Sari la conținut

Cumpar Carburator


kerosen
 Share

Postări Recomandate

imi trebuie un carburator pentru un MZ RT 125 din 1958 modificat cu piston de la 52mm la 56mm, adica a ajuns la 150 cmc.

cineva mi-a spus ca merge foarte bine de pe MZ-urile alea mai noi de prin anii 70-80.

saritzi cu sfaturi ca la capitolul 2 timpi nu prea ma pricep ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni nu shtie, sau nu mai intratzi pe forum?

mai eu nuzic ca nu ar merge ptr. ca fizic se nimere la fix pe cilindrul de RT insa nu stiu daca se potriveste la jicloare.alea mai noi[MZ 150]au putere mai mare si normal ca si jicloare mai mari.la un RT din cate stiu eu puterea nu trece de 7c.p. si jiclorul e de 85.daca ai jicloare prea mari motorul primeste prea multa benzina si puterea nu creste ci chiar scade uneori asha ca iti recomand sa fii precaut! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi trebuie un carburator pentru un MZ RT 125 din 1958 modificat cu piston de la 52mm la 56mm, adica a ajuns la 150 cmc.

cineva mi-a spus ca merge foarte bine de pe MZ-urile alea mai noi de prin anii 70-80.

saritzi cu sfaturi ca la capitolul 2 timpi nu prea ma pricep ! :rose:

daca nu te pricepi intreaba-l pe BOB (cosmin) sefu motorelor ;) :lol: si nu tre sa te mai chinui sa faci topic :ok: :P :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...