Sari la conținut

Eterna Si Fascinanta Romanie


Postări Recomandate

Intrucat chef de motocicleta am, aparat foto am, benzina iesti, o sa pun aici poze de pe unde o sa ajung cu Vulcanul. Locuri de bantuit in tara asta sunt destule. Gaz sa fie si sa ma lase sa trec astia cu aviara lor.

post-460-1148470217_thumb.jpg (e un pic cam mare)

Astea sunt de ieri din Cosmesti de Galati. Jos in vale e Siretul.

Sunt locuri pe langa care am trecut de sute ori fara sa ma opresc. Acum stau si ma intreb cate astfel de momente am pierdut in cei 30 de ani de facut umbra pe pamant.

Editat de Ilarie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu' ilarie, tocmai ati facut primul pas catre touring-enduro ;)

 

cruiser-touring-enduro .. vai si amar de amortizoarele Vulcanului ... dar ata ete. Ce mai plange el dupa soselele belgiene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand mai ajung la rude in Galati iti mai arat niste locuri bune de poznat :lol: si ai trecut sigur de n ori pe-acolo ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand mai ajung la rude in Galati iti mai arat niste locuri bune de poznat :lol: si ai trecut sigur de n ori pe-acolo ;)

Chiar ieri am fost la Galati ... aveam un loc pe care vroiam sa-l prin in pozna..in comuna Piscu ... da mi-a intrat o musca in ochi ... si am lasat-o balta cu pozatu. Apucasem sa pozez vulcanul sus pe faleza

post-460-1148539505_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De cate ori port Olympusul cu mine ... nu-mi apare nimic de fotografiat. Cand nu-l am la drum, intotdeauna se gaseste ceva de tras in poza. Imi cer scuze de calitatea pozelor...sunt facute cu telefonul. Desi are camera de 1,3 megapixeli nu are cine stie ce filtre.

post-460-1149664929_thumb.jpg

post-460-1149665068_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si pentru ca Motocicletei ii sta bine cu drumul, Road Eagles s-a pus iar la drum. Spre Lepsa.Nu chiar toti, o parte. Aia care mai au inca motociclete si nu le-au vandut (A bon entendeur, salut. :cheers:).

Frumoasa regiune, pacat de drum. Aviz amatorilor, intrarea numai cu motociclete Hard Enduro si protectii adecvate.

post-460-1150625103_thumb.jpg

O mica bucatica din Valea Putnei.

post-460-1150625177_thumb.jpg

Dupa un drum demn de un raliu Enduro, merita si ele un pic de liniste si relxare.

post-460-1150625248_thumb.jpg

Muntii Vrancei, la dreapta.

post-460-1150625402_thumb.jpg

Un Vulcan pe pajiste.

post-460-1150625456_thumb.jpg

Campiile Elizee

post-460-1150625538_thumb.jpg

Sfertul Academic din Road Eagles Focsani

Editat de Ilarie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Octombrie, ultimul bal... Nu se putea rata aceasta magnifica dupa-amiaza de toamna, asa ca, doua vulcanuri s-au dus spre Focul Viu de la Andreiasu. O mie de vorbe nu fac cat o poza ....

post-460-1161965301_thumb.jpgpost-460-1161965342_thumb.jpg

post-460-1161965390_thumb.jpgpost-460-1161965424_thumb.jpg

post-460-1161965491_thumb.jpgpost-460-1161965553_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cate ori port Olympusul cu mine ... nu-mi apare nimic de fotografiat. Cand nu-l am la drum, intotdeauna se gaseste ceva de tras in poza. Imi cer scuze de calitatea pozelor...sunt facute cu telefonul. Desi are camera de 1,3 megapixeli nu are cine stie ce filtre.

 

oricat de smechere ar fi telefoanele din ziua de azi CCD-ul e praf...asa ca, i-ati olympus-ul mereu de acum :crack: mai baga poze....ca tara asta e frumoasa...daca in iarna o sa pastram motorul la rece, macar sa ne mai clatim ochii cu cate ceva frumos,nu? :( felicitari, eu o sa imi preg javra pt un drum la munte, de vro 200km...daca nu mor cu ea, promit ca o sa bag poze :P :hug:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam Focsaniu' frumoase poze, mi-au dat dor de duca. :hug:

Si salutam la randu nostru si noi ... dor de duca o sa tot avem vreo 5 luni. Nu-i nimic, dupa iarna vine primavara si apoi iarasi vara.

STAR LOG - RSS VULCAN* - ANDREIASU VRANCEA 27.10.2006

Zona e foarte frumoasa si drumul bun, mici portiuni au fost luate de apa la inundatiile de anul trecut, in rest asfalt curat si curbe de toata frumusetea, atentie insa la locuitorii zonei. Bastinastii din aceasta zona nu au luat contact cu civilizatia si in special cu motocicletele, lucru care ar putea produce reactii imprevizibile. Cum ar fi sa arunce cu diferite obiecte in tine, gen o paine intreaga. Inclin sa cred ca face parte dintr-un ritual de alungare a duhurilor rele. N-am apucat sa aud insa si incantantiile de rigoare, bastinasul fiind intrerupt din realizarea ritualului de catre noi. In afara de acest incident izolat, restul bastinasilor s-au manifestat relativ pashnic, trecerea noastra prin zona fiind insotita doar de urlete si strigate, presupunem razboinice sau blesteme.

Ion Ilarie Chicard si Joarda Forja Out.

post-460-1162024385_thumb.jpg post-460-1162024998_thumb.jpg

post-460-1162025030_thumb.jpg

*Romanian Steam Ship :( :P

Editat de Ilarie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NUMAI TU STII CAND (DACA ) O SA TE FACI BINE ....

 

PE MINE MA INTRIGA FAPTUL CA DESI ASTIA DE LA ELECTRICA FREACA MATZU' TOATA ZIULICA PE NET , PRETUL ENERGIEI ELECTRICE ESTE IN CONTINUA CRESTERE . OARE O RESTRUCTURARE SEVERA DE PERSONAL NU AR ADUCE INEVITABIL CEL PUTIN O STAGNARE A PRETULUI ENERGIEI ELECTRICE ? ! ?

 

UNII POATE CRED CA AM GRESIT SITE-UL , DAR PRIETENII STIU CA NU E ASA ....

 

:hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anunt pe aceasta cale pe consumatorul LeoBadBoy ca a ramas fara curent...

Atat in locatia XXXXX carnet XXXX folio XXXXXX NLC XXXXXXXX cat si in cealalta. Asta ca sa vezi ca nu stam chiar degeaba... Din cand in cand mai si taiem matzu la oameni... :( In special la aia Carcotashi (Marca Inregistrata). Acu asmute pisicile tale politiste pe urmele taietorului de cablu.

Lasa ca da D-zeu si te insori tu si sunt razbunat. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE TRAILES BAHTALLO ! DACA NE PUNEM LA BLESTEM VORBESC CU FANII LU' FRATELE SUBARU SA-TI ZICA CEVA CU COSITOR , SA-TI CADA CLOSCA , MANCA-TI-AS !

SI CU MILITIA CE AI , TRAI-TI-AR ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...