Sari la conținut

Curea Distributie - Help


Postări Recomandate

Unde dreacu gasesc si eu in tara asta varza o curea de distributie pt. o gilera rc 600?Am fost la paneuro,augsburg,meteor,al padrino si alte stifturi de magazine dotat cu coduri(pirelli,dayco) cu cureaua la mine si nimic...sunt distrusi.Habar n-au cum ii cheama.Pe site-ul meteor te redirectioneaza catre dayco,acolo am gasit cureaua dar bineinteles ca meteor are alte coduri interne unde sufletul... nu mai apare cureaua,ori eu ca persoana fizica si roman pe deasupra nu pot sa comand direct de la dayco.Ce sa fac?Cine-mi da si mie o solutie, alta decat sa plec din stiftul asta de tara? ;) :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moaaa pai este nasol daca zici asa ceva :banana: ...eu o sa vb cu cineva care pleaca in italia si o sa ii zic sa aduca doua si una ti-o dau tzie...eu mai vreau sa imi aduc ceva piese de acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce a patit cureaua ? Sau schimbi preventiv? Cati dinti are si ce profil au in sectiue ? Ce motor ai pe mobra (marca)?

 

 

O schimb ca am facut deja cele 12000 recomandate de fabricant.Nu vreau sa patesc vreo rusine,sa se rupa.Cureaua are 137 dinti si o latime de 18 mm(137 x 180).Ce e mai nasol este profilul dintilor care e mai rar: RR sau in unele cataloage apare RxR,adica sunt mai dreptunghiulari,mai in unghi drept decat cei de la curelele auto care sunt ceva mai trapezoidali.Motorul este cel original de Gilera RC 600.Cureaua se potriveste si de la Dakota,Nordwest,XRT de 350 cc,500 cc sau 600.

 

moaaa pai este nasol daca zici asa ceva :banana: ...eu o sa vb cu cineva care pleaca in italia si o sa ii zic sa aduca doua si una ti-o dau tzie...eu mai vreau sa imi aduc ceva piese de acolo...

 

 

Dap.am constatat mai demult ca-i nasol sa fii ruman.Daca poti aduce din Italia iti recomand sa aduci mai multe!Eu iti cumpar si mai multe.Mersi mult de ajutor.Daca reusesc sa fac rost pana sa aduci te contactez.N-ai venit pe la Arc...hai ca daca am ceva timp in w/e te sun sa ne intalnim sa parlim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve....in seara aia am avut de facut stiri pana la 11 nu cred ca mai era cineva la ora aia...in uichendul asta sunt la tara sa ma dau cu motorul...ca sunt copt rau de tot...peste o luna de zile am examen moto la ilioara...poate ne vedem duminica seara... :banana: :D :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...