumate de condus legal pe strazi si cam 6-7 ilegal (ma rog, doar pana la coclauri, 4-5 km, in rest doar enduro am facut pana la 16 ani, dupa aia mi-a trecut de namol).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca s-au sters niste post-uri pe aici consider ca nu ne mai putem exprima liber opiniile. acestea fiind conditiile eu nu voi mai posta aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca s-au sters niste post-uri pe aici consider ca nu ne mai putem exprima liber opiniile. acestea fiind conditiile eu nu voi mai posta aici

 

Au fost sterse flame-urile si atacurile la persoana, cand ai fost luat peste picior parca nu ti-a convenit,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
daca vrei motor performant si ieftin iti iei aprilia sau ducati. mult mai ieftin decat orice partzarie japoneza si cu mult, mult mai multa performanta si traditie. chiar si daca vorbim de un motor nou.

 

 

O fi performant ducati, te inteleg...si mie imi place, dar numai ieftin nu e...:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...