Sari la conținut

honda cn 250


megamotoreta
 Share

Postări Recomandate

E mai cunoscuta ca Helix.Cauta cu Helix si e plin netu de review-uri.La noi nu am vaz asa ceva da imi place cum arata.

 

http://www.motor-scooters-guide.com/honda-...x-250-1997.html

pai asta intreb,daca are cineva,ma intereseaza cum se comporta in trafic in oras,la drum lung...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...997-255344.html uite ca sunt si la noi,si am mai vazut acum cateva luni si alte anunturi cu honde din astea.Nu stiu cum se comporta,banuiesc ca se comporta bine mai ales la drum intins,avand in vedere dimensiunile.Este si atas pt modelul asta de scuter,am vazut acum ceva timp, pe bikepics parca:-?

LE:uite am gasit si o poza cu o honda helix cu atas http://lh5.ggpht.com/_bD11zKvar2o/ScegesPT...%5BUNSET%5D.jpg

Editat de M@TRIX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten, @Draku,aici,pe forum.Frati-su,are una d-asta.Stiu ca e foarte multumit de ea.Vorbeste cu el,sa-ti dea nr. de tel. al omului,sa-l intrebi.Desi,o stie si Narcis (a.k.a. Draku),foarte bine,ca doar service-ul moto,unde are o colaborare,a adus-o.

O fi ea,buna,ca fiabilitate,consum,etc....Da' are un design caraghios...! :) :drink: Cel putzin,mie,asa mi-i se pare... :love:

Totusi,de remarcat,faza cu atasul...Sunt foarte putine motociclete,care au asa ceva,acuma.E prima oara,cand aud si de-un scuter (vorba vine,scuter...).

Vezi ca mai stiu pe cineva,care are d-asta: @Cosmoldo.Zicea ca vrea sa-i modific seaua...Da' n-a mai zis nimica,dup-aia.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Honda CN 250 are dezavantajul ca frana de pe spate se actioneaza cu o pedala la picior.

Mai multe nu prea stiu

 

De ce,"dezavantaj"?! La toate motocicletele,e-asa...Ah,poate,doar daca vrei sa pui,acolo,un mare pachet,si nu poti sa mai ajungi la pedala...Sau,sa-ti apese,ala,din greseala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce,"dezavantaj"?! La toate motocicletele,e-asa...Ah,poate,doar daca vrei sa pui,acolo,un mare pachet,si nu poti sa mai ajungi la pedala...Sau,sa-ti apese,ala,din greseala...

Dezavantaj pentru ca manerul din stanga este "chior"....mie mi se pare putin aiurea...parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi, gandim diferit: motociclistii considera normal o pedala de frana, scuteristii deloc....

Sunt si motociclist si scuterist si conservar si pieton.......depinde cu ce ma deplasez.

 

Daca ti se pare normal o pedala de frana la scuter, atunci hai sa punem pe motocicleta acceleratie de ATV.....ca poate la place la ATV-isti mai mult.

E bine sa nu amestacam categoriile: scuterul sa ramana scuter si motocicleta sa ramana motocicleta.

Ma mai argumentez inca odata: la un maxiscuter, cum e Honda CN, la care pozitia de drum lung este sa stai usor cu picioarele intinse....pedala aia de frana e foarte incomoda, pt. ca nu ai scarita ca la moto sa-ti sprijini piciorul.

In al doilea rand, timpul de reactie in caz de frana de urgenta...lasa de dorit.

Se justifica acea pedala de frana in cazul in care aveai un ambreiaj pe manerul stanga de la ghidon si in stanga la picior un schimbator de viteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...