Sari la conținut

Mobra Hoinar


Postări Recomandate

Buna! Avand in vedere ca nu prea gasesc piese pt Hoinarul meu as vrea sa imi spuneti daca aveti sau folositi alte piese "autohtone" la Mobrele voastre, in special la motor. Pe mine m-ar interesa 2 mari piese adica PLATINILE (daca nu toata aprinderea) si CARBURATORUL. Stiu ca unele piese respectiv setul se potriveste de la Yamaha Mio. Numa bine!

 

PS: A pus cineva aprindere electronica pe Hoinar ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, de respectivul thred, sincer am cautat ininte, dar nu si la comuniste, am dat si o cautare "aprindere mobra" si nu am gasit mare lucru. Multam inca o data, sper sa-mi fie de ajutor .Numa bine!

Mesaj completat

Problema cu aprinderea sper sa o rezolv, inca ma documentez din threadul lui Ragnarok

As vrea daca se poate si a modificat cineva pe aici urmatoarele chestii si a pus de la alte motociclete si anume:

-roata spate cu tot cu pinon si butuc (care sa puste cu lantul si pinionul de atac);

-carburator;

-platini....inca mai citesc in threadul lui Ragnarok

Mai am inca o problema si anume axul din cutia de viteze poate e rupt sau poate au cazut bilutele inca nu stiu pana nu desfac, axul daca este rupt (nus cum se poate rupe) mai merge sudat la loc, are rost ?

 

N-as prea vreau sa aud raspunsuri de genul dal la fier si iati motor adevarat, vreau sa o fac sa mearga ce daca e Mobra

Numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Gata am facut rost de toate toate piesele de la aprindere inclusiv de bobina si surubele dar nu am gasit platina.Mobra de pe care le-am demontat avea platina puscata ....si nu am mai luat-o. Asadar de la ce motor s`ar potrivi sau care aveti una prin ograda ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Gata am facut rost de toate toate piesele de la aprindere inclusiv de bobina si surubele dar nu am gasit platina.Mobra de pe care le-am demontat avea platina puscata ....si nu am mai luat-o. Asadar de la ce motor s`ar potrivi sau care aveti una prin ograda ?

 

hoinare am das pentru kart am o mobra ( motorul) tunat umpic doar k era pt antrenament dar nam carburator :drink: cat oferi cu tot cu aprindere perfecta si ai si ulei nou in el:)) placi ambreaj noi segmenti noi

 

 

Traducere:

 

Hoinare am dar sunt pentru karturi. Am o mobra ( motorul) tunat un pic doar ca era pt antrenament, dar n-am carburator. :wink: Cat oferi cu tot cu aprindere perfecta si ai si ulei nou in el:)), placi ambrieaj noi, segmenti noi?

Editat de Belbody
Foloseste limba romana cand scrii pe forum. Mi-a luat ceva timp sa inteleg ce spui acolo.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...