Sari la conținut

Moto - Tiroliana - Moto Din Nou


Postări Recomandate

Cam asa s-a tradus ultimul nostru wk. Pe scurt ar fi cam asa: Subsemnatul singurel in sha (nevasta cu masina cu bagaje, impreuna cu colegii de munca :rose:), Macleod cu "gagica" in spate, sa stea bine pe serpentine :P

 

Orice drum incepe cu o ungere sanatoasa (noi cu Cappuccino, moto cu spray si benzina :eek:)

post-2950-1148510382_thumb.jpg

 

Apoi directia TGV cu voie buna sa incalzim cauciucurile pt serpentine (nu va uitati la vitezometru ;) ) post-2950-1148510512_thumb.jpg. Drumul ok, putine masini, am mers cu "cap schimbat" foarte fluent.

 

In oras un prim popas de reeditare a bataliiilor dintre turci si romani , la Poarta Bucurestiului :rose:

post-2950-1148510690_thumb.jpg

Drumul de la TGV spre C-lung Muscel bun in general, cu mici exceptii.

post-2950-1148510852_thumb.jpg

Intrarea in zona Subcarpatica a insemnat o gramada de serpentine, in satele pustii, cu mici evenimente gen "vaca de-a latul drumului" oi, caini, etc. O mica pauza de dezmortire inainte de Stoenesti si de ramificatia spre Dragoslavele ce ne-a ajutat sa fentam soseaua arhicunoscuta ce ducea la C-lung - Mausoleul Mateias - Dragoslavele, a fost o ocazie buna sa vad cine ma tot suna. 25 apeluri de la cei de la Ploiesti care primisera o vest eronata cum ca un GS albastru a fost implicat in accidentul regretabil de pe Mihai Bravu :P Apoi am luat-o pe drumul pitoresc mai sus mentionat

post-2950-1148511299_thumb.jpg post-2950-1148511393_thumb.jpg post-2950-1148511532_thumb.jpg

 

Apoi iesiti pe asfalt, i-am dat goarna pe serpentine ... 80-120 , scazand in acele de par. Am tras amandoi tare, am polizat scaritele la GS de ma "durea" sufletul, dar a fost misto. Cazarea a fost in Moeciu de Sus, o zona superba si accesibila (Pensiunea Daniela , 35 RON/persoana/noapte cu mic dejun inclus, baie cu apa calda curenta, curat de stralucea, curte mare si multa verdeata, etc)

Apoi am plecat pe forestier in sus sa le pregatim tiroloana pt cei care veneau in Team Building. Locul a fost ales, un copac uscat ne-a facut probleme dar l-am rezolvat :lol: , am intins corzile, asigurat, pregatit echipamentul si s-a dat lumea la greu :P Inaltime maxima 10-15 m, lungime ~70 m, unghi de inclinare destul de mare

post-2950-1148511940_thumb.jpg post-2950-1148512081_thumb.jpg post-2950-1148512128_thumb.jpg

post-2950-1148512158_thumb.jpg post-2950-1148512196_thumb.jpg post-2950-1148512262_thumb.jpg

 

Seara gratar, "wiskey, bere si femei" :lol: , duminica retur pe acelasi drum, unde am mai polizat iar scaritele :rose:

 

Per total un wk dinamic dar in acelasi timp si relaxant.

 

Va recomand cu caldura zona Cheile Gradistei - Moeciu de Sus :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) super tare ...vreu si eu... :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ne gandeam sa organizam un wk cu tiroliana, alpinism, eventual parapanta, pt cine vrea, in zona. Si moka, in principiu ;) Ne mai gandim, mai analizam, poate iese ceva frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ne gandeam sa organizam un wk cu tiroliana, alpinism, eventual parapanta, pt cine vrea, in zona. Si moka, in principiu :) Ne mai gandim, mai analizam, poate iese ceva frumos.

 

Super tare. Eu cu Rocristea am fi interesati de o astfel de intalnire, moka sau no moka, doar sa stim din timp , ca sa avem timp sa facem organizarea in familon. :cheers: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare. Eu cu Rocristea am fi interesati de o astfel de intalnire, moka sau no moka, doar sa stim din timp , ca sa avem timp sa facem organizarea in familon. :cheers: :ok:

 

Ok, "kipintaci" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ii spune pe nume baiatului din ultima poza>?

 

Hey! Pe baiatul din poza il cheama Marius (M0t0).

P.S ... Sunt una din persoanele fericite care au luat parte la aceast Wk demential... :ok: si multumim organizatorilor :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ne gandeam sa organizam un wk cu tiroliana, alpinism, eventual parapanta, pt cine vrea, in zona. Si moka, in principiu :ok: Ne mai gandim, mai analizam, poate iese ceva frumos.

 

 

sunt si eu pe lista!!

si nu cred ca asa veni singura..mai am prieteni "sportivi"!!

kisss..si astept noi info!!

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...