Sari la conținut

KTM Project 125: austriecii intra in segmentul 125


Postări Recomandate

KTM a prezentat la eicma doua prototipuri, Race si Stunt, din cadrul noului Proiect 125. Acestea prefigureaza viitorul naked de 125 KTM. Daca raman modele de serie nu se vor indeparta prea tare, cred ca austriecii vor avea cele mai atractive naked-uri de 125. :laugh:

 

Esential:

- cadru grila din otel tubular

- motor performant racit cu lichid de 15cp

- suspensie WP si frane Brembo

- greutate foarte redusa

- coloristica atractiva

 

http://www.motoflash.ro/stiri/modele-noi/k..._and_stunt.html

 

2420.jpg

3804.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

KTM a prezentat la eicma doua prototipuri, Race si Stunt, din cadrul noului Proiect 125. Acestea prefigureaza viitorul naked de 125 KTM. Daca raman modele de serie nu se vor indeparta prea tare, cred ca austriecii vor avea cele mai atractive naked-uri de 125. ;)

 

Esential:

- cadru grila din otel tubular

- motor performant racit cu lichid de 15cp

- suspensie WP si frane Brembo

- greutate foarte redusa

- coloristica atractiva

 

http://www.motoflash.ro/stiri/modele-noi/k..._and_stunt.html

 

 

3804.jpg

Ăla e wheelie bar sau mă uit eu prost? :laugh:

Ceva detalii tehnice?

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ăla e wheelie bar sau mă uit eu prost? :laugh:

Ceva detalii tehnice?

 

Da, vezi bine, ala e wheelie bar pentru ca modelul respectiv se cheama KTM 125 Stunt. Acuma nu stiu daca va exista si o versiune de serie in stilul asta. Date tehnice sunt putine momentan, vezi mai sus.

 

De unde atât?

Poate că scrie acolo Reis si Stănt dar asta nu înseamnă că tre' sa aibe si un scor atăt de mare.

 

Daca pastreaza suspensia WP si franele Brembo, cred ca va fi destul de scump. Oricum, in segmentul superior al clasei 125.

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata amandoua bine , da aia stunt e tare . Versiunea stunt , daca va fii chiar facuta de "stunt" cu foaie samd , nu cred ca va fii 5000...

Nu cred că or să ii pună rapoarte mai scurte. La 125 sunt repoartele destul de scurte da©ă ii pun si mai mulți dinți ai să schimbi vitezele ca la una de 49.

 

Oricum arată destul de bine cadrul din oțel, macăr e mai țeapăn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator jojo_davidoff

GOD!!! E extra-mega smecher, pacat ca e 4t :laugh: (orice ati spune, nu are putere), pacat ca o sa coste peste 5.000 (avand in vedere suspensiile, evacuarile, look-ul) si pacat ca sunt de proasta calitate (nu are rost sa incep cu povesti cu fiabilitatea KTM ca vi le'am mai spus)

Oricum e prea prea marfa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GOD!!! E extra-mega smecher, pacat ca e 4t :clap: (orice ati spune, nu are putere), pacat ca o sa coste peste 5.000 (avand in vedere suspensiile, evacuarile, look-ul) si pacat ca sunt de proasta calitate (nu are rost sa incep cu povesti cu fiabilitatea KTM ca vi le'am mai spus)

Oricum e prea prea marfa!

 

 

:laugh: ;) spunemi ceva ...un lucru care nu il fac bine ingineri de la KTM si care le strica fiabilitatea ??? :P ... povesteste-mi si mie despre fiabilitatea KTM is curios...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ghidonul de pe STUNT zici ca e luat de la o bicicleta firstbike pt fete(si nici cel de pe race nu e prea grozav)... Iar inafara de faptul ca cea RACE nu are faruri(si da stiu ca ar trebui sa fie RACE si nu are nevoie de ele dar e totusi o motocicleta de strada... si stiu ca e doar un concept si nu va ramane asa spuneam doar ce ar trebui inbunatatit) sunt f misto :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ghidonul de pe STUNT zici ca e luat de la o bicicleta firstbike pt fete(si nici cel de pe race nu e prea grozav)... Iar inafara de faptul ca cea RACE nu are faruri(si da stiu ca ar trebui sa fie RACE si nu are nevoie de ele dar e totusi o motocicleta de strada... si stiu ca e doar un concept si nu va ramane asa spuneam doar ce ar trebui inbunatatit) sunt f misto :laugh:

Uită-te pu?in la motoretele făcute de stunt ?i ai să vezi că sunt motorete care au ghidon de dirt cum are ăla , deci n-are nici o treabă cu first bike.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...