Sari la conținut

plimbare !


Stiff Rider
 Share

Postări Recomandate

salut! cum de obicei este liber de la stat o zi dupa duminica pastelui, uneori chiar si a doua zi ... propun o tura de peste o mie de km p-acii pe jos, cu plecare in trei sau poate chiar in doi dupamasa spre craiova, peste poarta de fier si pe langa orsova, in jur de-o herculana, apoi susu spre arad dar cu stop la Bogda (brrr :bounce: nu dintr-o bucata) ... Cam asta ar fi in marele mare, asa ca HAI !

Editat de stifferu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! cum de obicei este liber de la stat o zi dupa duminica pastelui, uneori chiar si a doua zi ... propun o tura de peste o mie de km p-acii pe jos, cu plecare in trei sau poate chiar in doi dupamasa spre craiova, peste poarta de fier si pe langa orsova, in jur de-o herculana, apoi susu spre arad dar cu stop la Bogda (brrr :bounce: nu dintr-o bucata) ... Cam asta ar fi in marele mare, asa ca HAI !

Sal!

Decat sa iti rupi motorul pe viaductele dintre Severin si Orsova mai bine hai la o plimbare pana la Beograd :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal!

Decat sa iti rupi motorul pe viaductele dintre Severin si Orsova mai bine hai la o plimbare pana la Beograd :P

 

 

he he, motoreta mea este vopsita in albastru dar nu are sange albastru :bounce: deci nu are cum sa se rupa !

Editat de stifferu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto ce zici tu acolo dragos... pare a fi o tura faina.

s-a anuntat cineva pana acusi?

 

o sa tin aproape, sa vad cum se aranjeaza planetele pana atunci :bounce:

 

 

da, sumplu si curat, hai :-) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu la o plimbare de paste...daca e ok pt voi...dar as propune un drum de vineri de dupa servici,pana luni seara.....spre grecia. Sunt 1500-1600 km dus intors..merge si cu cortul,ca e cald si ai unde-l pune..sau cazarile sunt ieftine ca la noi

 

Mesaj completat

la fel de bine sunt deschis la orice alta varianta de drum..si cred ca astia 4-5 care vreti sa plecati..ar trebui sa ne vdm la un cico sa vb la cald. 0721292903 cristi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu la o plimbare de paste...daca e ok pt voi...dar as propune un drum de vineri de dupa servici,pana luni seara.....spre grecia. Sunt 1500-1600 km dus intors..merge si cu cortul,ca e cald si ai unde-l pune..sau cazarile sunt ieftine ca la noi

 

Mesaj completat

la fel de bine sunt deschis la orice alta varianta de drum..si cred ca astia 4-5 care vreti sa plecati..ar trebui sa ne vdm la un cico sa vb la cald. 0721292903 cristi

 

 

nustiu de ce, dar ash da oricand 100 de km in tzara pentru 1000 de km inafara, nustiu de ce, am vazut destule locuri in romania si mai am mult mai multe de vazut in tara asta pana sa ies, cred ca pot sa las iesirile astea "afara" pentru mai incolo, mai ales ca abia e shtart de sezon, mai la vara asa poate merg si pe la altii, merci oricum, sigur ca ne vedem :bounce:

Editat de stifferu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem cea mai frumoasa tara din Europa...eu venisem cu o idee doar..ideea de a cobori spre caldura putin,ca la altitudine se simte ca nu am iesit inca din sezonul rece..

Oricum am mentionat ca sunt deschis la orice varianta,numai sa mai ies un weekend,ca sunt satul de Bucuresti,+ ca am cort,sac si cremene bune si pt alaska.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem cea mai frumoasa tara din Europa...eu venisem cu o idee doar..ideea de a cobori spre caldura putin,ca la altitudine se simte ca nu am iesit inca din sezonul rece..

Oricum am mentionat ca sunt deschis la orice varianta,numai sa mai ies un weekend,ca sunt satul de Bucuresti,+ ca am cort,sac si cremene bune si pt alaska.

 

 

e foarte buna ideea ta, si oricum nu mergem la altitudine, mergem pe josu, pe la campie, dunare, si oricum sunt optimist ca in doua saptamani jumate cat mai e pana atunci, sa se instaleze primavara si sa fie vreme frumoasa de :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem cea mai frumoasa tara din Europa...eu venisem cu o idee doar..ideea de a cobori spre caldura putin,ca la altitudine se simte ca nu am iesit inca din sezonul rece..

 

Avem pe dracu, asa credeam si eu pana sa vad si alte tari.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem cea mai frumoasa tara din europa.Ca ne omoara drumurile,e altceva!!!

Mesaj completat

mai e putin pana departe... :bounce: Cand ne vdm sa stabilim cand se pleaca..la ce ora termina lumea lucrul vineri..pt cate zile facem drumetia,etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem pe dracu, asa credeam si eu pana sa vad si alte tari.....

 

...

Mesaj completat

mai e putin pana departe... :drink: Cand ne vdm sa stabilim cand se pleaca..la ce ora termina lumea lucrul vineri..pt cate zile facem drumetia,etc...

 

si in seara asta ar fi ok, pe la un 18H00 sau 19H00 ,,,

sau sambata, pe la un pranz asa, 13H00 sau 14H00, da-mi te rog un pm cu adresa ta de mail ...

Mesaj completat

hai! care mai doreste, care mai pofteste!

Editat de stifferu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragos, eu ma bag la plimbare, dar sa fie pe drumuri fara gropi (asta e utopie in rro) sau macar sa fie d'alea pe care sa ai loc sa ocolesti gropile si sa nu dormim pe noi. ;) Daca mergem pina la Baia Mare, poate mai vine un prieten sa vada o motoreta de cross.

Cu Alex ai vorbit? Bunicu isi ia liber cu o zi inainte ca sa ne prinda de la urma? ;) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem cea mai frumoasa tara din Europa...eu venisem cu o idee doar..ideea de a cobori spre caldura putin,ca la altitudine se simte ca nu am iesit inca din sezonul rece..

Oricum am mentionat ca sunt deschis la orice varianta,numai sa mai ies un weekend,ca sunt satul de Bucuresti,+ ca am cort,sac si cremene bune si pt alaska.

 

Da, ai dreptate avem cea mai frumoasa tara dar cele mai terminate drumuri si cei mai necivilizati soferi.

Am mers in Grecia pe banda de viteza cu un SUV in spate, cu semnal stanga pus fara sa imi dea claxon sau flash. Ca eu adormisem cu 90Km/h.

Si am venit de la Bucuresti la Alexandria pe bucatica de sosea care este latita ca nu aveam loc de meltenii cu BMW ursulet care veneau pe contrasens si depaseau.

 

Si am facut kilometri in tara mai multi decat afara.

 

Asfalt fara gropi ca degeaba e uscat!

 

Un cioperist fara rinichi

Editat de choppermaniac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragos, eu ma bag la plimbare, dar sa fie pe drumuri fara gropi (asta e utopie in rro) sau macar sa fie d'alea pe care sa ai loc sa ocolesti gropile si sa nu dormim pe noi. ;) Daca mergem pina la Baia Mare, poate mai vine un prieten sa vada o motoreta de cross.

Cu Alex ai vorbit? Bunicu isi ia liber cu o zi inainte ca sa ne prinda de la urma? ;) :cheers:

 

bai Doc' , eu nu ma gandesc la gropi daca le ocolesc sau nu , eu ma gandesc sa fie vremea buna , sa nu ma ploua sau mai rau , ca pe o vreme buna parca ocolesti mai cu drag asa groapa :-)

Bunicu' a devenit fan autoband numaru' unu' ... dar, sa speram ca o zguduie pe MiMi nitzel pana la hercule, asta daca e de acord Jak si a lui stapana :-))

Mesaj completat

Da, ai dreptate avem cea mai frumoasa tara dar cele mai terminate drumuri si cei mai necivilizati soferi.

Am mers in Grecia pe banda de viteza cu un SUV in spate, cu semnal stanga pus fara sa imi dea claxon sau flash. Ca eu adormisem cu 90Km/h.

Si am venit de la Bucuresti la Alexandria pe bucatica de sosea care este latita ca nu aveam loc de meltenii cu BMW ursulet care veneau pe contrasens si depaseau.

 

Si am facut kilometri in tara mai multi decat afara.

 

Asfalt fara gropi ca degeaba e uscat!

 

Un cioperist fara rinichi

 

 

cu soferii te masori sau nu, fiecare dupa puteri. daca drumurie-s rele iti iei o motoreta care sa faca fatza, "supravietzuirea" cere unele compromisuri ...

despre faza cu suv-ul nustiu ce sa zic, poate soferul a fost baiat bun, poate tu nu aveai ce sa cauti cu 90 acolo ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...