Sari la conținut

MOTO THURSDAY


rookie22
 Share

Postări Recomandate

da..trebui e sa atragem atentia.

dar multi se enerveaza ca incurcam traficul cu paradele noastre care pe multi din pacate nu ii intereseaza DELOC...

mai ales la cati am fost data trecuta.....prindeam 2-3 semafoare pana treceam.

 

si da ,..nu ma tine nimeni legat de oras :) de aia tot ies pe afara insa era fain sa mergem mai multi la o iesire undeva in afara orasului asa..dupa tura de joi toata lumea se retrage care pe unde apuca...:P

 

ar fi fain sa mergem multi (asa cum am fost joia trecuta) undeva la un gratar in aer liber. in afara orasului ... sa facem o MEGA intrunire doar a celor din arad undeva pe valea muresului sau oriunde....ar fi dragutz

asta-i faza ... sa se obijnuiasca cu noi . Cu cat mai multi cu atat mai bine

 

La o ora atat de tarzie nu stiu cine mai are chef de mers , sa faca foc pentru gratar , si sa se mai si intoarca la timp sa fie odihnit pentru ziua urmatoare multi fiind nevoiti sa mearga la servici/scoala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

atunci ar fi MOTO SUNDAY (ora 14:00) si uite ca ai timp si de gratar ;) ))

Sergiule: multi dintre noi in week o intind care incotro. Parerea mea asta e. In timpul saptamanii pot sa spun ca majoritatea dintre noi suntem prin Arad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci ar fi MOTO SUNDAY (ora 14:00) si uite ca ai timp si de gratar :D))

sincer ... nu-i rea ideea ta . Doar ca atunci ar fii mai bine sa fie facuta sambata ca sa ai timp sa-ti revii din betie .

Atunci oamenii ar iesi norma intreaga cu tot cu ore suplimentare ... trebuie sa se obijnuiasca astia cu noi si teeji si beti ;)

Deci : Moto Saturday facuta cu 2 ture : una la vreo ora 14 si una la 19-20 . (Bucurestenii au si ei 2 doar ca ei le au ambele seara si la interval de 1 ora)

 

Votez Moto Saturday :agree:

Editat de maradeanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama ce haos si multa balacareala pe tema moto thursday se pare ca nu vrea nimeni sa inteleaga

ca joi e ok in week toata lumea iese undeva cu mobra si nu stiu cine ar avea chef sa iasa prin oras in

week asa ca ramine joia cai ok nu are rost sa ne tot agitam atita si pe joi ce trece tot mai multi suntem

asa in week cine se aduna unu ii plecat acolo altu acolo si nu o sa vina mai mult de 10 mobre asa ca ii mai

ok cum o fost parerea mea ;)

Editat de micutu moto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru scopul care il are aceasta defilare , ii ok in timpu saptamanii! Daca ar tine si motociclistii care participa cont de ceilalti participanti la trafic ar fi si mai bine! Au fost cazuri la iesiri anterioare cand soferi aflati la volan semnalizau si vroiau sa se incadreze pe o anumita banda , sau sa iasa din sens , etc si nu au fost lasati de anumiti motociclisti aflati la defilare ca vezi doamne se baga intre ei si nu arata bine in coloana! Nu se face asaceva ... Atunci sa nu se mire nimeni ca nu v-or fi respectati motociclistii in trafic. Acuma defilare , defilare... da totusi nu numa motociclistii se afla pe acel drum public!

Si ar trebui gandit mai multe rute de defilare , nu acelasi in fiecare joi ca deja la multi iese pe urechi! Is destule drumuri in ARAD!

 

In rest totul bine si frumos , din ce in ce mai multi motociclisti. Si cu ocazia asta se cunosc mult mai bine si mai repede motociclistii aradeni intre ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru scopul care il are aceasta defilare , ii ok in timpu saptamanii! Daca ar tine si motociclistii care participa cont de ceilalti participanti la trafic ar fi si mai bine! Au fost cazuri la iesiri anterioare cand soferi aflati la volan semnalizau si vroiau sa se incadreze pe o anumita banda , sau sa iasa din sens , etc si nu au fost lasati de anumiti motociclisti aflati la defilare ca vezi doamne se baga intre ei si nu arata bine in coloana! Nu se face asaceva ... Atunci sa nu se mire nimeni ca nu v-or fi respectati motociclistii in trafic. Acuma defilare , defilare... da totusi nu numa motociclistii se afla pe acel drum public!

Si ar trebui gandit mai multe rute de defilare , nu acelasi in fiecare joi ca deja la multi iese pe urechi! Is destule drumuri in ARAD!

 

In rest totul bine si frumos , din ce in ce mai multi motociclisti. Si cu ocazia asta se cunosc mult mai bine si mai repede motociclistii aradeni intre ei!

 

 

de acord cu tine.dar joia,se vb ce se vb si tot acelasi traseu ramane.

 

in sf si in arad ne adunam din ce in ce mai multi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zti zice de urmatorul traseu?

Vlaicu-Podgoria-Micalaca(peste pod cu intoarcere la sensul de la pista)-Podgoria-Gradiste(cu intoarcere in sensul de la Metro)-Podgoria-Port Arthur,etc.

 

A fost doar o parere . ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zti zice de urmatorul traseu?

Vlaicu-Podgoria-Micalaca(peste pod cu intoarcere la sensul de la pista)-Podgoria-Gradiste(cu intoarcere in sensul de la Metro)-Podgoria-Port Arthur,etc.

 

A fost doar o parere . :agree: .

Ceva de genu ... sau la intoarcere cand se merge din Micalaca spre Subcetate , sa se mearga pe drumul de TIR-uri spre Gara Mica - Ar Nou !

Orice alt traseu ii bine venit , da putina schimbare ... macar iesirea de la Kaufland sa se faca spre Polivalenta - Micalaca - Sensu de la Selgros - Piata Soarelui - Billa - Podgoria - Gradiste - Vlaicu , etc! Is destule variante , trebuie postat cu o zi/doua inainte sa vada majoritatea si gata! Multi s-ar bucura de putina schimbare ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva de genu ... sau la intoarcere cand se merge din Micalaca spre Subcetate , sa se mearga pe drumul de TIR-uri spre Gara Mica - Ar Nou !

Orice alt traseu ii bine venit , da putina schimbare ... macar iesirea de la Kaufland sa se faca spre Polivalenta - Micalaca - Sensu de la Selgros - Piata Soarelui - Billa - Podgoria - Gradiste - Vlaicu , etc! Is destule variante , trebuie postat cu o zi/doua inainte sa vada majoritatea si gata! Multi s-ar bucura de putina schimbare ;)

Acuma asteptam pareri mai multe...si mai rapide,ca vine Joia :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, întrebare: cunoaÂşte cineva sau sunt membri în comunitatea moto locală polițiÂşti pe moto în Arad(chiar pe noile scutere care se plimbă în ultima vreme) care ne pot însoți în defilare, niÂşte girofare dau totuÂşi un pic de pofă unei acțiuni de genul ăsta Âşi nambăr tu, eu aveam impresia că facem ceva cu defilarea asta (împărțim flyere, stickere etc.) altfel doar călcăm pe nervi mulți Âşoferi la o oră totuÂşi aglomerată.ÂŞtiu că astea trebuie făcute Âşi e uÂşor să dai din gură, dar este o temă de gândit...

 

Numai bine, tuturor! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politisti rutieri pe motociclete ar fi ok, dar politisti comunitari pe scutere ;) , eu cel putin sunt impotriva lor (ii consider un pericol pentru siguranta coloanei)

e doar parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politisti rutieri pe motociclete ar fi ok, dar politisti comunitari pe scutere :P , eu cel putin sunt impotriva lor (ii consider un pericol pentru siguranta coloanei)

e doar parerea mea

 

Scuze , nu văd care e pericolul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politisti rutieri pe motociclete ar fi ok, dar politisti comunitari pe scutere :P , eu cel putin sunt impotriva lor (ii consider un pericol pentru siguranta coloanei)

e doar parerea mea

 

Scuze , nu văd care e pericolul...

e mai periculos fara ei,macar motociclistii de ar fi care opresc intersectile....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana una alta azi la 7 ne inatlnim la Kaufland, :P la Moto Thursday 6 care trebuia sa fie saptamana trecuta dar a plouat, noi am fost si atunci cu masinile si cativa cu motoarele , sper sa tina azi vremea cu noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politisti rutieri pe motociclete ar fi ok, dar politisti comunitari pe scutere :) , eu cel putin sunt impotriva lor (ii consider un pericol pentru siguranta coloanei)

e doar parerea mea

cred ca ar fii mai bine cu cei de pe scutere ca asa nu trecem de viteza legala :P

Lasand gluma la o parte , eu cred ca ar fii bine si cu cei de pe scutere decat nimic .

Sa vad cum stau cu zama si cred ca vin si eu joia asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...