Sari la conținut

Am 3 Variante..ce Sa Aleg?


bogdan kawa
 Share

Postări Recomandate

salut,

 

1.zzr-ul il stiu si il stiu si pe omu' care a adus-o, e bun, chiar foatre bun!

 

2.gsx 750f - din discutia telefonica purtata cu proprietarul, este ok, omu merge cu mine din targoviste la buc. sa o vada mecanicul meu, deci are incredere in motor.

 

3. vfr-ul (sunt 2) unul e la ploiesti si unu la cluj...proprietarii sau cam gandit ca vreau ca mecanicul meu sa le vada, ...e vorba si de drumul la buc!

 

sa zic ca vfr-ul cade din discutie.!!?!

ca si model care e mai bun zzr-ul 600 sau gsx 750r !!!!!! :cheers:

 

p.s. motoru' care-l voi lua acum, nu vreau sa-l tin mai mult de 1 an!

 

 

p.s in titlu am gresit si nu stiu s modific, e vorba de gsx 750 F!

:ok:

Editat de bogdan kawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cont ca ai tot Kawa,eu as zice sa alegi ZZR-ul!Parca si arata ceva mai bine ca GSXF-ul.Dar la GSXF ai avantajul unui motor mai mare.Oricum tu faci alegerea! :cheers: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fii mai bine sa ne spui intre ce ai de ales cu adevarat!: gsx750F sau gsx750R --- poate vrei sa o iei pe una si gandul iti sta la alta :cheers:

Editat de crz-one
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cite stiu eu VFR e mai greu de intretinut ca are vtec. E adevarat?

 

 

asa mi-au zis si mie vo doi! daia mi-e cam frica.

:cheers:

"vfr-ul nu e pt. romanica" din spusele amicilor.

p.s. oricum vfr-ul e scula de scula.... dar!!?!?!

Editat de bogdan kawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cite stiu eu VFR e mai greu de intretinut ca are vtec. E adevarat?

VFR are V-TEC doar din 2001 in sus, si nu, nu e greu de intretinut. la restul modelelor merg cele 4 supape mereu :cheers:

 

+ VFR are transmisie pe cascada de pinioane, deci nu ai niciodata probleme cu lantul de distributie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul e din targoviste!

 

Katana aia a fost primul motor al lui Dorumaster, care acum are un Triumph ST. Stiu din cunostinte comune ca motocicleta a fost ingrijita si utilizata corespunzator. De asemenea mai stiu ca actualul propietar (Nelu parca il cheama) nu prea a mers cu ea (nu l-am vazut prin oras decat o singura data), deci motorul ar trebui sa fie in aceasi stare impecabila.

 

Oricare va fi alegerea ta, eu iti doresc toate cele bune si sa te bucuri de noua motocicleta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Katana aia a fost primul motor al lui Dorumaster, care acum are un Triumph ST. Stiu din cunostinte comune ca motocicleta a fost ingrijita si utilizata corespunzator. De asemenea mai stiu ca actualul propietar (Nelu parca il cheama) nu prea a mers cu ea (nu l-am vazut prin oras decat o singura data), deci motorul ar trebui sa fie in aceasi stare impecabila.

 

Oricare va fi alegerea ta, eu iti doresc toate cele bune si sa te bucuri de noua motocicleta :ok:

 

 

mersi de informatii,

 

da e vorba de nelu, si mi-ai cunfimat ce mi-a spus el.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

:blink:

 

GATA!

 

E DE VANZARE!

 

53.000KM .....2499NEGOCIABIL

 

 

MULTUMESC LUI DUMNEZEU, FARA ACIDENTE ...SI FARA INCIDENTE.

 

DE CAND L-AM LUAT:

LANT NOU

ACUM ARE CAUCIUCURI NOI

PARBRIZ TOURING

TOPCASE

post-6605-1191517597_thumb.jpg

 

0766.203.780 SAU 0727.777.059 BOGDAN

 

--- Mesaj completat în 04 Oct 2007 21:42 -------------
si hai sa zic de el!

 

solo- poti sa mergi cu el 200 lejer, personal 140-160 e viteza mea de croaziera.

cu pasager- tot asa :)

 

nu este vitezana ...dar am curaj sa fac o linita cu un zx6r mai vechi (ca ex.) B)

 

pozitia este f. buna, saua e putin c-am nasoala, dupa 200 km ma doare un pic curu, in rest perfecta.

si ambreiajul se trage mai greut, dar nu te doare mana.

 

nu are muschi ca una de 1000 ...dar are destui.

 

pentru unu cu capu pe umeri e de ajuns, vb de putere.si parerea mea, daca ai de ales intre un super-sport de 100cai si un sport-tourin de 100 cai sfatul meu este sa alei un st. asta numai daca tii la pasager :)

 

eu zic ca mai duce 50.000km ..fara interventii majore.

 

de ce-l vand ....m-am plictisit vreau alceva.

 

comparatie

suzuki gsxf 750 vs altele cu care am mers (parerea mea)- dar numai in linie dreapta :

1. fzr1000-are muschi multi, fata de a mea. este meseriasa peste 160km/h pana aici a mea e mai comoda.

concluzie:- fzr e tata 140cai se vad

2.ntv650cc (2 in v-cardan)- tractor pe langa a mea (fara suparare la 60ani i-mi cumpar asa ceva)

concl-naspa

3.hornet600 '02- la fel ca a mea vb de putere, trage la fel. mai manevrabila la viteza mica, mai usor de folosit seamana cu un scuter numa' ca are muschi.peste 140 te sufla vantul nasol.

conc:-naspa

4.r1'02- la fel ca fzr1000

 

 

vreau sa merg cu un vfr si un vtr :blink:

 

cred ca urmeaza vfr :kick: ..dar nu se stie

Editat de bogdan kawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:kick: greu tare sa alegi intre VFR SI VTR-1000 , dar , eu zic sa-ti arunci privirea si asupra APRILIEI FUTURA DE 1000 cmc! e interesanta si aprilioasa :blink: !

 

ciao! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

concluzie:- fzr e tata ...

 

 

... si are niste oglinzi superbe, se vad perfect d'alde R1, K1200, ZX14R... da' e ceva ciudat - GSX750F'urile nu se vad deloc, nush'ce naiba... le ignora pur si simplu ?!:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si are niste oglinzi superbe, se vad perfect d'alde R1, K1200, ZX14R... da' e ceva ciudat - GSX750F'urile nu se vad deloc, nush'ce naiba... le ignora pur si simplu ?!:friends:

 

 

cum se vad mobrele respective? Cum apar la orizont si se fac tot mai mari si mai mari pana dispar din oglinzi? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...