Sari la conținut

PIAGGIO NRG SAU APRILIA SR


stefystef
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa-mi cump un alt scuter si am gasit: un Piaggio nrg mc4 2009 cu 5mii km , un Aprilia sr factory 2009 2 mii km si un Gilera runner 2008 cu 8 mii km. AS vrea sa cumpar nrg-u , dar imi palc si celelalte, ce ma-ti sfatui sa cumpar? tinand cont si de piese , daca e sa stric ceva la el. ASTEPT PARERI va rog.... ms Pun cateva poze : post-52151-1260102454_thumb.jpg post-52151-1260102472_thumb.jpg post-52151-1260102491_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi cump un alt scuter si am gasit: un Piaggio nrg mc4 2009 cu 5mii km , un Aprilia sr factory 2009 2 mii km si un Gilera runner 2008 cu 8 mii km. AS vrea sa cumpar nrg-u , dar imi palc si celelalte, ce ma-ti sfatui sa cumpar? tinand cont si de piese , daca e sa stric ceva la el. ASTEPT PARERI va rog.... ms Pun cateva poze : post-52151-1260102454_thumb.jpg post-52151-1260102472_thumb.jpg post-52151-1260102491_thumb.jpg

sr nu iti lua ca is da rahat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar imi place mult si runnerul :X. Care racire e mai buna pe apa sau aer?

Mesaj completat

Dar imi place mult si runnerul :X. Care racire e mai buna pe apa sau aer?

 

Am mai gasit si un malaguty f12 2009 2.000km ce parere aveti ? Si care raciere este mai buna pe apa sau aer? post-52151-1260111760_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

evident ca racirea pe apa e mult mai buna,dar e mai pretentioasa:

-antigel si apa distilata

-sa nu se fisureze radiatorul in mers sau la o busitura

-sa nu se duca pompa de apa si sa fiarba apa

racirea pe aer insa vara nu face fata,cand e incins asfaltul...

nu conteaza parerilor forumistilor care spun ca o firma e buna sau nu, tu probeaza scuterul si vezi cum stai in sa, daca poti pune picioarele in fata,verifica nr real de km....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nrg-u vreau sa-l cumpar, dar omul zice ca are doar talonul de italia la el. Si cineva mi-a spus ca-i furat... bla bla... nu stiu ce sa fac... Vreau sa ma duc sapt asta pe vineri... sa vad scuterul.. Tu ce zici sa fac dk nu are acte...? El arata bine din poze , nu prea pare forjat post-52151-1260140864_thumb.jpg post-52151-1260140838_thumb.jpg

Editat de stefystef
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nrg-u vreau sa-l cumpar, dar omul zice ca are doar talonul de italia la el. Si cineva mi-a spus ca-i furat... bla bla... nu stiu ce sa fac... Vreau sa ma duc sapt asta pe vineri... sa vad scuterul.. Tu ce zici sa fac dk nu are acte...? El arata bine din poze , nu prea pare forjat post-52151-1260140864_thumb.jpg post-52151-1260140838_thumb.jpg

pai nush la motociclete in talon scrie seria de motor si cea de sasiu la astea nu e la fel ??? dar la cati bani dai pe un scuter de asta nou iti iei a aprilia rs 50 si arata mai marfa , stabilitate mai marfa... , la drum e mai confortabila...am mers 60-70 cu nrg lu tata si ma simt aiurea rau parca mi-e si frica ... in timp ce pe motoru meu i-am dat 140 nici crr nu zice.... la 100 iei mainile de pe ghidon si nu face nimic , e foarte stabile. De aceea eu ti-as recomanda un rs 50 vit maxima kam 100 acceleratie buna iar cu cutia de viteza te obisnuiesti repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteteleg parerile voastre, dar din ce se discuta pe aicea despre rs-ur, mai toata lumea repara cate ceva la ele. Trebuie sa ai grija cu uleiul, de care pui, de care beniza, ... bla... , ba se strica ambreiajul, termostat,.... Si nici nu cred ca o sa gasesc un rs de incepator, adica sa nu fie forjat la maxim, nu stiu daca or mai fi vrunu sa ma tina vreo 2 sezoane , fara sa-i pun eu set...

Mesaj completat

7oo euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteteleg parerile voastre, dar din ce se discuta pe aicea despre rs-ur, mai toata lumea repara cate ceva la ele. Trebuie sa ai grija cu uleiul, de care pui, de care beniza, ... bla... , ba se strica ambreiajul, termostat,.... Si nici nu cred ca o sa gasesc un rs de incepator, adica sa nu fie forjat la maxim, nu stiu daca or mai fi vrunu sa ma tina vreo 2 sezoane , fara sa-i pun eu set...

Mesaj completat

7oo euro.

la banii astia i-al.... daca are talon si corespunde ce scrie in talon cu realul i-al parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau eu slideru meu cu 500e .Are 1500 km cu kitu stage6 sport de 50cc si ambielaju top si te tine cam 13000 km(100e kitul nou complet), la fiecare 5000 km trebuie schimbat segmentul (cam 5 euro) .Are toba gianelli reverse transmisia malossi carene noi viteza maxima 110-120km/h p probate.Scuteru este f ingrijit ,nu are defecte .Il vand pentru ca sunt nevoit(is tare pasionat si cu siguranta cu timpul o sa`mi cumpar altu,deocamdata masina este o prioritate pt mine<<motivul vanzarii>> ) Isi merita toti banii.Urgent!

post-16649-1260212001_thumb.jpg

post-16649-1260212038_thumb.jpg

Editat de zomahar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau eu slideru meu cu 500e .Are 1500 km cu kitu stage6 sport de 50cc si ambielaju top si te tine cam 13000 km(100e kitul nou complet), la fiecare 5000 km trebuie schimbat segmentul (cam 5 euro) .Are toba gianelli reverse transmisia malossi carene noi viteza maxima 110-120km/h p probate.Scuteru este f ingrijit ,nu are defecte .Il vand pentru ca sunt nevoit(is tare pasionat si cu siguranta cu timpul o sa`mi cumpar altu,deocamdata masina este o prioritate pt mine<<motivul vanzarii>> ) Isi merita toti banii.Urgent!

atinge asta 100 cu 50 cc??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu un motor de 125cc in 2t cam spinteca :( ,dar cred ca raman cel putin Punct pe oglinda cel putin :lol: cine stie.. Ready?

 

Eu sunt disperat dupa o masina in acest moment altfel,chiar ,dupa ce am cheltuit atat pe el, nu l`as da pe 20 de mil.apoi sunt f multumit de el,doar ca trebuie facuta si asta :D daca da o minune peste mine poate ajung sa`mi cumpar si masina si sa pastrez si scuteru.Pana atunci...ii de vanzare in continuare :angry:

post-16649-1260215228_thumb.jpg

Editat de zomahar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu un motor de 125cc in 2t cam spinteca :( ,dar cred ca raman cel putin Punct pe oglinda cel putin :lol: cine stie.. Ready?

 

Eu sunt disperat dupa o masina in acest moment altfel,chiar ,dupa ce am cheltuit atat pe el, nu l`as da pe 20 de mil.apoi sunt f multumit de el,doar ca trebuie facuta si asta :D daca da o minune peste mine poate ajung sa`mi cumpar si masina si sa pastrez si scuteru.Pana atunci...ii de vanzare in continuare :angry:

fuge.... cu a 3-a s-a dus in blana maxima 120 dar am o limitare pe undeva in treptele 4 5 6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteteleg parerile voastre, dar din ce se discuta pe aicea despre rs-ur, mai toata lumea repara cate ceva la ele. Trebuie sa ai grija cu uleiul, de care pui, de care beniza, ... bla... , ba se strica ambreiajul, termostat,.... Si nici nu cred ca o sa gasesc un rs de incepator, adica sa nu fie forjat la maxim, nu stiu daca or mai fi vrunu sa ma tina vreo 2 sezoane , fara sa-i pun eu set...

Mesaj completat

7oo euro.

parerea mea este ca NRG-ul este cea mai buna oferta,daca vrei ceva nou ,iar delimitat din cate stiu se duce in jur de 80-90.plus ca are si carb de 17.5 :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...