Sari la conținut

Ajutor Umanitar ...disperare Mare


Postări Recomandate

Repar gratuit calculatorul (toata viata)aceluia care imi rezolva problemele la motor ca nu mai pot ,pling de nervi ca nu pot folosii motorul

 

/index.php?...pic=45401&st=10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti din club m-au ajutat cu ce au putut de la bani la stat cu mine nopti sa reparam la motor si pina la imprumutat motoretele lor sa pot merge pe unde mai aveam treaba.

Daca am ajuns in situatia asta sunt chiar cu capsa pusa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti din club m-au ajutat cu ce au putut de la bani la stat cu mine nopti sa reparam la motor si pina la imprumutat motoretele lor sa pot merge pe unde mai aveam treaba.

Daca am ajuns in situatia asta sunt chiar cu capsa pusa

 

Bai da' cati membri are clubu' asta?

La un service ai incercat?

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Eu am o masina skoda din 87 si patesc cam acelasi lucru. Am reglat avansul si scanteia de am innebunit . Cred ca ai supapa de evacuare ciupita si din aceasta cauza acel cilindru nu functioneaza cum trebuie si da amestecul carburant nears afara .In mod normal ar trebui sa bagi pe rand in locul fiecarei bujii un manometru cu furtun si sa verifici compresia pe fiecare cilindru . Eu nu am gasit acest dispozitiv si am facut astfel : am spart o bujie si am fixat un furtun , am adus fiecare piston exact in momentul in care ar fi trebuit sa dea scanteie bujia si am suflat pe furtun . Am observat ca doar la unul din pistoane puteam sa suflu si deci camera de ardere nu era etansa in momentul in care ar fi trebuit sa se produca explozia . :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...