Sari la conținut

inca unu cu R6 :)


Vizitator Dreamaster
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Dreamaster

Salutare tuturor, ma alatur si eu cu un R6 din 2002 cumparat de la Ovii daca nu ma insel :cheers: :lol:

Dupa ce am schimbat filtru aer, ulei, bujii, placute frana, bateria si kit pinioane cu lant vreau sa va spun ca e prima mea motocicleta si nici nu am mai condus alt model, dar m-am indragostit de R6-le meu,,, cand sunt pe ea ma simt ca in Avatar calare pe dragonii aia zburatori, e un vis :banana:

O sa vin pe parcurs cu tot felul de intrebari, sper sa nu va stresez prea tare :D

Pt inceput: la ce e bun amortizorul de ghidon?

Toate bune tuturor :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am mutat topicul la zona Motocicleta Mea.

Pentru mai multe informatii despre motorul tau poti scrie sau intreba pe topicul Detinatori de R6, mai multe sanse sa iti raspunda posesorii acestui model de motocicleta.

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu stiu motorul, fiindca am vazut anuntul lui ovii pe un site de vanzari moto (care il urmaresc zilnic, sa vad ce anunturi mai apar, ce s-a mai vandut, etc). Intr-adevar frumos motor, desi are putine zgarieturi, dar vorba aia... decat un motor care arata perfect, si in interior e rabla, plin de chit si vai mama lui, mai bine sa fie original, sa vezi zgarieturile cand il cumperi (abia sti cam cat de grav a picat) . Sa-l stapanesti sanatos si fara incidente. Cu cat mergi mai incet si mai preventiv, cu atat vei tine motorul mai mult timp. Daca te dai la el si mergi cu viteza, riscul sa il distrugi atat pe el cat si pe tine, e mult mai mare, deci ai mare grija.

 

Amortizorul de ghidon este folosit pentru a evita intrarea in voblaj. Sau si daca motocicleta intra in voblaj, cu amortizor de ghidon, ai sanse mult mai mari sa scapi , insa fara acesta, poti sa pici destul de usor. Uite aici un topic despre ce inseamna voblajul. Citeste-l cu atentie, daca ai suficient timp liber :cheers:

/index.php?showtopic=238753

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai parte de el, stiu motorul asta, intradevar a fost a lui Ovii care a avut mare grija de el! :cheers:

 

ce minti ,,,,, fostu motor al lui ovi ? pfuai e terminat .. daca desfaci cutia ai sa gasesti numa pinioane facute la strung ,,, vindel repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...