Sari la conținut

Probleme Simson....scartzaie?!


MadRider
 Share

Postări Recomandate

Am facut rost si de aprinderea originala de simson.merge super(aprinderea).dar nu o pot monta pt ca imi lipseste cuplajul de la axul aprinderii cu epuratorul.Are ca un fel de X pe el in care se cupleaza cei 2 piciorusi ai axului cu epuratorul.Daca aveti piesa de care zic sa ma nuntati ca as vrea sa o cumpar

....salut ! am eu piesa aia. suna-ma sa vorbim..oricum trec destul de des prin caracal, cred ca chiar luni sau marti trec pe-acolo... ;) 0746189931 -fane ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Cam ce pret ar avea piesa?eu am facut la strung ceva asemanator numa ca mai am sa ii fac canalul de pana cu pila pt ca in caracal nu are cine sa il faca asa cum trebuie.(simsonul pe care il am e ala pe care la-m luat din zimnicea,recomandat de tine) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Cam ce pret ar avea piesa?eu am facut la strung ceva asemanator numa ca mai am sa ii fac canalul de pana cu pila pt ca in caracal nu are cine sa il faca asa cum trebuie.(simsonul pe care il am e ala pe care la-m luat din zimnicea,recomandat de tine) ;)

..he..he !,pai cam asta ar fi pretul.... :lol: :ok: :P :P ,,zi-mi daca-ti convine ca trec luni spre rm. valcea .. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.E perfect sa ne intalnim luni .zi-mi ora la care treci prin caracal sa vad daca -s eu acasa.pretul e mai mult decat bun.

..salut! pai eu trec luni noaptea pe la 4 ca ma duc la zalau ,duc niste mobila acolo,dar suna-ma sa vedem cum ne-intalnim cand ma intorc spre seara ,daca nu oricum mai trec saptamana asta prin caracal . ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu nu am nici o garaba sa ne intalnim pt ca acum simsonul meu e desfacut si pregatit pt vopsit si chituit.Asa ca mai vb noi pe net cum si cand ne intalnim.Merci oricum

..ok ! fir intins

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok!Oricum eu incerc sa ii fac si la piesa mea canalul de pana.As mai avea si eu 2 intrebari:Ce cablu de la kilometraj se potriveste la Simson,ca al meu nu a avut?Cum se desface kilometrajul de la simson?(ma refer la ceasul care arata viteza)ca eu am incercat sa ii trag afara tabla care tine geamul si nu am reusit??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu ce vrei sa faci?

Sa demontezi ceasul de pe motocicleta sau sa demontezi sticla ceasului?

In al doilea caz trebuie sa "strici" putin inelul de tabla care tine sticla

Vezi ca sub sticla este si o garnitura de plastic / cauciuc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa curat cadranul(inscriptiile ) kilometrajului.Avea o garnitura sub geam insa e rupta in mii de bucati.eu am incercat sa inderpt cele 4(paraca)indoituri ale tablei negre care inconjoarta geamul si tot corpul de dural.cum naiba o scot??

\

 

@nick: trebuie sa indrept toata marginea de metal care sustine geamul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...