Sari la conținut

Instalatie Electrica M 72


Bogdan D.
 Share

Postări Recomandate

instalatia electrica de la m 72 este pe 6 V? va intreb pt k eu nu am reusit sa aflu(becuri nu mai are, pe dinam nu prea se mai intelege nik).......si daca este pe 6 V ce dinam trebuie sa folosesc ca sa o fac pe 12V? un manual tehnic se mai gaseste pt dansa?? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

instalatia electrica de la m 72 este pe 6 V? va intreb pt k eu nu am reusit sa aflu(becuri nu mai are, pe dinam nu prea se mai intelege nik).......si daca este pe 6 V ce dinam trebuie sa folosesc ca sa o fac pe 12V? un manual tehnic se mai gaseste pt dansa?? ;)

dinam de 6v original,cu trei perii [daca nu ma insel].cred ca se poate adapta un alternator de nipru sau imz dar asta e pe 12v si va trebui schimbata toata instalatia electrica:fire,conectori,releu de incarcare,claxon etc.oricum pe 12v va merge mult mai bine in plus gasesti si becuri! :cheers:

 

instalatia electrica de la m 72 este pe 6 V? va intreb pt k eu nu am reusit sa aflu(becuri nu mai are, pe dinam nu prea se mai intelege nik).......si daca este pe 6 V ce dinam trebuie sa folosesc ca sa o fac pe 12V? un manual tehnic se mai gaseste pt dansa?? :bigstar:

aici gasesti tot ce iti trebuie:http://www.ural-dnepr.net/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma intereseaza ce dinam(alternator) se poate adapta....nu ma intereseaza ca tre sa schimb becuri relee sau alte kkturi...ca oricum fac instalatia de la capat....

Editat de lebadake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...