Sari la conținut

Accident Valea Argesului


AdrianB1
 Share

Postări Recomandate

Am trecut mai devreme - cam 10:30 - pe Valea Argesului (Bucuresti, Drumul Taberei) si era o multime de lume adunata la un accident moto. Nu stiu decit ce mi-au spus privitorii, deci nu luati de sigur:

 

- un motociclist mergind dinspre Valea Oltului spre bucla a pierdut controlul in curba usoara spre stinga (pe la intrarea pe Aleea Baiut) si a intrat intr-o masina parcata pe dreapta

 

- motociclistul are probabil piciorul rupt, a fost luat de salvare - posibil are si alte rani

 

- citiva prieteni motociclisti au venit cu o duba si au luat motocicleta avariata, deci nu stiu ce model era si cit de grav era lovita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e disparuta nu cred ca e bine sa stim marca, din motive evidente..(legale),

a lovit in spate, un logan parcat ...

salvarea a ajuns dupa un interval nepermis de mare (peste 20-25 min), la fel si politisti, mai intai cei de la sectie apoi cei de la circulatie..

viteza prea mare nu cred ca avea pt ca nu am auzit initial(inainte de impcact) sunetul specific de motor cu viteza..dar nu stiu sigur, poate era mai silentioasa

piciorul il are rupt, posibil ceva si la mana,.. din pacate nu cred ca purta nici un fel de echipament.. in pantaloni scurti si plangea.. dupa adidas..(lipsea unul...)

sper sa se insanatoseasca repede, cu toate ca nu stiu cine este.. si sa nu aibe probleme... alte probleme

oricum zona este destul de cunoscuta ca si periculoasa din cauza virajului inselator, este o zona unde i-mi este frica sa parchez masina.. pt ca au fost o groaza de intamplari

ps: se mai zvonea si de un autobuz ce l-ar fi acrosat sau incomodat, dar nu cred varianta

Editat de aztec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol. acolo nu trec 2 luni fara un mega accident, trag tare baietii cu bmw-urile de la capu troleibuzelor, si cand e sa iasa in decor fac praf 5-6 masini o data. am locuit acolo ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol. acolo nu trec 2 luni fara un mega accident, trag tare baietii cu bmw-urile de la capu troleibuzelor, si cand e sa iasa in decor fac praf 5-6 masini o data. am locuit acolo :ok:)

;) :lol: eu locuiesc in zona de 34 ani si n-am vazut ...mega-accidente. Accidente usoare si cate unul mai serios, da ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai vechi accident moto de care-mi aduic aminte este.. cu un BMW de politie, cred ca pe vremea lui ceasca, accident vazut live...

daca politaiul nu purta casca si nu stia sa se arunce de pe motor cand a lovit masina ce vroia sa faca o intoarcere neregulamentara si fara sa se asigure..

zona este foarte periculoasa din cauza virajului lin la stanga...

in fiecare zi mi-e putin teama la iesirea de pe strada mea, din cauza limitarii vizibilitatii la maxim 30 m..din cauza masinilor parcate si curbei..

pot spune ac este la risc de fiecare data... si unii mai si o alearga pe acolo, bine ca i-au mai potolit autoritatile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma gandeam mai demult, cand am vazut trei vitezane dintre care pe una se afla o pasagera fara casca, la o viteza mult prea mare pentru portiunea aia, si foarte inclinati, daca prindeau acolo niste nisip, sau daca iesea o masina de pe o straduta, cum mai franau mai ales ca erau inclinati foarte mult sa nu mai vorbesc ca iti ia cam o secunda sa observi masina si sa bagi mana in frana. INCONSTIENTI ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...