Sari la conținut

Ce Parere Aveti Despre Monstru?


Baiatu` cu Transalp`
 Share

Postări Recomandate

Salutare, hai pana una alta sa imi prezint si io motoru, o Honda Transalp din `94. Imi apartine de vreo 3 luni iar azi ii fac debutul pe forum k sa aflu si parerea voastra despre ea, asa k dati drumu :banana:

 

Este o motocicleta buna pentru drumuri lungi, iar pe oras si la viteze mici e cam greoaie, in rest o super ok, suporta super bine gropile din capitala si un drum forestier ceva, dar nimik mai mult pentru k iti fuge fata, sau cel putin asa mi se pare mie. Imbunatatiri prea multe nu iam adus (plasele de la carene, si un neon) de cand am luato, pt k nu necesita. Cei care mai aveti transalpuri spuneti si mie frate de unde ati luat burdufe la amortizoare k am fost la reprezentanta la honda si cik:"nu putem comanda piese pt modelul dumneavoastra" :D :banana:, halal reprezentanta.

Bafta si poate ne vedem pe la arc

post-11018-1150289510_thumb.jpg

post-11018-1150289529_thumb.jpg

post-11018-1150289556_thumb.jpg

post-11018-1150289658_thumb.jpg

post-11018-1150289693_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atasarea fata de motocicleta valoreaza 500 de euro, poate chiar mai mult da u nai de unde sa sti pt k am observat k nici nu ai asa ceva.

Si da am grija de el pentru k merita, zenbenzen transalpu tau cum merge?banuiesc k super, nici nu se mai pune problema de asa ceva, bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atasarea fata de motocicleta valoreaza 500 de euro, poate chiar mai mult da u nai de unde sa sti pt k am observat k nici nu ai asa ceva.

Si da am grija de el pentru k merita, zenbenzen transalpu tau cum merge?banuiesc k super, nici nu se mai pune problema de asa ceva, bafta

 

 

Multumesc pt explicatie.Cand o sa'mi iau o motocicleta o sa ma atasez intr'atat de ea incat o s'o revand la pret triplu. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Adevaru e ca enduro fara neon e "ca nunta fara bataie" (cum spunea semnatura cuiva) !

Si scapa de placutele alea goldfren! Goldfren sucks! O sa descoperi ca ai si frane dupa ce pui alte placute.

 

In rest... ride safe !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, super motorul sa-l stapanesti cu placere si sa ai parte numai de bucrii cu el. am si eu o inrebare, la transalpurile de 600 care se fabrica incepand cu 1994 mai sunt problemele alea cu CDi-ul si releul de incarcare cum au alea mai vechi sau nu???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o parere foarte buna despre transalpuri... mai ales ca am un exemplar reusit si este foarte manevrabil si zglobiu...

 

sa aveti grija unul de celalalt...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut si merci de urari, sa va stapaniti si voi sanatosi calutii, am decat abtipilduri cu goldferm nu si placute:P, probleme cu CDI-ul nu am, de fapt nu am avut nici un fel de probleme ku ea si sper nici sa nu am, de intalnim ne vedem pe la ARC, si da care ai mai vazut neon pe enduro:)), asta este cireasa de pe tort, da mie imi place, VA SALUT CU FARUL bafta

 

Manuciao cat ceri pe transalp dami cateva detali si poze eventual, a si un pret, bafta la vanzare k poate til iau io :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

/index.php?showtopic=44075 citeste ca spune ceva de aerisirea aia!frumoasa motoreta ,sambata sper sa am si eu transalpul in romania!

numai bine

 

 

 

Ia spuneti-mi si mie de ce unii propietari de transalpuri fac unele gauri sub sea, pt racire la releul ala de care zice toata lumea? lamuritima si pe mine, ce imbunatatiri ziceti sai aduc, sugesti, opini, numai bene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult de tot, mia fost de un real ajutor, o sa tin cont de sfaturi.

Sa il stapanesti sanatos atunci, spre k nu lai adus prin firma DARI & MARIO pentru k sunt tepari, io mam ars de 1000 de euro in Mai anu trecut si mai plang si acum dupa ei, ar trebui facuta o lista ku firmele tepare si cu cei neseriosi! Numai bine si sa va bucurati unu de altu:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

transalpul de departe e mai bun,da mai citeste de pe aici:/index.php?showtopic=50110

 

 

 

Inca o intrebare, ce motocicleta este mai buna din toate punctele de vedere, Honda Transalp XL600 sau BMW F650?atat pe asfalt cat si pe teren accidentat

Astept pareri, numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...