Sari la conținut

Za Rupta La Lant


Postări Recomandate

Unui prieten i sa rupt lantul ....adica a cedat o za...roata era data la maximum in spate adica lantul e aproape de pensie...daca ii scot zaua aia stricat il pot monta la loc dand roata spre inauntru la maximum...intrebarea mea, la ce service pot scoate zaua si "unii" lantul?!!?

pls ca are baiatu nevoie urgent

B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca roata era data in spate la maxim inseamna ca lantul ala e obosit asa ca sunt mari sanse sa se repete istoria cu ruptul zalei. Si daca de data asta a scapat usor, cine stie ce stricaciuni ii va provoca ruperea lantului data viitoare. Asa ca cel mai bine e sa isi ia un kit nou.

 

Stii vorba aia... cine se carpeste mai rau se rupe. S-ar putea data viitoare sa mai aiba si blocul motor de sudat. Asta dupa ce iese din spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca roata era data in spate la maxim inseamna ca lantul ala e obosit asa ca sunt mari sanse sa se repete istoria cu ruptul zalei. Si daca de data asta a scapat usor, cine stie ce stricaciuni ii va provoca ruperea lantului data viitoare. Asa ca cel mai bine e sa isi ia un kit nou.

 

Stii vorba aia... cine se carpeste mai rau se rupe. S-ar putea data viitoare sa mai aiba si blocul motor de sudat. Asta dupa ce iese din spital.

pai a dat comanda ptr kitul de lant de pe 29 martie..dar..deh,united motors...cica sapt. viitoare o sa primeasca lantul si pinioanele ...ms oricum,a asteptat atata timp cred ca mai poate astepta cateva zile...iar am pasager B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lantzul nu se rupe de nou ce este, ci de vechi... Mai bine mai asteapta cateva zile decat sa ii dam cu rip pe aici (Doamne fereste)...

Un lantz rupt poate bloca roata, iar la 100 nu mai controleaza nici dracu motocicleta... asha ca mai asteapta pana vine kit-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B) , nu umbla cu carpeli in zona asta ca e periculos, si pentru pilot si pentru motocicleta.

Am vazut si bascula strambata, si bloc motor crapat de la un lant rupt, asa ca nu e de joaca. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...