Sari la conținut

Univers Moto


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Madamme, mademoiselle, messieurs,

Lasati, va rog, fineturile de mahala pentru alta data...

Este vorba, totusi, de o revista adevarata, UNIVERS MOTO, 15.000 de exemplare, 84 de pagini cu teste facute si nu copiate, motociclete si meseriasi... pentru pasionatii vietii pe doua roti. Ba, inca si de un concurs bazat pe un vertabil catalog cu peste 100 de motoare... si nici premiile nu sunt de lepadat !

Ceva, comentarii pertinente, se poate ? ...

Adieu. Je vous aime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca d'Artagnan nu era muschetar,

Alexandre Dumas este portar la Intercontinental si "liferii" sunt jurnalisti moto !

Aferim !

Bravos, natziune, halal sa-tzi fie !...

Da domnu' Dan Nastase!

D'Artagnan NU era muschetar! Muschetari erau ailalti 3 (Athos, Porthos & Aramis); si pe cuvant de onoare, nici Dumas nu e portar de hotel; acum e adevarat ca am cam luat-o OT dar e o regula simpla-unde nu te pricepi nu te bagi.

 

singura replica de bun simt

 

"bravos, natiune, halal sa-ti fie !..."

 

 

keep riding,

kooksee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O-ho!

Mai oameni buni, v-ati imbatat? Daca imi aduc bine aminte prima motocicleta premiu a fost data de Moto Life, chiar daca era doar un scuter. (sincer, eu nu am trimis talonul pentru ca as fi vrut o motocicleta zdravana). Cagiva aia mi se pare mie sau este tot un fel de scuteras cu pretentii de bastan?

15.000 de exemplare ... dar astia de la Moto Life cate au mai, 2.000? Altfel nu inteleg de ce se bat asa tare cu caramida in piept.

84 de pagini ... dintre care vreo 12 pline cu timbrele alea!

Astia de la ML macar zic ca cerceteaza, ceilalti semneaza direct cu numele nu-stiu-caror nemti (si chiar alea sunt numele lor).

Scuzati-mi indiscretia, dar unde este munca lu' Universu"?

 

Hai salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Madamme, mademoiselle, messieurs,

Lasati, va rog, fineturile de mahala pentru alta data...

Este vorba, totusi, de o revista adevarata, UNIVERS MOTO, 15.000 de exemplare, 84 de pagini cu teste facute si nu copiate, motociclete si meseriasi... pentru pasionatii vietii pe doua roti. Ba, inca si de un concurs bazat pe un vertabil catalog cu peste 100 de motoare... si nici premiile nu sunt de lepadat !

Ceva, comentarii pertinente, se poate ? ...

Adieu. Je vous aime.

Salut!

Era cat p'aci sa cad de pe scaun!

Richelieu, tu iti recitesti mesajele dupa ce le scrii ca sa vezi ce enormitati spui?

Cum adica teste facute si nu copiate?

Niste baieti, pe numele lor Ralf Schneider, Stefan Kaschel, Gabor Monos, Matthias Schroter, Markus Lehner, Randy Mamola sunt colaboratori EXCLUSIVi Univers Moto?Ca daca nu, inseamna ca testele alea "meseriase" sunt copiate. Indiferent daca au sau nu copyright.

 

keep riding,

kooksee

 

p.s. Acu' sa nu credeti ca sunt actionaru' majoritar de la Motolife. Dar ma enerveaza modul in care incearca sa ni se bage pe gat UM. Si atacurile murdare asupra ML. Pana una alta alea 68 de pagini ML sunt mai bine scoase. Daca veneau si ziceau " Ba baieti, uitati-va si la produsul nostru" era o kestie. Dar ei se apuca si arunca cu noroi si sar cu afirmatii "ca noi suntem cei mai buni" .Grafic sunt sub. Inca.Iar daca nu recunosc asta inseamna ca nu sunt profesionisti de presa. Si drum bun la reconvertire profesionala.

 

P.P.S Cu proxima ocazie jumulim si Motolife-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a onora spiritul de fair play,

salut pe absolut oricine exprima pareri corecte (bune sau rele) despre revista Univers Moto.

Nu imi voi face harakiri pentru cele cateva greseli scapate in revista, dar imi cer scuze public pentru ca nu am reusit sa redactez o lucrare perfecta, asa cum am dorit, mai cu seama ca am pretins aceasta si altora.

Multzumesc dlui Paulenco pentru observatzii, dlui Marmara pentru echidistantza si tuturor prietenilor pentru incurajari.

Sper ca cele bune adunate in paginile Univers Moto sa depaseasca supararea noastra si sa mergem inainte.

Revista noastra nu doreste sa desfiintzeze pe nimeni, doar sa fie cea mai buna ! Sper sa reusim impreuna.

Asteptam participarea cat mai multor pasionatzi la concursul "motocicletele anului 2004" si cat mai multe sugestii, colaborari si mesaje pertinente la adresa redactziei.

Adevarata lansare a revistei o vom avea cand soarele ne va face cu ochiul si noi ii vom putea zambi de pe motoare... Poate organizam un raid de pomina, cu totzi motociclistii, cine stie...

Multa sanatate si la multe mii de kilometri !

Dan Nastase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator LeoVFR

Stiati ca puii de hiena mor in proportie de 75% datorita faptului ca imediat dupa ce se nasc incep sa se muste reciproc?!? Este un adevar in lumea zoologica...credeam ca oamenii sant animale superioare...ihr kleine Wichser.... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce trebuie sa se spele rufele in public? De ce se revine la tiparul ce caracterizeaza romanii? De ce nu puteti trece mai departe, dati-va IGNOR si cu asta b-asta! O fi greu?!

 

Cand am intrebat de ce nu s-a facut publica lansarea UM, eram intrigata si dezamagita; cred ca cei care citesc revista trebuie anuntati si primiti cu caldura; nu sunt nici oficialitate, nici motociclista, inca.... sunt doar pasionata!!! Am vrut doar sa trag un semnal de alarma, de aceea am si zis ca nu trebuia sa se faca asa; poate ca unora dintre noi ne plac arta, muzica, baletul, teatrul etc...de ce s-a facut discriminarea asta? vrem sa fim priviti altfel de ceilalati, dar noi intre noi, ne desconsideram, ne departajam pe criterii cum ar fi: statut si putere sociala, bani, pile etc....pacat, ar trebuie sa simtim la fel, sa iubim motoarele si sa lasam la o parte mascaradele astea; poate ca asa ceva nu se va intampla, dar totusi speranta exista........cica ar muri ultima!

 

Mada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca a mai aparut o revista pe piata moto in Romania. Succes si drum bun. Cit despre dl. Pardaillan, prietene mai calmeazate. Ti-ai facut userul asta doar pentru topicul de aici. Ori esti cu "dedicatie" ori iti ascunzi fata. Tine-ti tembelismele pentru tine si incearca sa te bucuri si de reusita altora. Pentru noi motociclistii e binevenita revista in plus. Poate pentru tine ca "pieton",nu. Si ce daca are greseli. Toti avem, si unii chiar mai grave. Asa ca, welcome Univers Moto!

 

PS: Sa ne anuntati cind scoate si domnu' Pardaillan o revista ca sa-l felicitam :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti.

Mai Renegade, nu te mai aprinde atat ca m-am luat de revistele astea. Inainte de toate nu am nici bani si nici chef sa mai "scot" si eu vreo revista. Acum sunt un amarat de profesoras de fizica. In alta ordine de idei, nu stiam ca "motociclist" sau "pieton" te fac cele cateva patratele pe care le vad sub porecla (nici macar numele) fiecaruia sau numarul de forumuri pe care scrii ceva (a propos, mai uitate si pe SBZ).

M-am scandalizat cand am vazut si eu discutiile de pe aici si din alte parti in care unuii erau muma iar altii erau ciuma. Sincer sa fiu am sarit in apararea lui Stanescu pentru ca odata m-a ajutat cand mergeam la intrunirea de la Cluj si am ramas cu motocicleta pe marginea drumului. Nici nu s-a uitat scarbit la mine ca aveam Minsk si nici nu i-a fost jena sa-si murdareasca manutele. Cam asta este, d'aia ii iau apararea, chit ca de atunci nu l-am mai vazut. Asta nu inseamna ca atunci cand nu-mi va placea ceva, nu o voi spune. Cine nu crede asta, sa ma incerce. Dar o voi face elegant, nu cu injuraturi, contrareclama sau alte chestii de-astea degradante. :(

Toate bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiati ca puii de hiena mor in proportie de 75% datorita faptului ca imediat dupa ce se nasc incep sa se muste reciproc?!? Este un adevar in lumea zoologica...credeam ca oamenii sant animale superioare...ihr kleine Wichser.... :(

Bine zis. Pe mine oambenii astia ma uimesc.......mai rar vezi atata prostie adunata intrun singur topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit revista Motolife inca de la primul numar. Si pot afirma cu certitudine ca Univers Moto inca de la nr. master ia dat clasa suveici MotoliVe.

Aceasta revista cu mari pretentii si un redactor care confunda afaceriile cu o pasiune, care-si foloseste angajatii corigenti si fosti someri pe post de manechine, cu postere de tot rahatul, cu articole preluate de pe net., cu remarci stupide, si cu razbunari personale prin intermediul articolului semnat Cristian Stanescu .

O revista facuta de papagali care au descoperit si ei un hobby sau o metoda de afacere. Sunt total jenanti.

Ceea ce-i mai de rahat e ca stau ca hienele lui nea Leo :) la panda aici sau pe Sbz sa ne prinda la cotitura ca puii de tigani. Si-si revarasa toata prostia pe paginile acestor site-uri. Din fericire nea Denis a reusit sa previna re-aparitia acestor mancatori de k.k.t, insa aici inca...

Ar trebui publicate cateva mesaje prin care Stanescu ne-a spurcat ca Vrajitoarea Chiuloasa pe paginile Sbz-ului. Da, pe noi, ,,carcotasii care fumam tigari din banii taticului pe la coltu` blocului... " :) :)

In 4 pagini pe acest topic au aparut subit niste membrii foarte interesanti. :(

Mai bine va tineti parerile ptr. voi si aveti grija pe viitor sa-i maturati praful din calea BOSS-ului Criss Stanescu atunci cand face cate-un ,,meserias" test-drive cu scooterele (pasiunea domniei sale)! :) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine va tineti parerile ptr. voi

Salut!

Duke, poti sa ne dai un exemplu personal? Sau consideri ca numai tu ai dreptuli sa-ti expui opinii?

Si pana la urma care e ideea, tu consideri UM superioara, sau pur & simplu nu-ti place ML?

 

 

 

keep riding,

kooksee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceasta este o replica si va rog sa o tratati ca atare.

Prazdaillan, desi te dai profesor ai inteligenta unei legume.

Cata suferinta si micime poate ascunde un suflet de om care nu gaseste intr-o revista nici macar o pagina demna de a fi apreciata cu simpatie si arunca cu invective in loc sa puna umarul?!...

Brazdaillan, fantoma cu adancimea gandirii nu mai mare decat o "sapatura" de primavara: crezi ca daca te ascunzi sub pseudonimul unui om corect nu sunt oameni care sa te cunoasca si sa te desconpire? De ce nu marturisesti aici ca TU, navalesti cu bocancii in inimile noastre, si ca ai pacalit publicul cu bani grei, scotind pe piata autointitulatul "catalog moto expert" plin de gulgute si erori cat casa ?!...

Si, a propos, de bani, saracule (in special cu duhul), afisaza-ti pe linga caninii strimbi si numarul de cont, sa-ti iei inapoi formidabila suma de 25.000 de lei pe care ai cheltuit-o... tot din greseala, pentru ca motociclist nu esti !

Vorbesti de ajutor dezinteresat, pe sosea ?... Ai citit tu oare comentariile pertinente ale motociclistilor adevarati pe aceasta tema ?... Este vorba de ore intregi de stat in furtuna pentru a directiona citiva rataciti cu Mobre, CZ-uri, IJ-uri...

de drumuri de zeci de kilometri in noapte, pe ploaie, pentru a scoate din necaz un motociclist necunoscut si multe, multe altele asemeni... Crezi ca daca doar arunci cu noroi, iti gasesti vre-un simpatizant ? Sari la beregata pentru o greseala de tipar si cateva cuvinte adresate celor buni, dincolo de intelegerea ta grobiana si trimiti oamenii sa se trateze ? Chiar nu esti in stare sa vezi cita MUNCA ti-a fost oferita ? Chiar nici o apreciere, asa cum au facut pina acum zeci de oameni cu bun simt, pentru teste, inclusiv cele interne, nimic despre turul Romaniei, despre ultimile noutati si parerile pertinente ale unor profesionisti care "au mers" cu motocicletele din GP ?... Chiar nu este nimic de salutat, sau ai frustrari personale ?...

Dupa cum vezi, desi pina acum, m-am abtinut sa te bag in seama, spiritul acid al lui Duke te-a "citit" din prima si te-a trimis mintenas la loc in vizuina de unde ai aparut cu bale la gura. Opreste-te !

Pentru d-soara care nu a lecturat decit primele pagini din Dumas: fa te rog un efort intelectual, mai citeste si alte volume si afla ca d'Artagnan a fost intr-adevar un muschetar, si nu unul oarecare...

Pentru cei care nu vor sau nu pot sa inteleaga: Univers Moto este o revista pentru pasionatii de motociclete. Ea nu are doar drept de copyright, Univers Moto FACE PARTE din trustul international Motor Presse, iar tot staff-ul, logistica, inclusiv redactorii si pilotii de teste, printre care si Randy Mamola muncesc SI pentru revista romaneasca, jurnalistii romani facind parte din aceasta echipa internationala.

...Si fiindca veni vorba despre drept de copyright: mare atentie pentru cei ce copiaza de oriunde, fara sa plateasca nimic - treaba va deveni cit se poate de serioasa !

Domnul Dan Nastase scrie: "Pasiunea noastra nu ar trebui sa se masoare niciodata in ani, cai putere sau centimetri cubi. Si nici cit de celebra este marca. Uitam ca, deseori, cei care merita nu au, iar cei care au ar trebui sa se straduiasca mai mult sa merite. Din pacate, de multe ori inca ne mai dezbina aceste lucruri, uitind ca facem parte din aceiasi mare familie si ca ar trebui sa fim mereu uniti".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Richelieu

 

" un prost nu poate fi definit dar pot fi date numeroase exemple"- Jean Rigade.

 

keep riding,

kooksee

 

d'Artagnan NU a fost muschetar! Ce draq e asa greu de inteles? Cu prima ocazie cu care ne intalnim o sa va fac cadou volumul , poate va lamuriti si nu mai scrieti prostii. Era o greseala minora,scuzabila, pe care daca ati fi recunoscut-o era ok. Dar persistati in greseala, inclusiv dupa ce vi s-a atras atentia. Si asta va descalifica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, "coxatule",

Tu nu intelegi ca aici nu este vorba DOAR despre "Cei trei muschetari" ci si de alt roman al lui Dumas, pe care cu siguranta ca inca nu l-ai citit ?!!!

Si ca nu este vorba numai despre opera ilustrului scriitor francez, ci de chestiuni mult mai importante - de principiu - privind MOTOCICLISMUL ROMANESC, chiar daca este vorba "numai" de presa de specialitate ?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, domnu' Richelieu, renunt. Nu am argumente pe masura capacitatii dumneavoastra de intelegere. Mult succes cu maculatura UM.

Si va rog eu, nu va chinuiti sa nominalizati volumul cu pricina al lui Dumas. Nu exista.

 

 

keep riding,

kooksee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...