Sari la conținut

Upgrade De La '92 Cbr 600 La '01 Cbr 929


Zuzg7
 Share

Postări Recomandate

 

Xenon-ul nu a supravietuit prea mult .... alaltaseara si-a dat obstescul sfarsit ; am comandat unul nou insa de 6000 K - sunt curios sa vad cum o fi .

.

Deci ,trebuiau ceva modificari de ti-a cedat??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu este vorba de modificari , e vorba de calitatea instalatiei si de noroc :bounce: S-a ars becul , din cate se pare ridicatorul de tensiune nu scotea tocmai bine si fiind fluctuatii de tensiune s-a ars becul .

Am decis sa cumpar un kit nou ( 90 Euro ) de aici din tara fiindca imi ofera 15 luni garantie .

 

 

Ce angel eyes vrei sa ii pui? Sa nu faci greseala sa pui pe led ca o sa se arda de la caldura emanata de becuri

 

Vroiam sa le achizitionez de la cel care vindea pe pro-bike .

De la el ai luat ? Ai avut ceva probleme cu ele ?

Eu oricum vroiam sa le pun pe faza mare , care o folosesc mai rar .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi dai link o sa iti spun daca le-am luat de la el sau nu.Pai le-am pus si s-au ars ledurile de la caldura emanata de becurile motocicletei(bec normal, nu halogen).Eu am pus un buton si le aprindeam si le stingem cand vroiam eu.Da-mi un link de pe probike,pls.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba de modificari , e vorba de calitatea instalatiei si de noroc :wave: S-a ars becul , din cate se pare ridicatorul de tensiune nu scotea tocmai bine si fiind fluctuatii de tensiune s-a ars becul .

 

Din cate stiam eu NU se arde becul de xenon ,nu se aprinde traditional ...sau ma insel eu? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-mi un link de pe probike,pls.

 

Uite linkul http://www.pro-bike.ro/forums/ANGEL-EYES-P...d33-t16624.html

 

 

 

Din cate stiam eu NU se arde becul de xenon ,nu se aprinde traditional ...sau ma insel eu?

 

Nu se aprinde traditional este adevarat , nu are filament ca cel de halogen - creeaza lumina prin producerea unei descarcari ( arc electric ) intre electrozi - insa dupa inlocuirea becului de xenon cu altul instalatia a mers fara probleme de unde rezulta ca becul era problema - de aici exprimarea mea ca becul s-a ars - cert este ca nu se observa nimic anormal la el daca te uiti arata ca unul nou .

Editat de Zuzg7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

E relativ simplu , il poti face daca ai ceea ce iti trebuie .

Cum eu nu am asa ceva , am apelat la un prieten care mi l-a confectionat .

0723909564 Gabi - are preturi mai mult decat rezonabile - suna-l si ai sa te convingi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cornier de aluminiu , saibe de guma ( ca sa pivoteze bine balamaua ) si suruburi .

Iti trebuie totusi o foarfeca buna de metal plus ceva migala si rabdare .

Ultimele 2 nu le posed :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faine bre. ce sa mai zic?... super fain. zic si eu ca sotia ta, esti nebun. dar in sensul bun. :hug:) un adevarat pasionat. drept e ca te ajuta f mult si partea materiala, care din pacate cam lipseste la multi dintre noi.

intrebare. benzile alea reflectorizante de pe genti, nu se strica atunci cand schimbi cauciucul? ma gandesc la presa pe care o folosesc cei de la vulcanizare. nu calca peste banda reflectorizanta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Nu si nu cred ca mai investesc in ea .

Urmeaza o perioada de acalmie in care ma concentrez pe finalizarea proiectului imobiliar dupa care vreau un k sau un r in care sa investesc ceva mai mult ; vreau sa investesc si pilotaj - am mai multe ganduri sa vedem ce s-o materializa .

Succes mikutule la vanzarea mobrei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 7 months later...

salutare tuturor ... am o honda fireblade din 2000 .. primul model pe injectie ... am o problema la ea. am schimbat uleiul ... am facut 2500 km cu ea ... dupa care la relantiu depa ce se incalzeste se aprinde becul ala rosu dinn bord care imi indica ca nu am presiune ... asra doar cand e calda si sta sub 2000 rpm .... azi am achimbat uleiul ... si tot la fel face ... deci uleiul e bun ... ooare ce are ... ? eu merg cu ea doar cu 3 .. 4 rpm .. rar merg mai tare .. oare s`a infundat ceva la pompa de ulei ca am mers asa incet ? cine ma poate ajuta si pe mine ? va multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor ... am o honda fireblade din 2000 .. primul model pe injectie ... am o problema la ea. am schimbat uleiul ... am facut 2500 km cu ea ... dupa care la relantiu depa ce se incalzeste se aprinde becul ala rosu dinn bord care imi indica ca nu am presiune ... asra doar cand e calda si sta sub 2000 rpm .... azi am achimbat uleiul ... si tot la fel face ... deci uleiul e bun ... ooare ce are ... ? eu merg cu ea doar cu 3 .. 4 rpm .. rar merg mai tare .. oare s`a infundat ceva la pompa de ulei ca am mers asa incet ? cine ma poate ajuta si pe mine ? va multumesc !

aici te-ai gasit sa postezi mai nea'?

vezi ca service e putin mai sus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...