Sari la conținut

cromare sau nichelare


Niku Chopper
 Share

Postări Recomandate

unde se poate croma in Cluj??(sau prin apropieri)am si yo un simson si asi croma ceva piese,nu neaparat calitate grozava ca no..(bugetul cam mic)...cine ma poate ajuta cu ceva relatii de genul asta????PACAT DE SIMSONUL ASTA CA I-AR PLACEA NISTE PIESE CROMATE..DACA STITI CAREVA CEVA VA ROG HELP ME :bow:

 

 

 

cika in cj este pe undeva pe memorandumului un atelier. stie careva ceva???

post-13995-1166277646_thumb.jpg

post-13995-1166279307_thumb.jpg

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde-i asta ca nu-s din cj? da mai multe detalii despre locul asta te rog :bow: sti ceva preturi??

 

 

pai ii o fabrica mare din cluj numita armatura.e o fabrica de metal.intreaba pe oricine ca iti spune ca ii foarte cunoscuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde se poate croma in Cluj??(sau prin apropieri)am si yo un simson si asi croma ceva piese,nu neaparat calitate grozava ca no..(bugetul cam mic)...cine ma poate ajuta cu ceva relatii de genul asta????PACAT DE SIMSONUL ASTA CA I-AR PLACEA NISTE PIESE CROMATE..DACA STITI CAREVA CEVA VA ROG HELP ME :finger:

cika in cj este pe undeva pe memorandumului un atelier. stie careva ceva???

Yote si motoru meu in fundal. :D

Pacat ca acuma nu mai arata asa :banana: dar sper ca in primavara o sa ii readuc zambetul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yote si motoru meu in fundal. :banana:

Pacat ca acuma nu mai arata asa :finger: dar sper ca in primavara o sa ii readuc zambetul.

NU INTELEG......trebuia sa fie o poza sau ceva????

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MA copilu:

 

Cand ai deschis acest topicai pus 2 poze. Tu cu manutza ta.

 

In poza 2 sunt 2 motoare, unu al tau si un Suzuki in planul 2.

 

Ei daca ai vazut si ti-a picat fisa, despre ala e vorba.

 

Capis?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MA copilu:

 

Cand ai deschis acest topicai pus 2 poze. Tu cu manutza ta.

 

In poza 2 sunt 2 motoare, unu al tau si un Suzuki in planul 2.

 

Ei daca ai vazut si ti-a picat fisa, despre ala e vorba.

 

Capis?

capis... MS de ajutor...se pare ca pana la urma eram eu batut in cap :D :finger: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

ok!

eventual o sa te caut sa-mi dai ceva dimensiuni sa-ti aduc cand oi ajunge p-acasa, acolo stiu pe unde pot gasi

nu promit dar daca rezolv nu te uit

 

 

ok....ms :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Stie careva unde se pot croma piese? Cineva imi zicea sa dau cu smirghelul , sa curat bine apoi sa dau cu ceva spray de nichel ( cica ar fi un spray ) dar nu prea as vrea sa apelez la el numai ca ultima solutie. II vb de suspensii si inca ceva piese destul de ruginite , care ar trebui sa fac ceva cu ele.:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salut!

Pana la urma ai gasit unde se poate croma in Cluj ca ma intere si pe mine.

Mersi!

 

 

 

 

 

 

unde se poate croma in Cluj??(sau prin apropieri)am si yo un simson si asi croma ceva piese,nu neaparat calitate grozava ca no..(bugetul cam mic)...cine ma poate ajuta cu ceva relatii de genul asta????PACAT DE SIMSONUL ASTA CA I-AR PLACEA NISTE PIESE CROMATE..DACA STITI CAREVA CEVA VA ROG HELP ME :cheers:

cika in cj este pe undeva pe memorandumului un atelier. stie careva ceva???

 

 

--- Mesaj completat în 19 Nov 2007 17:44 -------------
Salut!

Pana la urma ai gasit unde se poate croma in Cluj ca ma intere si pe mine.

Mersi!

 

 

 

 

 

 

unde se poate croma in Cluj??(sau prin apropieri)am si yo un simson si asi croma ceva piese,nu neaparat calitate grozava ca no..(bugetul cam mic)...cine ma poate ajuta cu ceva relatii de genul asta????PACAT DE SIMSONUL ASTA CA I-AR PLACEA NISTE PIESE CROMATE..DACA STITI CAREVA CEVA VA ROG HELP ME :lol:

cika in cj este pe undeva pe memorandumului un atelier. stie careva ceva???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ai cromat pana la urma?Ma intereseaza si pe mine pt o toba de CR...Cand afli cat,cum,unde anunta-ma!!

 

Buna baietii.Deci cu cromatu.Faa e in felul urmator.

La armatura era CANDVA cromare lucioasa.Lucra acolo un prieten de al meu sef de sectie la bazinele de cromare LUCIOASA ca si bateriile de dus etc.cubucareala nu mai merge de aceea o si plecat omu de acolo.n poti baga nici un ac inauntru in fabrica aia nenorocita,trenie sa mergi prin secretaria defacere etc ma pipi pe ei.

Comare lucioasa nu se mi face in rest icaieri ca e material toxic naturii se foloseste arsenic care otraveste tot.

cromare mata stiu in 3 locuri.dar ca sa iesim la un pret onorabil ar trebuii sa facm echpa vo 3inshi si sa merem de odata cu marfa.Cromarea mata e mata dar daca le duci la u vopsitor auto si le mai da u lac peste ele e perfect si nu costa mult ca daca ala sufla cu lac o masina sigur ii mai ramane in pistol ca doar nu o sa lacuiaca juma de masina.lacul ala se arunca si asa il da pe piesa ta pt niste beri si alea max 2-3 beri.

Deci daca ganditi sa megem la cromat sunatima facem echipa merem de odata.0746.762204

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...