Sari la conținut

Competitii, concursuri .. 2010


stefan_bz
 Share

Postări Recomandate

super imparteala..ne vedem la rasnov ptr detalii..pana acum au confirmat deva,valcea,sibiu,buzau(stef+ovidiu),arges(vali)

 

Salut Stef

 

Mai mentii ideea ca intilnirea de pe 13 febr sa fie pe 6 feb in zona noastra?

 

Daca vreti organizez cu placere!Deja mam interesat,din prima miscare este o pensiune la Cozmeni cu 38 de locuri de cazare la pret de 50 ron persoana ,restaurant pt 80 persoane .

 

 

Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut Stef

 

Mai mentii ideea ca intilnirea de pe 13 febr sa fie pe 6 feb in zona noastra?

 

Daca vreti organizez cu placere!Deja mam interesat,din prima miscare este o pensiune la Cozmeni cu 38 de locuri de cazare la pret de 50 ron persoana ,restaurant pt 80 persoane .

 

 

Ce ziceti?

 

nu stiu ce sa zic in momentul asta..trebuie sa dau de andreea sa vad exact ce a vorbit la pensiune..daca a dat ceva aconto trebuie sa mergem acolo,fiindca asa e frumos..pana una alta ramane asa cum am stabilit initial..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sa zic in momentul asta..trebuie sa dau de andreea sa vad exact ce a vorbit la pensiune..daca a dat ceva aconto trebuie sa mergem acolo,fiindca asa e frumos..pana una alta ramane asa cum am stabilit initial..

 

OK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

nu uitati in week-end ne vedem la rasnov ptr stabilirea calendarului,a regulamentului de desfasurare si bineinteles ptr un sprit seara cu prietenii..

 

PS @ionut73, daca vii nu uita chitara ca sa lamurim problema aia odata intre noi.. :wink: ;)

Mesaj completat

vin cu o rugaminte catre toti participantii la aceasta discutie..incercati sa ajungeti cel tarziu catre orele 10 ca cal tarziu la 11 sa ne punem pe treaba..ptr lamuriri suplimentare va rog luati legatura cu andreea fiindca e cea mai in masura sa le ofere..ne vedem la rasnov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS @ionut73, daca vii nu uita chitara ca sa lamurim problema aia odata intre noi.. :wink: ;)

 

stai stai stai .... ca nu e asa simplu; ca un diletant ce sunt, imi trebuie antrenament; adica trebuie sa-mi zici cu 2 luni inainte, nu cu 3 zile.

Mai vb la tel; nu cred ca e porivit - e frig afara si oamenii nu au unde sa fuga din pensiune daca ne apucam noi de cantat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

care sunt alea. sa nu mai stau sa le caut :angry: ca sunt si eu om batran.

cip

 

Ultimele modificari au fost:

ENDURO - etapa II - Ghidut-Lazarea - cu o saptamana mai tarziu ( 21-22 august 2010 )

ENDUROCROSS - etapa IX - Sibiu - cu o saptamana mai devreme ( 11-12 septembrie 2010 )

 

:laugh:

Editat de geza.benedekfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in concluzie 13 februarie pensiunea REM'S din rasnov discutiile incep la orele 14.00,sunt acceptati cate 2 membri de club la discutii(bine ar fi sa aveti macar cateva idei punctate de care sa ne putem lega ca baza de plecare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in concluzie 13 februarie pensiunea REM'S din rasnov discutiile incep la orele 14.00,sunt acceptati cate 2 membri de club la discutii(bine ar fi sa aveti macar cateva idei punctate de care sa ne putem lega ca baza de plecare)

 

 

In celalalt topic Ovidiu vorbea de o lista de discutii...

 

EXISTA ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da exista. Este cea care s-a stabilit la Rm Valcea. Dar in prima parte a sedintei stabilim prioritatile de comun acord.

 

Puteti sa postati (sau sa-mi trimiteti si mie) lista ?

 

:angry:

Mesaj completat

Puteti sa postati (sau sa-mi trimiteti si mie) lista ?

 

:laugh:

 

Sau macar sa-mi spuneti ce s-a discutat deja...

 

( Daca merita sa ma duc s-au deja s-au stabilit cele importante... )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteti sa postati (sau sa-mi trimiteti si mie) lista ?

 

:angry:

Mesaj completat

 

 

Sau macar sa-mi spuneti ce s-a discutat deja...

 

( Daca merita sa ma duc s-au deja s-au stabilit cele importante... )

geza..au fost niste discutii preliminare..cred ca este foarte important ptr orice club organizator sa participe..important este ca practic acum facem regulamentul si trecem totul pe hartie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

geza..au fost niste discutii preliminare..cred ca este foarte important ptr orice club organizator sa participe..important este ca practic acum facem regulamentul si trecem totul pe hartie..

 

OK, am inteles...

 

PREZENT !!!

 

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU UITATI,

 

maine la orele 14 incepe sedinta,ne vedem acolo pe la 1 la o cafea..

 

:angry:

 

Mesaj completat

...calendarul provizoriu actualizat la zi : Calendar_2010.doc

 

( 29-30 mai - Outriders Sfantu Gheorghe - CV )

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, nu deschide nimeni un astfel de topic? soso? haideti ca 2009 a trecut :angry:

 

Eu asa vad ca unele lucruri nu sint clare.Zic sa facem regulile la fel daca vrem un lucru serios.propunere :facem regulile (inclusiv si treaba cu numerele)si fiecare punct punem sub vot de cluburile care organizeaza.Si sa fie obligatoriu aceste reguli la toate cursele prietenesti!!!Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa dati-ne stenograma ;)

Acum serios, se poate sa faca cineva un sumar al discutiilor?

Multumesc.

 

Sumarul discutiilor apare curand...

 

Calendarul actualizat : Calendar_2010.doc

( 14 februarie 2010 )

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,am sa pun in seara asta discutia(sau discutiile avute)la rasnov..foarte important este ca toate cluburile care organizeaza se vor afilia la federatie(sau cel putin asta este ideea generala)..ACUM ..toti pilotii care doresc sa participe la aceste curse vor trebui sa aiba asupra lor urmatoarele documente:viza medicala de la cabinetul de medicina sportiva (orice oras trebuie sa aiba la spitalul judetean un astfel de cabinet),viza este gratuita;licenta de sportiv eliberata de FRM,licenta care se poate plati pe tot anul sau numai ptr o singura cursa si asigurare de accidente (in jur de 20-25 ron pe cursa)..fara aceste documente organizatorul se vede obligat sa va refuze participarea la cursa..pe 27 februarie o sa stim exact cat costa licenta de sportiv AMATOR pe tot anul(pana acum era in jurul sumei de 30 euro,iar ptr o singura cursa 10 euro,dar asta este ptr un sportiv care merge in campionatul national)

 

in ceea ce priveste traseul fiecare organizator in va adapta si particulariza dupa relief,pozitie,aprobari,etc,etc,ce s-a stabilit insa foarte clar este ca:marcajele se vor face pe banda;

vor fi 2 mari categorii(avansati si amatori);

doua categorii premiate separat:fete(minim 3) si old boys(minim 3);

oldboys vor participa incepand cu 40 de ani impliniti;

 

motoarele trebuie sa fie optic si tehnic pregatite de cursa(asta inseamna ca manetele de frana si ambreiaj sa fie intregi sau daca sunt retezate sa fie polizate la capat,sa nu piarda ulei vizibil,sa aiba deasupra farului deflector de aer unde se va pune obligatoriu nr de concurs(care va fi diferit de la o cursa la alta)

 

in mare cam astea sunt lucrurile de stiut ptr piloti,daca sunt intrebari..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa se scumpeste ciorba ... probabil e inevitabil dacă vrem ceva cât de cât decent.

-înscrierea întrun club moto offroad afiliat frm probabil ~50 eur/pers;

-taxa anuală (cotizatia) la acel club moto offroad afiliat frm probabil ~50 eur/membru;

-taxa anuală ca pilot licentiat frm probabil ~30 eur/pilot;

-asigurarea ... cât o fi si aia (pe cursă /// per total an);

-taxa pe fiecare "prietenească" probabil dublu fată de cât a fost anii trecuti (ce a fost ~150 ron/pilot acum va fi probabil ~300 ron/pilot).

Si ce'o mai fi ... dacă o mai fi ceva.

Editat de seseseko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar nu asa de tare:

- inscrierea intr-un club - nu costa bani; sunt cluburi in care te poti inscrie gratis. Sunt altele care cer cotizatie anuala. O sa platesti doar cand o sa vrei sa te transeri la alt club (vreo 30 euro parca)

- taxa anuala la club - iti spuneam - la multe cluburi nu trebuie sa platesti

- asigurarea sportiva pe 1 an e vreo 25/30 de euro pentru toate cursele; sau 25-30 RON/cursa

- taxa de licenta - probabil 50Euro/an pentru toate cursele off road - CN Enduro, CN Endurocrioss, CN Motocross, RedBUll, REA, prietenesti. O sa aflam exact la sf lunii; sau 10 Euro/cursa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar nu asa de tare:

- inscrierea intr-un club - nu costa bani; sunt cluburi in care te poti inscrie gratis. Sunt altele care cer cotizatie anuala. O sa platesti doar cand o sa vrei sa te transeri la alt club (vreo 30 euro parca)

- taxa anuala la club - iti spuneam - la multe cluburi nu trebuie sa platesti

- asigurarea sportiva pe 1 an e vreo 25/30 de euro pentru toate cursele; sau 25-30 RON/cursa

- taxa de licenta - probabil 50Euro/an pentru toate cursele off road - CN Enduro, CN Endurocrioss, CN Motocross, RedBUll, REA, prietenesti. O sa aflam exact la sf lunii; sau 10 Euro/cursa

mai precis daca te dai la o singura ramura sportiva(enduro)platesti vreo 30 eu pe tot sezonul,dar sunt sanse mari sa fie si mai putin..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa se scumpeste ciorba ... probabil e inevitabil dacă vrem ceva cât de cât decent.

-înscrierea întrun club moto offroad afiliat frm probabil ~50 eur/pers;

-taxa anuală (cotizatia) la acel club moto offroad afiliat frm probabil ~50 eur/membru;

-taxa anuală ca pilot licentiat frm probabil ~30 eur/pilot;

-asigurarea ... cât o fi si aia (pe cursă /// per total an);

-taxa pe fiecare "prietenească" probabil dublu fată de cât a fost anii trecuti (ce a fost ~150 ron/pilot acum va fi probabil ~300 ron/pilot).

Si ce'o mai fi ... dacă o mai fi ceva.

 

 

Sunt destule cluburi care nu cer nimic nici la inscriere nici cotizatie.

Asigurarea o faci pentru tine si parerea mea este ca ar trebui sa fii asigurat indiferent daca mergi la concurs sau nu. Poti face o asigurare care te despagubeste in caz de accident (indiferent ca este la enduro sau nu).

Costuri suplimentare pe an deci? -50 euro!!!!...o pereche de manusi:)

Parerea mea este ca cine nu-si permite 50 euro pe an, poate linistit sa se dea in spatele casei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...