Sari la conținut

CASTI MOTO,DEOSEBITE CA DESIGN


darian
 Share

Postări Recomandate

Am gasit p-un site,niste modele de casti,care mi-i s-au parut deosebite.Vreau sa stiu,cam ce succes de piatza,ar avea asa ceva. Nu sunt aduse,inca.Asa,ca detalii,pot sa va spun c-ar costa cam 100-120 euro/buc.,si cam 80 euro,cele gen braincap.Nu sunt omologate,au cam 800 g,cele full-face,si cam 600g, cele gen braincap.Sunt facute-n Indonezia.Gama,e mult mai larga,sunt vreo 38 de modele.Le-am copiat doar pe cele care mi-au placut mie,in special.

Repet,nu sunt aduse,sper sa nu fie considerat anuntz comercial.Vreau doar sa stiu,dac-ar fi clienti,pt. asemenea modele.

post-2143-1265714727_thumb.jpgpost-2143-1265714739_thumb.jpgpost-2143-1265714749_thumb.jpgpost-2143-1265714760_thumb.jpgpost-2143-1265714770_thumb.jpgpost-2143-1265714789_thumb.jpgpost-2143-1265714803_thumb.jpgpost-2143-1265716114_thumb.jpgpost-2143-1265716130_thumb.jpgpost-2143-1265716150_thumb.jpgpost-2143-1265716182_thumb.jpgpost-2143-1265716771_thumb.jpgpost-2143-1265716802_thumb.jpgpost-2143-1265716824_thumb.jpgpost-2143-1265717222_thumb.jpgpost-2143-1265717344_thumb.jpgpost-2143-1265717251_thumb.jpgpost-2143-1265717299_thumb.jpgpost-2143-1265717316_thumb.jpg

post-2143-1265716164_thumb.jpg

post-2143-1265717275_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arată bine rău de tot... super...

o mică problemă, Âşi asta nu poți Âşti până nu o pui pe cap.. af fi cu câmpul vizual... dar s-ar putea să nu fie o problemă...

ca aspect sunt geniale....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumparatori se vor gasi problema este, cel putin pt mine, faptul ca nu sunt omologate ceea ce spune multe practic le iei doar pt aspect.... da cu siguranta ce facem? Adica ok arata bine, dar daca dai cu capatana de asfalt cui ii mai pasa cum arata casca...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

La pretul asta as lua chiar asa,de caterinca,sa sperii pe cineva. Eu zic ca ar gasi cumparatori.mai ales in randul scuteristilor care vor sa enerveze organu`.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit p-un site,niste modele de casti,care mi-i s-au parut deosebite.Vreau sa stiu,cam ce succes de piatza,ar avea asa ceva. Nu sunt aduse,inca.Asa,ca detalii,pot sa va spun c-ar costa cam 100-120 euro/buc.,si cam 80 euro,cele gen braincap.Nu sunt omologate,au cam 800 g,cele full-face,si cam 600g, cele gen braincap.Sunt facute-n Indonezia.Gama,e mult mai larga,sunt vreo 38 de modele.Le-am copiat doar pe cele care mi-au placut mie,in special.

Repet,nu sunt aduse,sper sa nu fie considerat anuntz comercial.Vreau doar sa stiu,dac-ar fi clienti,pt. asemenea modele.

 

darian, nu te supara pe mine dar o buna parte din modele ofera vizibilitate la nivelul ochelarilor de cal. sunt bune numai pt parada cam atat. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah,o sa vedem,cand o veni aia,gen flip-up.Ca de-aia,vreau eu...

Mesaj completat

Era sa uit de asta...

 

post-2143-1265752182_thumb.jpg post-2143-1265752192_thumb.jpgpost-2143-1265752211_thumb.jpg

Mesaj completat

Seara,cu una d-asta pe cap,cred ca omor vreo 2-3 babe/noapte :angry: ...

Mesaj completat

Foxule...Acu' 2-3 ani,aveai braincap-ul ala,misto...Acuma,umbli cu Shoei de vitezana...Astea-s casti de "'sto" .Nici pe cruiser,n-o sa port d-asta.Cu asa ceva,o sa ma vezi pe Rebelul facut bobber...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

darian, nu te supara pe mine dar o buna parte din modele ofera vizibilitate la nivelul ochelarilor de cal. sunt bune numai pt parada cam atat. :angry:

 

is haioase,dar sustin si eu ce zice Marius.

 

in schimb imi plac astea,undeva intre 200-300$,cu sau fara DOT:

post-36086-1265810796_thumb.jpg

post-36086-1265810813_thumb.jpg

post-36086-1265811100_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am probat eu una la fel ca cele de sus, exact ca si prima casca (dar nu la drum, doar asa sa bag in boala vreo 3 babe pe strada :laugh: :angry:.de pe ebay cu tot cu transport a fost 80 euro.is misto.eu ma gandesc sa iau una cand ies din criza :hurt:.campul vizual nu e problema.daca porti braincap te loveste vantul in fata, dar la asta e nasul si la mandibula cu gaura si pun pariu ca o sa vajaie fff nasol la drum.

Editat de DimmU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit p-un site,niste modele de casti,care mi-i s-au parut deosebite.Vreau sa stiu,cam ce succes de piatza,ar avea asa ceva. Nu sunt aduse,inca.Asa,ca detalii,pot sa va spun c-ar costa cam 100-120 euro/buc.,si cam 80 euro,cele gen braincap.Nu sunt omologate,au cam 800 g,cele full-face,si cam 600g, cele gen braincap.Sunt facute-n Indonezia.Gama,e mult mai larga,sunt vreo 38 de modele.Le-am copiat doar pe cele care mi-au placut mie,in special.

Repet,nu sunt aduse,sper sa nu fie considerat anuntz comercial.Vreau doar sa stiu,dac-ar fi clienti,pt. asemenea modele.

[/quo

 

 

vreau si io!!!! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

is haioase,dar sustin si eu ce zice Marius.

 

in schimb imi plac astea,undeva intre 200-300$,cu sau fara DOT:

 

a treia e nice, de unde sunt astea cristi? unde pot gasi? :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit p-un site,niste modele de casti,care mi-i s-au parut deosebite.Vreau sa stiu,cam ce succes de piatza,ar avea asa ceva. Nu sunt aduse,inca.Asa,ca detalii,pot sa va spun c-ar costa cam 100-120 euro/buc.,si cam 80 euro,cele gen braincap.Nu sunt omologate,au cam 800 g,cele full-face,si cam 600g, cele gen braincap.Sunt facute-n Indonezia.Gama,e mult mai larga,sunt vreo 38 de modele.Le-am copiat doar pe cele care mi-au placut mie,in special.

Repet,nu sunt aduse,sper sa nu fie considerat anuntz comercial.Vreau doar sa stiu,dac-ar fi clienti,pt. asemenea modele.

 

Ok dar poti sa imi spui macar pe privat cum cat si in ce fel...

Eu mi-am luat de la Kronau(Louis) o viziera pentru brain-cap dar... una e in poza pe site si alta e pe viu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, casti mai "ca muia" rar mi-a fost dat sa vad, dar gusturile nu se discuta, ci doar te poti "usura" pe ele... ceea ce nu fac acum si aici.

 

Mai intervine si aspectul varstei initiatorului acestui topic (varsta reala, sau cea pe care n-o poate depasi), dar asta-i alta treaba.

 

GIZAZ MADAFACHIN CRAIST!

 

Cre' c-o sa :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit p-un site,niste modele de casti,care mi-i s-au parut deosebite.Vreau sa stiu,cam ce succes de piatza,ar avea asa ceva. Nu sunt aduse,inca.Asa,ca detalii,pot sa va spun c-ar costa cam 100-120 euro/buc.,si cam 80 euro,cele gen braincap.Nu sunt omologate,au cam 800 g,cele full-face,si cam 600g, cele gen braincap.Sunt facute-n Indonezia.Gama,e mult mai larga,sunt vreo 38 de modele.Le-am copiat doar pe cele care mi-au placut mie,in special.

Repet,nu sunt aduse,sper sa nu fie considerat anuntz comercial.Vreau doar sa stiu,dac-ar fi clienti,pt. asemenea modele.

 

Cuvantul cu care as descrie modul cum arata castile astea este BESTIAL! :angry:

Cu siguranta mi-as lua una! Binenteles ca as purta-o doar prin oras si la intruniri,la drum lung nu stiu cat de eficienta ar fi...

Cat despre siguranta,nu zic ca e sigura,dar foarte multi dintre noi,chopperistii,purtam braincap in perioada calda,asa ca...

Editat de Bart Bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic sa ma ignori si sa-ti vezi de casti.

 

 

"Keep calm and carry on", cum zic englezii, e sfatul meu pt. tine.

 

Corect.

Cu o mica erata:vad de sei,nu de casti...Ca daca si citeai ce-am scris,cand am deschis topicul,e vorba de feedback-ul la asemenea modele.Ramine de vazut,daca aduc,sau nu.Desi,o comanda,am,deja .

Orice subiect legat de persoana ta - total ne-interesant,pentru mine. M-am lamurit,mai demult...

 

 

In fine...

 

Am mai gasit ceva haios: chei de contact,brute,cu un capat mai "altfel" :

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect.

Cu o mica erata:vad de sei,nu de casti...Ca daca si citeai ce-am scris,cand am deschis topicul,e vorba de feedback-ul la asemenea modele.Ramine de vazut,daca aduc,sau nu.Desi,o comanda,am,deja .

Orice subiect legat de persoana ta - total ne-interesant,pentru mine. M-am lamurit,mai demult...

 

 

In fine...

 

Am mai gasit ceva haios: chei de contact,brute,cu un capat mai "altfel" :

 

 

Nu stiu ce si cum, cu ce te-ai lamurit si cu ce nu, dar eu iti urez bafta si spor, baiete!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-2143-1266072981_thumb.jpgpost-2143-1266072998_thumb.jpg

 

Costa mai mult transportul,decat produsul propriu-zis.Adica,e cam la 15$/buc. Banuiesc ca se face si-o reducere,la mai multe bucati,achizitionate odata.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...