Sari la conținut

Ulei Delphi - Non Marine


Kozmin
 Share

Postări Recomandate

Care a mai avut ulei Ulei Delphi - Non Marine?? Tot 20ml/1l de benzol se face amestecul! Ca mi-am luat si nu scrie nimic de amestec pe ambalaj! :bigstar: Asfalt uscat!

 

 

 

Salve! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai sa vezi niciodata scris pe sticla de ulei raportul de amestec. Raportul este dat de fabricantul motorului pentru care se foloseste uleiul. Pe unele sticle chiar scrie "A se amesteca cu benzina in raportul indicat de fabricant". Happy?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe uleiul care l-am avut inainte scria! Ms Oricum! Deci ca sa inteleg raportul ptr MZ ramane de 20ml/L si dc ii in rodaj pot sa pun un pic mai mult (25ml/L)??

 

 

Salve ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe uleiul care l-am avut inainte scria! Ms Oricum! Deci ca sa inteleg raportul ptr MZ ramane de 20ml/L si dc ii in rodaj pot sa pun un pic mai mult (25ml/L)??

Salve ;)

 

Pune exact cat scrie in manual (cu aproximatia de rigoare, data de paharul tau de masura). Nu pune mai mult sa "ajuti " motorul- pentru ca se depune calamina in tobe, nici mai putin ca sa mearga mai tare pentru ca risti sa-l gripezi. Iti recomand chiar sa asculti sfaturile de manual in dauna celor de pe sticla de ulei: pentru ca fabricantul face o estimare generala, el nu stie ca il folosesti la motocicleta, la autoturism, sau la masini unelte. Si fiecare functioneaza altfel. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune exact cat scrie in manual (cu aproximatia de rigoare, data de paharul tau de masura). Nu pune mai mult sa "ajuti " motorul- pentru ca se depune calamina in tobe, nici mai putin ca sa mearga mai tare pentru ca risti sa-l gripezi. Iti recomand chiar sa asculti sfaturile de manual in dauna celor de pe sticla de ulei: pentru ca fabricantul face o estimare generala, el nu stie ca il folosesti la motocicleta, la autoturism, sau la masini unelte. Si fiecare functioneaza altfel. ;)

 

 

 

Am inteles! Mercy mult de sfaturi! Am vazut ca esti din Arad. Poate ne intalnim la o berica!

 

 

Salve si numai bine! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles! Mercy mult de sfaturi! Am vazut ca esti din Arad. Poate ne intalnim la o berica!

Salve si numai bine! ;)

 

Sunt plecat acum, sigur, cand ma intorc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

N-ai sa vezi niciodata scris pe sticla de ulei raportul de amestec. Raportul este dat de fabricantul motorului pentru care se foloseste uleiul. Pe unele sticle chiar scrie "A se amesteca cu benzina in raportul indicat de fabricant". Happy?

 

 

ba mai scrie da' nu conteaza ce scrie pe sticla! :banana: ce spune fabricantu' aia e bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...