Sari la conținut

cumpar masina indoit tevi...sh


soimu
 Share

Postări Recomandate

sa vedem poate ai noroc ...

teava de lungime 40 cm(am colierul tobei reglabil deci poate sa fie 1,2 cm + sau - ) diametrul interior 51, max 53 mm(constant dintr-un capat in altul), material de 2 mm grosime maxim, si unghiul ceva asemanator cu cea din poza( teava cotita). mie pt un f3 imi trebuie. ai si cateva poze ca sa vezi despre ce e vorba, mie imi trebuie doar teava(cotul) , de flansa il prind eu

post-35648-1261828292_thumb.jpg

post-35648-1261828308_thumb.jpg

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ai facut curios ... si pentru ce mai exact iti trebuie si ce teava vrei sa folosesti, ce dimensiuni ?

poi vreau sa imi fac alte coarne si alte tobe la shadow...dimensiuni20 si 40 sau 41 parca

mai mere sa le lucrez din coturi...dar e 20 lei bucata si nu imi place sa ma complic ;)

Mesaj completat

vreau si eu un cot de legatura intre galerie si toba finala. teava am, dar trebuie curbata fara sa iasa cute, etc. singura solutie e o masina de indoit tevi? :D

nu asta e sg solutie....mere sa cumperi un cot sau 2 la 90 grade ti le potrivesti...mai tai din ele si sudezi....slefuiesti etc :birthday:

Mesaj completat

ma duc chiar acum sa masor, nu i asa ca ma rezolvi tu? ;)

...eu mai am vreo 2-3 coturi la 90 prin garaj....daca diam ext este 40 42...o rezolvam

Mesaj completat

teava de lungime 40 cm(am colierul tobei reglabil deci poate sa fie 1,2 cm + sau - ) diametrul interior 51, max 53 mm(constant dintr-un capat in altul), material de 2 mm grosime maxim, si unghiul ceva asemanator cu cea din poza( teava cotita). mie pt un f3 imi trebuie. ai si cateva poze ca sa vezi despre ce e vorba, mie imi trebuie doar teava(cotul) , de flansa il prind eu

pt asta trebuie cumparat un cot la 90 de la italinox si treaba e ca si rezolvata :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi vreau sa imi fac alte coarne si alte tobe la shadow...dimensiuni20 si 40 sau 41 parca

mai mere sa le lucrez din coturi...dar e 20 lei bucata si nu imi place sa ma complic :D

 

Pentru ghidon iti poti face si tu una manuala, dar pentru teava la tobe iti zic eu ca mai bine ramai la coturi. O masina de indoit teava de evacuare e foarte complexa ca sa o faci tu iar ca sa o cumperi costa o gramada de bani, nici aia de la OCC nu aveau initial una si faceau din coturi luate de-a gata ...

Mesaj completat

teava de lungime 40 cm(am colierul tobei reglabil deci poate sa fie 1,2 cm + sau - ) diametrul interior 51, max 53 mm(constant dintr-un capat in altul), material de 2 mm grosime maxim, si unghiul ceva asemanator cu cea din poza( teava cotita). mie pt un f3 imi trebuie. ai si cateva poze ca sa vezi despre ce e vorba, mie imi trebuie doar teava(cotul) , de flansa il prind eu

 

Sorry, momentan nu am sau daca am e sub zapada ;) o sa ma ma uit ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu un cot de legatura intre galerie si toba finala. teava am, dar trebuie curbata fara sa iasa cute, etc. singura solutie e o masina de indoit tevi? :love:

rola trebuie sa aiba diametrul interior de 4 ori diametrul tzevii de indoit... va fi greu de gasit material din care sa iti faca strungarul una... daca da trebuie ca semicercul sectiunii rolei sa aiba in prelungire 2 "umeri"(paraleli si distantati cat diametrul tzevii... strungar meserias=ovalizare minima) de vreo 5-6 mm... rola va fi impresionanta si asemanatoare cu alea ale halterofililor... mai ai nevoie de un prelungitor de vreo 1.5-2 m cu diametrul interior ff putin mai mare decat diametrul exterior al esapamentului... si teava sa fie laminata :) nicidecum sudata

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...