Sari la conținut

Mi-am Luat Un Minsk


B.B.
 Share

Postări Recomandate

Caut partea din interior a tobei de Minsk! Atenuatorul de zgomot! Are cineva? Unde gasesc?

 

Please help!

nu gasesti ... sau daka gasesti nu ai kum sa ii pui akolo pt ka sunt sudati in interior... am auzit variante care eu umplut toba cu bureti de vase din sarma ... trec si gazele si nu se mai aude tare... doar am auzit :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci asa cu cutia la minsk ... hmm mie imi sare din cand in cand dintr-a 1 , 2 ,4 .... tre sa ma apuc si eu de a mea , @belbody posteaza si tu te rog cat ai dat pe pinionu respectiv :banana:

 

Sambata am fost la Galati si am vorbit cu rusul care aduce piese de rusesti (de fapt sunt doi dar se cearta intre ei :D ). A cautat prin toate piesele pe care le avea si nu a gasit decat unul uzat. Pinionul nou costa 250 de mii, i-am dat un avans de 100 si mi-l aduce miercuri. Mi-am cumparat si un cauciuc nou+camera = 700 mii.

 

Am rezolvat cu toba. Am fixat teava aia in interior mai bine + vata de sticla = nu mai urla asa tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta problema: la Minsk semnalizarile ar trebui sa clipeasca, nu? La mine stau aprinse continuu sau nu se aprind deloc. E bulit releul de semnalizare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am desfacut releul de semnalizare si inauntru ce credeti ca am gasit? Bobinutele erau arse iar lamela comutatoare era fixata cu un bat de chibrit! :cheers:

 

 

 

B) :P haideti sa va mai intreb ceva: Cu ce alte amortizoare_spate le pot inlocui pe cele existente pe Minsk? Astea pe care le are sunt moi tare. La fiecare denivelare sau groapa/gropita spatele se balanseaza sus-jos de zici ca dansez... Cu 2 persoane e crima... Si in Braila e greu tare sa gasesti o strada fara gropi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...