Sari la conținut

Nelamurire


kta_222282
 Share

Postări Recomandate

Uitati-va un pic daca aveti timp pe www.moto.it!Pe mine m-ar interesa un Suzuki GSX-R 600 SRAD!Acolo l-am gasit la niste preturi "suspecte" !!!Am gasit din 97'-98' la circa 2500-2800 E de la concesionari inca, unde mai pui ca au si km putini-pana in 20000-30000 de mii!!!despre ele scrie ca sunt super ok sunt originale, plus ca altele mai au si cate o toba sport sau cate ceva mai deosebit!!!Oare ala sa fie pretul lor?De ce atat de ieftine?au vreo "buba" ascunsa?Cat m-ar costa sa aduc una aici?Daca stie cineva il rog mult sa-mi zica!Sau daca aduce cineva motoare din Italia si mai bine!Daca poate sa-mi explice care-i "smenu" cu ele!!!Sau daca nu, pentru ca u cred ca o sa-mi zica macar sa imi zica o taxa finala la care poate el sa aduca un motor din Italia la "cheie"!

 

Multumesc anticipat celor care raspund! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ma insel si nu cred ca ma insel la pretul de pe site se mai adauga si vama care tre platita la intrarea in tara....la fel e si cu motoarele aduse din germania...desi am auzit o chestie ca daca sunt fabricate in UE nu se mai plateste vama....da nu stiu ce si cum cu aia inca....asa ca mai adauga la pretul de pe site :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La pretul din strainatate la motoare care nu sunt produse in UE(n-au Eur1) platesti taxa vamala+TVA. La cele care au Eur1 platesti doar TVA . Chiar si asa sunt tepe pe site-urile alea. Cel mai bine ar fi sa te consulti cu cineva care are "nasul" format. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat! daca te duci acolo... vezi sa mergi si la reprezentantza... poate itzi dau EUR1... merita sa-ncerci... e f f f posibil sa itzi dea chiar daca nu iei motorul de la ei si chiar daca nu e produs in Europa.

Da sunt f ieftine... Italia este tzara cu cele mai multe vehicule pe 2 roti pe cap de vaca furajata din lume!!!

Altfel cauta:ducati,aprilia, KTM , Augusta,BMW sau benelli sau oricare produsa in Europa.

Am impresia ca si cteva japoneze de 600 sunt produse in europa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat! daca te duci acolo... vezi sa mergi si la reprezentantza... poate itzi dau EUR1... merita sa-ncerci... e f f f posibil sa itzi dea chiar daca nu iei motorul de la ei si chiar daca nu e produs in Europa.

Da sunt f ieftine... Italia este tzara cu cele mai multe vehicule pe 2 roti pe cap de vaca furajata din lume!!!

Altfel cauta:ducati,aprilia, KTM , Augusta,BMW sau benelli sau oricare produsa in Europa.

Am impresia ca si cteva japoneze de 600 sunt produse in europa!

 

:P Da, Honda Hornet 600 e produsa chiar in Italia, si CBF-ul 500/600 la fel, plus Yamaha Bulldog 1100 tot la macaronari, Suzuki GS 500 E si GZ 250 Marauder in Spania etc. Nu toate se pare insa ca au certificat EUR 1 (daca proportia de componente fabricate in Japonia si doar montate in Europa e de peste 50%). Informarea "la fata locului" ar fi ideala, dar stim cu totii ce inseamna asta - bani si iar bani... :D Situatia-i confuza si la importatorii de motoare noi, unii obtin certificatul, altii nu! - si n-au reusit sa ne lamureasca nici pe noi (revista UM) de unde harababura asta absurda! B) Dupa 1 ianuarie 2007, dac-om fi inghesuiti cumva in UE, situatia ar putea fi mai buna (vezi editorialul pe care l-am scris in ultimul numar din Univers Moto).

Toate bune altfel :cheers:

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P Da, Honda Hornet 600 e produsa chiar in Italia, si CBF-ul 500/600 la fel, plus Yamaha Bulldog 1100 tot la macaronari, Suzuki GS 500 E si GZ 250 Marauder in Spania etc. Nu toate se pare insa ca au certificat EUR 1 (daca proportia de componente fabricate in Japonia si doar montate in Europa e de peste 50%). Informarea "la fata locului" ar fi ideala, dar stim cu totii ce inseamna asta - bani si iar bani... :D Situatia-i confuza si la importatorii de motoare noi, unii obtin certificatul, altii nu! - si n-au reusit sa ne lamureasca nici pe noi (revista UM) de unde harababura asta absurda! B) Dupa 1 ianuarie 2007, dac-om fi inghesuiti cumva in UE, situatia ar putea fi mai buna (vezi editorialul pe care l-am scris in ultimul numar din Univers Moto).

Toate bune altfel :cheers:

Ar mai fi un lot de fo' 100 de cbr 600 de prin '94 si sunt mai multe de care nu stiu eu...

Deci se merita incercat la reprezentantza !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...