Sari la conținut

Polini Vs Malossi


Kituri de 125 cc  

313 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca au la um set polini la 430 de euro maine ma duc si il pun daca imi da garantie ca nu mie se ...in 3000 de km..... :banana: yo am posibilitatea sa mi l cumpar din germania sa vad... daca nu reusesc fug direkt la united ... da la cat sunt ei de seriosi.. o sa dau si eu maine un tel

 

mda 430 fara tva adik 535 si cand i am intrebat de garantie... au cam dat o in laturi.... cica garantia polini pelea mea... daca ii dai ceva lu baiatu care le monteaza .. sau daca cunosti pe cineva..... o sa iasa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

daca au la um set polini la 430 de euro maine ma duc si il pun daca imi da garantie ca nu mie se ...in 3000 de km..... :burnout: yo am posibilitatea sa mi l cumpar din germania sa vad... daca nu reusesc fug direkt la united ... da la cat sunt ei de seriosi.. o sa dau si eu maine un tel

 

mda 430 fara tva adik 535 si cand i am intrebat de garantie... au cam dat o in laturi.... cica garantia polini pelea mea... daca ii dai ceva lu baiatu care le monteaza .. sau daca cunosti pe cineva..... o sa iasa bine

 

iti pui si tuuuuu poooooooooliniiiiiiiiiiiiii ? :cheers: :D :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Parca vreu si eu un kit de 180 sau 200...dar nu am gasit decat malossi pe ebay la 210 dolari.Oare merita aceasta investitie?oare se duce motoru daca pun?

Nu stiu ce sa fac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mmotoru meu e de azi dimineata in service:) sper ca maine sa il iau se monteaza kitu polini pretu care l am zis ca sa nu mai se certe lumea si sa nu sti deci este 432 fara tva 432+19%=535 in care intra montaj

da normal ca o sa consume mia mult ..... merge si cu carbu asta.... cand o sa am bani o sa imi iau si eu unul de 34

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu it da nici un ambielaj:) si nu ai pus o stai calm:)

oricum motoru e in garaj... acum ...... m au sunat aia de la UM ca lipsesc garniturile din set.... si dureaza 3 sapt si nu avea rost sa il las acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu it da nici un ambielaj:) si nu ai pus o stai calm:)

oricum motoru e in garaj... acum ...... m au sunat aia de la UM ca lipsesc garniturile din set.... si dureaza 3 sapt si nu avea rost sa il las acolo

du-te mah in targ si ia-ti burghiuri dalea subtiri de tot

vezi care e marimea buna

da jiglerele jos si marestele

nu e greu de loc

o poate face oricine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

du-te mah in targ si ia-ti burghiuri dalea subtiri de tot

vezi care e marimea buna

da jiglerele jos si marestele

nu e greu de loc

o poate face oricine :D

 

Este mai bine sa isi ia un jet... Daca vrea sa il puna pe cel original ce face.. ? Eu am vreo 10 pt carburatorul meu ciordite de la un mecanic de carting... Fiecare pe marimea lui... Cineva mi-a zis ca alea se folosesc in functie de temperatura si starea vremii pt cei care fac performantza... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

La 125 merg pe malossi, pentru ca, atunci cand ma uit la cursele de 125 peste toate pancardele vad malossi. doar nu e degeaba.

 

se cheama publicitate! ofertele lunare de la First Bike care apar in cutiile postale or insemna ceva? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde cumpar si eu mai baieti un kit pt. a mea? aveti adrese din romania unde pot sa vb in legatura cu asta?

MS

la tine e putin mai nasol... cu chilasa.... cred ca trebuie luat din ea... sau schimbata.... si te cam frige la buzunar si nush cat merita ..... daca vrei o putere un pic mai mare pune un carb.... mai sanatos.. mai mare si o sa se simta ..putin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

la tine e putin mai nasol... cu chilasa.... cred ca trebuie luat din ea... sau schimbata.... si te cam frige la buzunar si nush cat merita ..... daca vrei o putere un pic mai mare pune un carb.... mai sanatos.. mai mare si o sa se simta ..putin...

 

 

nu stiu unde poate aleza profesional chiuloasa la noi.Stiu ca pe vremea cand era mobra si hoinarul in voga :crack: se faceau adaptari de genul asta.Insa daca risti sa iti faca un strungar alezarea nu prea ai garantia ca va tine.Si in primul rand cand se alezeaza peretii camasii se subtiaza , deci o rezistenta mai scazuta.Iar cu carburatorul nu va scoate mare lucru decat putin mai multa forta insa consumul va fi destul de mare.Cel mai bun e un set predestinat modelului respectiv pentru tuning cum spunea si @Cobrart singurul dezavantaj e ca se gaseste doar pe comanda si te cam rupe la buzunar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

killere vezi cum e...chestia... cu "CHIULASA" nu chiuloasa :crack: :crack: :crack: e destul de periculos... si in cazu in care se "duce" ai cam belit castoru... te frige la buzunar de nu sti ce te a lovit si mai si stai cu mobra pe bara 1 2 luni ..... si totusi...exista kituri pentru cbr 125?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti dau linkul dar ti-l dau degeaba ca nu are nici o poza nimic : "Zylinder-Kit 167ccm Malossi

Alu (*67mm) 284.12 €

 

 

Neuer Malossi Alu-Zylinder mit 167ccm !

 

Viel Power Ăźber den gesamten Leistungsbereich und verbesserte KĂźhlungs-eigenschaften.

 

Wird kpl. incl. Montage-Anleitung geliefert.

 

Ersatz-Kolben kpl. 0203340

Ersatz-Kolben kpl. 0203341 "A"

Ersatz-Kolben kpl. 0203342 "B"

Ersatz-Kolben kpl. 0203343 "C"

 

Ersatz-Kolbenringe 30300380 (Set)

 

Ersatz-Dichtsatz 0403340"

 

Poti sa traduci cu ww.altavista.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

killere vezi cum e...chestia... cu "CHIULASA" nu chiuloasa :crack: :funny: :crack: e destul de periculos... si in cazu in care se "duce" ai cam belit castoru... te frige la buzunar de nu sti ce te a lovit si mai si stai cu mobra pe bara 1 2 luni ..... si totusi...exista kituri pentru cbr 125?

 

te-ai gasit tu mircuitule sa ma corectezi :D :crack: . Cat despre seturi de marire a performantei , eu am inceput sa fiu cam ingrijorat de cum cresc ele performanta si bineinteles uzura , ca e mai mare decat cu un set obisnuit.Ma intreb acuma (dar de fapt stiu si raspunsul :kiss: ) de ce nu exista seturi speciale de tuning si pentru motoare mai mari.Eu cel putin nu am auzit :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...