Sari la conținut

Mare - 6/7 Martie


MihneaRatte
 Share

Postări Recomandate

Mda, cum zice si antescriitorul: NINGE, futu-i!

 

Mai vedem uikendul viitor... poate ma duc cu ceilalti la Bulgari la Termale!

 

 

ei cand merg?

weekendul care vine?

ca ma bag si eu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei cand merg?

weekendul care vine?

ca ma bag si eu....

 

Nu, se gandisera cativa tot pentru uikendul asta! /index.php?...0&start=150

Ma gandesc ca vor amana si ei pentru urmatorul.

Sa vedem ce se intampla... doamne, luasem un uiskian pentru dres dupa drum, mama-mama! :crack: o sa ma imbat diseara-n garsoniera!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:)

asta ziceam si io cu pretena-mea ca deseara ne imbatam sa uitam de esec :laugh:)

si io era cu un teachers in geanta laterala dreapta ...

ramane pt urmatoarea tura sa iau altu ca lu asta i-am pus gand rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul il admir pe MihneaRatte pentru determinare :-) Eu am fost Duminica trecuta pana la Tulcea si inapoi. Trebuia sa fie Enisala, dar a fost Tulcea. Trebuiau sa fie 11C dar au fost 5C. Trebuia sa fie soare dar a fost ceata si chiar ploaie pe alocuri. Trebuia sa fie o plimbare de voie "pentru incepatori" dar a fost o goana de haiduci. Trebuia sa fim pestriti dar au fost 4 enduristi pe motoare capabile de asa ceva si eu, a cincea roata la caruta, cu Virago. Toata lumea a pus pariu ca am sa ma fac suruburi-surubele dupa primii Km de A2, fie de la frig, fie de la soseaua uda, fie pur si simplu pentru ca parerea lor era ca n-am ce cauta cu chopper-ul decat la parada ... ei bine am mers 110Km/h pe A2 si nici nu m-am facut bucati, nici n-am degerat.

Hai ca exagerezi.

- Trebuia sa fie Nifon, nu Enisala, dar drumul nu era asfaltat asa cum aparea pe GPS.

- Au fost 8°C.

- A plouat foarte putin, doar pe autostrada.

- N-a fost goana de haiduci. Am mers cu 60/100 km/h pana la Tulcea unde te-ai despartit de grup, exact asa cum am spus ca voi merge, si tot drumul te-am asteptat fiindca nu te-ai putut tine de grup.

- Au fost doar 2 enduristi. TDM si CBF nu sunt enduro si asta a fost motivul pentru care n-am continuat drumul spre Nifon.

- N-a pus nimeni nici un pariu. Te-am si asteptat tot drumul, uneori chiar foarte mult timp.

 

Nu inteleg ce am facut de te-ai ofuscat in halul asta. Ca am mers pe autostrada desi zisesem ca nu?

 

Ploaia este un inconvenient minor. Nu vad de ce n-ar putea cineva sa se duca cu cortul. Ninsoarea nu va tine mult, pe soselele circulate zapada de pe jos nu va tine mult, iar temperaturile nu sunt atat de scazute incat un sac de dormit de 3 sezoane si niste haine groase sa nu faca fatza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eheeeey, Virago!

 

Am avut si mic si mare. Sotia mic, eu mare. Acum ea are SV650 eu KTMAdv640... dar ce vremuri, ce boemie!

Viragoa fost o motoreta exceptionala.

 

Privitor la vreme, ce sa zic... cu ploaia mai merge, avem echipament, dar daca ninge e cam nashpa. Se reduce mult vizibilitatea.

Am fost si eu plecat uikendul trecut, chiar am vrut sa merg spre Enisala, dar trebuirle m-au retinut pe Valea prahovei... si n-a fost deloc placut.

Nu ma plang de frig si ploaie, ci chiar nu a fost amuzant. Nu mah intelegeti gresit. Merg deja de aproape trei saptamani si am mers anul

trecut pana ma prins zapada pe bulevard.

 

Dimineatza spuneau ca in Dobrogea vremea va fi un pic mai blanda. Sa vedem cat de blanda.

 

Bafta

salve

 

ma insel sau ne am intalnit pe bac la Calarasi anul trecut ?

si apoi la MOL-ul de la intarea de pe A1 ?:crack:

o honda SLR verde ?:laugh:

 

daca da, sa ti fie pe la nas ca a ramas ce ne auzim.

LMA 2010 :-P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca exagerezi.

- Trebuia sa fie Nifon, nu Enisala, dar drumul nu era asfaltat asa cum aparea pe GPS.

- Au fost 8°C.

- A plouat foarte putin, doar pe autostrada.

- N-a fost goana de haiduci. Am mers cu 60/100 km/h pana la Tulcea unde te-ai despartit de grup, exact asa cum am spus ca voi merge, si tot drumul te-am asteptat fiindca nu te-ai putut tine de grup.

- Au fost doar 2 enduristi. TDM si CBF nu sunt enduro si asta a fost motivul pentru care n-am continuat drumul spre Nifon.

- N-a pus nimeni nici un pariu. Te-am si asteptat tot drumul, uneori chiar foarte mult timp.

 

Nu inteleg ce am facut de te-ai ofuscat in halul asta. Ca am mers pe autostrada desi zisesem ca nu?

 

Ploaia este un inconvenient minor. Nu vad de ce n-ar putea cineva sa se duca cu cortul. Ninsoarea nu va tine mult, pe soselele circulate zapada de pe jos nu va tine mult, iar temperaturile nu sunt atat de scazute incat un sac de dormit de 3 sezoane si niste haine groase sa nu faca fatza.

 

Putem continua discutia cateva pagini bune si asta cu argumente solide de ambele parti. Pentru frumusetea si de dragul sportului numit motociclism, am sa o ingrop aici. Tu n-ai sa ma mai iei in nici o excursie pentru ca sunt mare de gura si nu "corespund" din foarte multe privinte; eu n-am sa ma mai anunt la vreo excursie organizata de tine pentru ca nu-mi place cum "organizezi" lucrurile -- si cu asta basta. Nu trebuie sa moara nimeni, se intampla in fiecare zi ca oamenii sa nu se inteleaga.

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa fie pastrat postul anterior.

 

poate asa s ar intelege mai bine ca suntem diferiti ca nu trebuie sa aplicam spiritul de" turma" .

si poate anumiti useri "populari " n ar mai fi injurati sau aclamati in functie de afinitati

 

Fratilor- suntem diferiti din primul moment si pana la ultimul. Si asta e bine oarecum

 

Va inteelg tare bine nemultumirile, de asta trebuie sa se aplice aici cu grupuri mici mici .si similare.

 

Respecte tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista multe nepotriviri...

Pe mine si niste amici ne-a parasit domnu Marius95 la o iesire direct din benzinaria de unde trebuia sa plecam, pe motiv ca facem enduro unde el nu poate intra, dar o tipa a intrat cu CB-ul si ne-a dat mucu la toti.

Speedy are si detalii, el cu KLE-ul lui impins de tineri bavarezi la deal :crack:

noi sa fim sanatosi si mobrele apte de drumuri, ca vorbaia: mobra mea ma poate duce prin locuri pe unde eu nu o pot duce.

 

Weekend fain la toata suflarea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista multe nepotriviri...

Pe mine si niste amici ne-a parasit domnu Marius95 la o iesire direct din benzinaria de unde trebuia sa plecam, pe motiv ca facem enduro unde el nu poate intra, dar o tipa a intrat cu CB-ul si ne-a dat mucu la toti.

Speedy are si detalii, el cu KLE-ul lui impins de tineri bavarezi la deal :laugh:

noi sa fim sanatosi si mobrele apte de drumuri, ca vorbaia: mobra mea ma poate duce prin locuri pe unde eu nu o pot duce.

 

Weekend fain la toata suflarea!

 

ahhhhhh parca il vad pe boemul domn Fane cum dansa prin noroaie,sleauri,bolovani cu CBF-ul ....

ce vremuri...ce peisaje...ce mai plimbari domnule....

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve

 

ma insel sau ne am intalnit pe bac la Calarasi anul trecut ?

si apoi la MOL-ul de la intarea de pe A1 ?:haha:

o honda SLR verde ?:hug:

 

daca da, sa ti fie pe la nas ca a ramas ce ne auzim.

LMA 2010 :-P

 

:nono: sa-mi fie !

 

Daca tu esti cel cu Varadero la plimbare cu sotia, da, eu sunt cel cu Ktm-ul si cu SV-ul cu sotia!

 

Biletelul pe care am notat a ramas in geaca pana l-am spalat.

 

Acum ca ne-am regasit :crack: poate bagam o sulfuroasa urmatorul uikend!

 

Bafta

 

PS: Tuica buna, contrar asteptarilor, e greu de gasit. Pentru un uiski bun, banii sunt suficienti! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahhhhhh parca il vad pe boemul domn Fane cum dansa prin noroaie,sleauri,bolovani cu CBF-ul ....

ce vremuri...ce peisaje...ce mai plimbari domnule....

:)

 

 

domnule Horia, pe ce meleaguri mai umblati? Bagati weekendul urmator ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnule Horia, pe ce meleaguri mai umblati? Bagati weekendul urmator ceva?

pai...nu,pentru ca moto meu este faramat din Octombrie,lant plus foaie rupt/tocita,bucsi amortizor spate sparte,rulmenti roata spate sparti,disc roata spate indoit si colac peste pupaza uleiul trebuie schimbat alaturi de placutele de frana

al doilea aspect este ca eu din Ianuarie lucrez pe camion si sincer ajung numai sambata si duminica acasa,doua zile in care nici sex nu fac,somn somn somn si somn

acum iti scriu de la cluj,sunt pe drumuri de pe 21 feb.

asa ca pe mine ma cam puteti exclude de la plimbari lejer sezonul asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...