Sari la conținut

Donez Simson


faraonu
 Share

Postări Recomandate

Dupa cum scrie si in titlu... donez una bucata Simson modificat chopper pentru cineva care e dispus sa continue ce am inceput eu sau cineva care e dispus sa-l reconditioneze.

Pentru a avea o imagine cat mai clara a situatiei trebuie facute cateva precizari:

 

1 este vorba despre acest simson: Simson Sport modificat la care tin si acum foarte mult si care ocupa o mare parte din inima mea.

 

2 acest simson a fost de vanzare: Simson de vanzare initial cu un pret mai "mare", dar cu promisiunea ca cel care il cumpara va avea grija de el si va continua ce am facut eu am decis sa il vand cu 500 RON.

 

3 am trimit Simsonul catre viitorul proprietar (greseala mea) fara ca acesta sa vina sa il vada ci doar pe baza spuselor mele si cu ce se vedea din poze. Am facut asta pentru ca am gasit in scurt si fara sa stiu daca mai am ocazia o modalitate de a-l trimite mai ieftin (100RON) pentru a-i fi mai usor viitorului proprietar cu cheltuielile (el estima transportul undeva la 300 RON)

 

Dupa ce a ajuns la destinatie (Galati) - am primit telefon de la viitorul proprietar cum ca el nu e multumit de afacere asa ca am decis sa il iau inapoi pe banii mei.

 

Intrucat eu nu mai am timp pentru a ma ocupa de Simson am decis ca cel mai bine ar fi sa ajunga la cineva care apreciaza munca mea.

 

In continuare va dau o lista cu cele trimise de la Mangalia catre Galati si pe care la puteti lua cu doar 100 RON (banii dati pe transportul pana acolo si pe care trebuie sa il achit omului) + transportul pana la voi acasa:

 

- Cadru original fara modificari cu acte (actele sun la mine, la fel si nr - sunt in regula si se pot face oricand)

- cadru modificat

- motor cu cilindru si piston de dacie 1310 nou - in rodaj

- cutie de viteze stare f buna

- roti turnate aluminiu (cea spate cu flansa de adaptare pentru grupul de simson)

- cauciuc roata spate nou

- doua aprinderi electronice de minsk (stator+rotor+napolitana) din care una noua

- rezervor de mz 125 (vizibil in pozele din link-urile de mai sus)

- furca springer inversata facuta de la zero (necesita o curatare si o vopsire in rest e exact ca in poze

- doua telescoape de Suzuki GSXF 600 putin indoite (se pot indrepta cu o presa si pot fi folosite in continuare)

- inca cateva maruntisuri ce tin tot de Simson (capace de baie de ulei, capace de chiuloasa, etc.)

 

Mentionez ca motorul nu era in stare de functionare (ii trebuie o flansa de adaptare pentru aprinderea de minsk) si o reglare a culbutorilor si a carburatorului. De asemenea necesita slefuire, chituire si vopsire.

 

Cei interesati ma pot contacta pe privat sau la telefon pentru mai multe detalii. As vrea ca cel caruia il voi "dona" sa fi avut macar o comunista sau sa aiba habar cu ce se mananca Simsonul.

 

Toate cele bune!

 

Ciprian

0727 44 02 47

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum scrie si in titlu... donez una bucata Simson modificat chopper pentru cineva care e dispus sa continue ce am inceput eu sau cineva care e dispus sa-l reconditioneze.

Pentru a avea o imagine cat mai cla...

0727 44 02 47

 

 

daca se afla in Constanta sau mangalia il vreau eu ... sunt din constanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@faraonu: ai vorbit cu baiatul din galati? pot sa ma duc sa il iau? are toate piesele? cadru original... motoru daca mai e intreg.. astept un raspuns

inca nu stiu sigur daca pot veni, astept raspunsu de la unchiu'.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si e unul din Simsoanele aranjate frumos, care mi-a placut mult si bani la vremea aia n-am avut sa-l iau, iar acum il donezi :P

Frumos gest...felicitarile mele... :laugh:

Mesaj completat

@faraonu: ai vorbit cu baiatul din galati? pot sa ma duc sa il iau? are toate piesele? cadru original... motoru daca mai e intreg.. astept un raspuns

inca nu stiu sigur daca pot veni, astept raspunsu de la unchiu'.

Bafta!

Sa il faci frumos de tot, si sa ne si arati... :clap:

 

Apropo, la oferta asta babana, nu faci si tu cadou una din aprinderile de minsk? ;) Sunt curios cum se descurca o mobra cu asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...