Sari la conținut

12 dec 2009 pranz la balcik


ianachim
 Share

Postări Recomandate

Cristi a spus succint ce era de spus, vreau sa adaug si eu cateva cu riscul de a ma repeta, zapada pe carosabil, alizeul era suparat tare de batea ca un nebun, toti am fost foarte responsabili unul cu celalalt si cu noi insine, mancarea cam putina dar zic eu destul de gustoasa. Motoarele au mers ca unse, au ajuns inapoi in Bucuresti murdare de nu mai distingeai care ce si cum, le-am oferit o spalare ca la carte. Cu alte cuvinte 500 si ceva de kilometri in conditii putin cam vitrege, dar au meritat. Hai cu poze!

Voie buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru aventura de ieri,asta pentru ca stiu cat de bine a fost sa mergeti pe vremea asta

Eu am fost nevoit sa incalec ieri pe scuter cand am vazut ca ninge sa il duc in provincie la 120km de bucuresti si a fost un chin.Trebuia sa imi curat viziera cu manusa la fiecare 30sec(dar nici asa nu vedeam prea bine) pentru ca ningea binisor dupa bucuresti,cu trei tricouri o bluza cu maneca lunga plus pulovar pe mine si bineinteles geaca de piele cu mesada(pantaloni moto din codrura cu 3straturi au fost ok) am tremurat binisor,in conditiile in care nu am trecut de 75km/h.Basca ca am avut o pereche de manusi de sezon...HELD extreme in care mi-au inghetat gherutele RAU( m-am tepuit rau cu manusile alea)si acum ma felicit pentru achizitia lor :laugh:

La 80km de bucuresti a lesinat motorul pentru ca nu am pus carton la radiator temperatura lichidului de racire nu erea in parametri optimi si.......nu mai vroia sa mearga cotroboata(a incarcat si bujia cu calamina,motorul e un 2t)nici pe cric nu mai urca in ture,am stat 5min m-am gandit care sa fie broblema,mi-a picat mie fisa ca e de la bujie si aveam una de schimb,un ngk iridium

Am schimbat bujia si i-am cerut uni pusti un carton pe care l-am pus la radiator si am plecat mai inghetat de acolo decat atunci cand am oprit.Cand aproape ca am ajuns a inceput sa mearga iar in suturi motorul si a refuzat sa mai mearga,noroc ca am intrat pe ulita......m-am uitat si nu mai aveam cartonul la radiator si...aceleasi simptome

 

Pe geaca mea era un strat bine conturat de zapada inghetata pe casca si manusi la fel si bineinteles pe carena fata,aripa,carena de la bord un strat gros de 2cm....aia erea gheata

 

Daca aveti ,,tupeu'' sa mergeti cu motoarele pe vremea asta eu va urez succes pentru ce eu nu mai urc pe motor/scuter pina in primavara nici daca as fi platit pentru asta,dupa cate peripetii am avut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am purtat cam asa

 

sosete termice de la hannah echip de munte

cisme dainese similar virunga

 

pantalon de corp de vara adica f subtire de la bmw ca sa nu stea mesada lipita de piele direct

pantalon cu mesada de la revit

 

tricou bumbac maneca scurta

bluza subtire windstopper

bluza groasa windstopper

geaca cu mesada revit

 

guler revit windstoper

 

manusi de moto pt iarna de la tcm

 

casca airoh s4

asa a fost singura cu beliciune ca facut gheata pe viziera

 

motorul a mers ceas

a tras, pana sa dam de gheata zloata si zapada, cu 190 km/h la temp sub -

 

anvelope metzeler tourance exp

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai zic ce-am purtat ca o sa se scoale vreunul sa zica "faceti reclama!!!"....eeee si ce daca.

O luam de jos: sosete de ski termice,

pantaloni interiori de la decathlon(ismene)

pantaloni moto Revit cu mesada interioara

cisme Alpinestar de touring cu goretex

tricou

armura interioara

jacheta interioara softshel sherpa ptr expeditii montane

jacheta Pilot exterioara cu elemente reflectorizante de ma vad ca cireasa in frisca

guler Oxford

manusi groase de ski

casca Shoei X-Spirit

 

Motorul meu nu a mers ceas ca al lui Cristi, insa pot spune ca a mers UNS, dar nu cu 190 ci max pe autostrada 170km/h.

Anvelope Michelin Pilot Road.

 

Voie buna domnilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...