Jump to content
Sign in to follow this  
miliady

Grupul detinatorilor de Yamaha Xt 125 X/R

Recommended Posts

In ultimu timp am vazut super multe xt-uri de'stea. hai sa vedem aici nishte poze si id-uri si poate ne mai vedem.

frumos motor xt-de 125 am mers si eu pe 1 si mi-a placut.mi sa parut ca are demarajul mai bun ca cbr-u 125

Edited by rss

Ai mers prin padure si ai ajuns la concluzia ca are demaraj mai bun ca CBR :cheers: hai ca e buna

ps: asta valabil daca este vb de xt lui ofens

am vazut unul in ploiesti avea nr ph-nn-crc

e naspa ca e in 4 timpi si nu prea fuge

Edited by thugradu

prin padure am mers da am demarat la maxim:)si asta e concluzia mea:)

prin padure am mers da am demarat la maxim:)si asta e concluzia mea:)

sunt de acord cu erol la faza asta :cheers:

am mers si eu cu a lui ofens.....merge ok si se aude beleeea.....are si demaraj din cate am vazut :ok: pacat ca e cam micutz :cheers:

garantez ca XT 125 R pleaca mai rpd decat cbr de 125. pe probate. accept provocari... poate maine la arc.... IF 86 ADY :cheers:

vaiii....dak am cu cine sa vin maine la arc iti arat c poate cbr..

chiar vreau sa ne dam..sa vad si eu cat poate sa fuga xt...

hai ca dak ajung maine p acolo poate ne dam p undeva....

vezi poate nu te vad eu p acolo si ma vezi u ...B 12 POW :cheers:

hai bafta multa si bulan exagerat

pow:))ce sa poata ma cbr:))) ti-am zis eu am mers cu xt lu ofens si zic ca pleaca mai bine;)cel mai bine e o liniuta dar acum depinde si pilotu

pow:))ce sa poata ma cbr:))) ti-am zis eu am mers cu xt lu ofens si zic ca pleaca mai bine;)cel mai bine e o liniuta dar acum depinde si pilotu

mah eu nu stiu cum conduce omu si nici el cum conduc eul...el poate fi vre-un pilot sau poate o gasca...

nu are sanse in fatza mea...eu am cbr modificat.... :cheers: :ok:

am oglinzile date jos....asta inseamna greutate in minus.... :) :crack:

am cauciucul tocit..si asta e tot greutate in minus :crack: :crack:

si sunt si un adevarat in ale condusului :crack: :crack:

bun asa

;) nu am apucat sa vin la arc. srry. poate ne vedem duminica pe undeva. sambata nu am timp deloc.

eu n-am mers cu cbr-u....dar daca m-as da pe unu, va zic sigur care are demaraj mai bun:)

ofense...u i-ai modificat cv la motor?? si ce ia-s putea modifica???

ofense...u i-ai modificat cv la motor?? si ce ia-s putea modifica???

La motor eu am mai umblat la carburator, sa intre mai multa benzina, i-am scos sitele de la toba, si as mai putea sa-i scot limitarile...in rest nush...nu vreau sa intru mult in ea ca nu o tin mult...

post-8016-1151265850_thumb.jpg

am vazut unul in ploiesti avea nr ph-nn-crc

e naspa ca e in 4 timpi si nu prea fuge

Asta eram eu si de felul meu nu sunt "cartierist" sa ma dau barosan prin oras ca sa fiu vazut de unul si de altul. Banuiesc ca si tu , ca si cobraart sunteti inca "verzi" si nu ati vazut inca ce se poate intampla chiar si la 40km/h daca ai ghinionul unui accident.

Eu sunt mai in varsta si ,prin natura serviciului am facut cu auto peste 900 000Km , dar la moto sunt inca oarecum incepator ( cam 10 000 Km din care cu XT 125 R pe care il am cam 3000 km din noiembrie 2005), dar am vazut multe accidente ( la unele am fost chier martor) si m-am lecuit de bravade .

XT 125R este un motor cuminte atat pe asfalt cat si pe off road, usor de controlat chiar daca i-ai atins limitele. Spre Campina am ajuns la 103 km/h ( indicati pe vitezometru).

Pot sa va spun ca am facut si ture mai lungi pe sosea ( Ploiesti - Cheia - Sacele - Brasov - Rasnov - Sinaia - Targoviste- Ploiesti) si pe drumuri forestiere si s-a comportat excelent . ( uneori te cam dor "Bucepsi" de la seaua enduro).

Ce-mi place foarte mult este versalitatea sa , designul si cuplul motor excelent pentru capacitatea sa cilindrica.( avantajul sa fie un motor in 4 timpi fata de unul in 2 timpi).

Chiar si cu toba originala motorul are un sunet fain de tot.

Va salut si sper sa ne intalnim pe sosea!

Frate fiecare tine la motoru lui!asta nu poate schimba nimeni asa ca nu va mai contraziceti! chiar dak unu sau altu e mai exagerat !!:lol:

Edited by Tinta Nicky

Placute de frana de spate marca FERODO. motocicleta noastra nu se regaseste nici in catalogul de 2006 dar am demontat eu placutele si am aflat care sunt placutele. FDB2128 in catalogul FERODO.

Mie imi place mai mult modelul supermoto.

Salut

Am si eu un xt 125. Pot spune ca am facut afacere cu motocicleta asta.

E usoara si cind te infunzi in noroi iesi usor.

Mai departe... pe langa placutzele de frana ferodo, am primit in final (dupa 4 luni ~ 8000 km) simeringurile de furca originale de la yamaha. Daca stiti pe careva care aduce simeringuri, uitati dimensiunile: 36 x 48 x 11. In catalogul 2006 pentru simeringurile ARI sau ceva de genu, nu exista. Bafta. Mi-am facut ciorapei de neopren pentru furca... sa vad cat o sa reziste...

XT-u de 125 este o motocicleta faina dar imaginativa ce faina era de puneau un motor de CR de 125 sau orice in 2T.altfel ai alerga.

XT-u de 125 este o motocicleta faina dar imaginativa ce faina era de puneau un motor de CR de 125 sau orice in 2T.altfel ai alerga.

Am mai vazut ieri inca un XT R negru prin zona Dr. Felix. Mergea pe contrasens :baldy:. avea ceva B xx ZBI sau asa ceva... Asteptam confirmare :cheers:

Guest Andr3y

Am mai vazut ieri inca un XT R negru prin zona Dr. Felix. Mergea pe contrasens :angryfire:. avea ceva B xx ZBI sau asa ceva... Asteptam confirmare :angryfire:

tu nu vii la arc ? :angryfire: