Sari la conținut

problema rs 125


Postări Recomandate

Sal'tare...

Am achizitionat in tomna un rs de 125 si de curand am observat o problema....discul de frana de fata joaca enorm intre capsele alea in care este prins...mi-e frica sa nu mi-o ia inainte intr-o zi.

Mi-ar prinde bine o recomandare in acest sens.

Multumesc....si sa vina vara mai repede ca m-am plictisit sa ma uit la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare...

Am achizitionat in tomna un rs de 125 si de curand am observat o problema....discul de frana de fata joaca enorm intre capsele alea in care este prins...mi-e frica sa nu mi-o ia inainte intr-o zi.

Mi-ar prinde bine o recomandare in acest sens.

Multumesc....si sa vina vara mai repede ca m-am plictisit sa ma uit la ea.

Trebuie sa definesti clar care este uzura capselor.Daca nu sunt afectate clar cu urme vizibile atunci nu este mare problema.Sunt o gramada de moto care functioneaza lejer cu aceste jocuri fara afectarea sigurantei,ba mai mult reduce intntr-o oarecare masura eventualele batai ale discului.

Daca sunt gaurite sau sa redus din diametrul lor, atunci trebuie schimbat discul!

Totusi ma indoiesc ca pe un RS 125 sa se ajunga la asa ceva datorita discului mai mare ca diametru, si greutati reduse a motocicletei,dar nu se stie... :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...